Skocz do zawartości

Który zasilacz będzie najlepszy cena/jakość


Recommended Posts

To co lepiej już kupić na przód XFX 750Wat ?

 

Obecnie dobrym wyborem jest HD 6850, nie wiadomo co będzie np. za rok, czy lepiej będzie robić CF czy kupić coś nowego a może zostać przy tej....

 

Co radzicie wybrać? Tak aby były wszystkie wtyczki (wole bez przejściówek) oraz odpowiedni zapas mocy.

 

Z OC karty w CF biorą 300wat + CPU z OC 100wat = około 400W na 12V ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, ale ma być z dużym zapasem, bo nigdy nie wiadomo co się wsadzi do PC a po co co chwile zmieniać zasilacz. Lepiej kupić raz a dobrze.

 

to kup ten:

http://www.proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X-760

 

tylko dlatego X-760 zamiast X-660, bo mocniejszy jest na promocji i jest zaledwie dwie dychy droższy

na tym zasilaczu będziesz mógł wstawić parę najbardziej prądożernych GPU i jeszcze ci zapas zostanie na trzeci, a poza tym to ścisła światowa czołówka jeśli chodzi o jakość i kulturę pracy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początku będę cisną integre. A czekam tylko na tego brocka bo ma TDP 65Wat. Potem jak będzie zastrzyk gotówki to zasilacz, a następnie chłodzenie a potem grafika.

 

Premiera CPU powinna być 26 września. Więc w październiku będzie w sklepie. Być może okaże się ze lepiej kupić BULDOŻERA x4 ale to się okaże po testach.

 

Kolejność

CPU, MOBO, RAM

PSU

CHŁODZENIE

GRAFIKA

 

Ewentualne PSU przed CPU, MOBO i RAMem

 

Plany się trochę zmieniły i kupiłem okazyjnie radeona HD 4850 512MB DDR3, ale mój leciwy zasilacz go nie pociągnął (350Wat).

Jaki zasilacz polecacie 500-650Wat w cenie do 200zł (+/-) Ewentualnie karta jest coś nie tego..

 

Na promocji znalazłem coś takiego... http://www.komputronik.pl/product/102013/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/OCZ_StealthXStream_2_700W_80_SLI_120mm.html

 

opyla się?

 

<p> </p>

<h1 class="title" style="font-weight: bold; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 5px; font-size: 14px; ">

OCZ StealthXStream 2 700W 80+ SLI 120mm</h1>

 

Link to post
Share on other sites

Plany się trochę zmieniły i kupiłem okazyjnie radeona HD 4850 512MB DDR3, ale mój leciwy zasilacz go nie pociągnął (350Wat). Jaki zasilacz polecacie 500-650Wat w cenie do 200zł (+/-) Ewentualnie karta jest coś nie tego..

Do 200zł możesz kupić:

 

OCZ StealthXStream 2 500W

Fortron FSP500-60APN 500W 85+ 34A

Chieftec GPA-500S8 500W

 

Może też sprawdź u kogoś jak możesz kartę, bo może być niesprawna.

Link to post
Share on other sites

Podobno pięć dnie temu chodziła, nie chce mi się rozbierać drugiego PC zeby sprawdzać, na serwisie dopiero w poniedziałek mogę mi sprawdzić ;) ale pewnie kupie tego OCZ StealthXStream 2 700W 80+ SLI 120mm lecz to w poniedziałek, bo przez weekend mnie nie ma

 

Kupiłem zasilacz http://www.komputronik.pl/product/102013/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/OCZ_StealthXStream_2_700W_80_SLI_120mm.html

 

lecz co du*a! komp nie chodzi. zasilacz raczej działa prąd bierze, komputer się grzeje ale nie ma obrazu ;( sprawdzałem 2 grafki w apollo w serwisie i chodzi a u mnie w domu nic (0)

 

Zauważyłem ze wyciekła pasta spod chipsetu i wylała się na płytę, teraz ani na starym ani na nowym zero...

Dodatkowo jak mam podpięty napęd na ATA dioda jest lekko zielona i miga nie da się wysunąć, a jak wypnę taśmę to wszystko ładnie się wysuwa i świeci. Chłodzenie od CPU jest ciepłe, ramy sprawdzałem.

DUAL CHANEL Patriot

SINGIEL CHANEL Patriot

SINGIEL CHANEL GoodRAM

 

Podczas sprawdzania 3 razy mi strzeliły korki w mieszkaniu.

 

Co może być nie tak? Płyta główna czy procek? Ram raczej jest OK ewentualnie dysk ale nawet i bez niego się nie włączyło...

Na klawiaturze migają diody co 15 sekund jeśli to pomoże wam w czymś.

 

Dioda od płyty się świeci...

 

<p><a href="http://www.arest.pl/produkt/5050/ASUS-P5LD2-SE-i945P-SATA-II-DDR-2-PCI-Ex-S-775/wlasciwosci">http://www.arest.pl/produkt/5050/ASUS-P5LD2-SE-i945P-SATA-II-DDR-2-PCI-Ex-S-775/wlasciwosci</a></p>

<p> </p>

<p> </p>

<h1 class="nazwatowaru" style="color: black; font-size: 14px; font-weight: bold; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; ">

<strong>ASUS P5LD2 SE</strong></h1>

 

 

W poniedziałek ma przyjść nowy OCZ z gwarancji

Link to post
Share on other sites

Właśnie przyszedł nowy zasilacz z gwarancji i wszystko śmiga.

 

Coś mi ten OCZ 700Wat huczy!

 

Czy one mają regulowane obroty wentylatora czy jadą na maxa?

 

Podmuch czuje aż 50cm od obudowy.... a szum jest okropny

 

Ogólnie jest tak włączam PC - jest w miarę cicho mija 5 min poziom średni 10 min ultra głośno, jednak gdy nie używam PC np przez 2 min a procek chodzi na 10% hałas lekko spada.

 

Zasilacz jest u góry a pod nim chłodziwo od Pentium D który na 3.0Ghz dobija do 70 stopni na ogół jest 50-60 stopni... Czy to jest główny problem.... ? ze ciepłe powietrze dostaje się do zasilacza który sam zasysa?

 

foto pc

http://ekasiorka.pl/foto/new_PC.JPG

Link to post
Share on other sites

Czy to jest główny problem.... ? ze ciepłe powietrze dostaje się do zasilacza który sam zasysa?

tak, ogólnie rzecz ujmując twój zaśliniacz walczy o życie, gdy go tak podgrzewasz, jak coś walczy o życie to i robi hałas

 

PS co robi ten wentyl na podłodze?

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

tak, ogólnie rzecz ujmując twój zaśliniacz walczy o życie, gdy go tak podgrzewasz, jak coś walczy o życie to i robi hałas PS co robi ten wentyl na podłodze?

Temperatura zasilacza to 35-40 stopni.

A ile może mieć procesor wykonany w 90nm? myślę ze 60 stopni na tego cepa nie jest źle.

 

A co może robić wentylator na dole? chłodzi grafikę....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...