Skocz do zawartości

Wentylatory 140mm


Recommended Posts

Czołem :sciana::wariat:

 

Poszukuję dobrych, 140mm wentylatorów do obudowy. Będą wyciągać powietrze na górnej ściance blaszaka :P

 

W jakiejś rozsądnej cenie oczywiście, coś koło 40zł za sztukę myślę, chyba że rzeczywiście warto dopłacić :)

 

Mój typ na razie to:

http://www.proline.pl/?p=SCY+SLIP+140MM+1200

 

Jako że mam 120mm i nie narzekam, a wręcz sobie chwalę :)

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Powiem tak SSka jest jak najbardziej OK, jednak od siebie polecę http://www.proline.pl/?p=BQT+SWINGS+140MM moim zdaniem warto dopłacić. :D Głównie chodzi mi o to, że mówisz że będą na górnej ściance co oznacza że będą pracować w poziomie a łożysko SSki średnio się do tego nadaje.

Edytowane przez Ecik3009
Link to post
Share on other sites

Zależy mi na tym, żeby dobrze dmuchało (był dobry przewiew), ale nie było zbyt głośne, dlatego 140mm i 9-łopatek min. :->

 

NB PK2 trochę poza moim zasięgiem, 6 dych za wentylator to ciut przydrogawo :/

Link to post
Share on other sites

Wentylatory Scythe średnio się nadają do pracy w poziomie.

 

owszem, ale nie ma tragedii, u mnie trzy sztuki sto dwudziestek wirują tak już ponad półtorej roku i owszem po kilku miesiącach zrobiło się nieco głośniej ale w tej cenie nie ma co narzekać, niemniej słuszna uwaga, łożysko ślizgowe to łożysko ślizgowe

jak się nie chce ślizgowego to trzeba trochę dołożyć

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepiej było by poczekać i dozbierać do http://www.proline.pl/?p=BQT+SWINGS+140MM. Wentylator przy prędkości 1000rpm jest naprawdę bardzo cichy. Rozmiar 140mm posiada 9 łopatek i jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Kupiłem jeden w celu sprawdzenia (bardzo mało opini w internecie) i jestem naprawdę zadowolony. Już planuję zakup tego modelu w wersji 120mm na tył obudowy.

Edytowane przez Ecik3009
Link to post
Share on other sites

Zephyr 140 wygląda ciekawie, tylko ciekawe jak z pracą w poziomie :P

 

Ale jak już, to wezmę Mistrala, zawsze można skręcić obroty, a przyspieszyć ciężko ;)

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Od tanich wentylatorów nie należy wymagać, żeby w poziomie pracowały tak jak te kilka razy droższe ;) Niemniej faktycznie czasem trafią się dobre sztuki do pracy w poziomie ;) Co do Mistrala 140, to oczywiście że lepiej jest mieć jakiś zapas mocy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...