Skocz do zawartości

Recommended Posts

Luka w mojej wiedzy :wariat: Co to jest dyskowy system pamięci? Codzi Ci o pliki stronicowania? (Wł. systemy>Zaawansowane>Wydajność>Zaawansowane>Pamięć Wirtualna) :wariat: Jeśli tak to sytuacja ma się następująco: kręcąc procesor kręcisz także pamięć RAM ale tą 'prawdziwą'. Wtedy ta pamięć z pliku stronicowania, która znajduje się na dysku działa tak samo jak działała. Jednak ma ona wpływ na OC, gdyż działa bardzo powoli w porównaniu z pamięciami RAM, gdyż dysk twardy musi obsłużyć jednocześnie plik stronicowania i Twoje zachcianki (czytać pliki :wariat:) Jeśli nie o to chodziło to przepraszam, jednak jak na początku napisałem nie 'zaskoczyłem' o co biega :)

Pozdro, Y

Może chodzi ci bardziej o system plików na dysku?

Sprecyzuj pytanie :wariat:

W każdym razie jeśli chodzi o system plików, pamięć wirtualną, itp. to OC nie ma na to wpływu. Po podkręceniu procesora/RAMu odczyt z dysku może przyśpieszyć, ale nieznacznie i tylko za sprawą wyżej taktowanego procesora lub pamięci.

y0ddh4,_nick_,jestescie panowie bardzo bliziutko dokladnie sytuacja wyglada tak:przy podkrecaniu procka wyskakuje blue scren za kazdym razem niebieski ekran same napisy i na dole pisze memory disc problem,wygląda tak jak by OC ingerowalo rowniez w dysk a raczej w dyski bo mam ich 2 jeden 500gb 16mb a drugi 160gb 8mb,podnoszenie napiec na cpu nie pomaga i nie wiem teraz czy nie sprobowac odlączyć jeden dysk np: 160gb on jest starszy moze przez niego tak sie dzieje,jak sądzicie co moze byc powodem