Skocz do zawartości

Podkręcanie intel i3-530 O/C


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pewnie nikt tu nie zagląda ale napisze bo może ktoś bd też się bawił w o/c procka na płycie z EPU.

Dziś dobiłem stabilne 4,2GHz nie usuwając programu EPU-6 engine a widziałem, że ludzie się skarżą, że ten program blokuje o/c. Starczy trochę przysiąść i można to ustawić, że wszystko gra trzeba tylko ustawiać zarówno bios jak i program. Teraz mam tak ustawione, że procek za pomocą tego programu pracuje w przedziale 1,6-4,0GHz z obniżaniem napięć również. A za pomocą programu TurboV Evo mam ustawione na pilocie(TYM OD ASUSa DODANYM DO PŁYTY), że mogę go przetaktować na 4,2GHz po wciśnięciu przycisku pilota "A".

Opcja AUTO EPU również działa a właśnie na to skarżą się użytkownicy, że jak robią o/c to już z opcji epu nie można korzystać bo nie przechodzi kalibracji. Po prostu nikomu się nie chce przysiąść i pomyśleć jak to z sobą zgrać. Mi to trochę zajęło ale jestem średnio wtajemniczony w sprawy O/C więc dziwi mnie, że niby spece mieli z tym problem i stwierdzili, że opcja EPU nie działa po o/c.

 

Dziś może bd się jeszcze bawił i dobije do 4,5GHz (oby)

PS.

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości to chęcią pomogę i jeśli bd trzeba powysyłam zrzuty ekranu :]

 

4,2GHz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2077037

4,3GHz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2077073 (po przestawieniu mnożnika QPI na x40 również działa)

 

Puki co dalej nie da rady podkręcić bo ram już nie daje rady a jak obniżę jego taktowanie to spada wydajność muszę zakupić jakieś 1600

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie poszukaj w BIOSie i wyłącz(DISABLE) takie opcje:

-Turbo

-EIST(Intel Speedstep)

-Spread Spectrum

-C1E (Enhanced Hald State)

-C-STATE tech

 

Napięcie procka ustaw na manual na 1,3V tak na wstępie (1,35V to 100% bezpieczne jest). Później najwyżej się obniży a teraz nie bd blokowało O/C.

CPU Voltage Mode ustawiasz na Fixed Mode i dajesz 1,3V tak wstępnie ;). potem zwiększasz CPU Ratio Settings u mnie zaraz wyświetla ile bd miał procek w BIOS-ie (z boku pisze o ile się nie mylę + i - się zmienia), mnożnik zostaw na auto czyli x22 więc jak dasz to CPU ratio na powiedzmy 160 to bd miał taktowanie proca koło 3,5GHz i wtedy zrób test OCCT test stabilności daj 20min i na test mode medium data set priority HIGH i sprawdz czy bd stabilny do monitoringu temperatur polecam core temp nie musisz ciągle obserwować a pokaże uzyskaną najwyższą temperaturę ;)

 

Podaj jakie masz dokładnie ramy. Ustaw je najlepiej manualnie tak jak mają być podane przez producenta mówię o TIMINGAH i napięciu(możesz dać ciutek większe, żeby nie blokowało) Jak co pytaj;)

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

hmmm sam składałeś kompa?? może jest źle dociśnięty cooler albo pasta źle nałożona te procesory się zbytnio nie grzeją ja na boxie miałem coś koło 4GHz fakt tempy były wysokie ale bez przesady.

 

Daj napięcie ciut wyższe niż standardowe i ustaw szynę na 150 i zobacz czy bd chodził. Jakie masz tempy bez krecenia w idle i pod obciązeniem

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...