Skocz do zawartości

Niedrogie urządzenie wielofunkcyjne do użytku domowego


Recommended Posts

Cześć,  może jest ktoś w stanie polecić jakieś sensowe rozwiązanie tego typu do użytku domowego. Chodzi o sporadyczny wydruk faktur, etykiet, dokumentów - kilka do max kilkunastu stron tygodniowo, czasami pewnie nic w skali tygodnia. Sporadycznie skan czy ksero. Sprzęt najlepiej jakby był nie duży ale nie musi tak być bo jest miejsce na biurku. Obsługiwany format może być tylko a4.  Budżet kilkaset zł, może być 500 może być więcej jak trzeba, fajnie jakby eksploatacja, wymiana tonerów też była względnie niedroga. Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Do domu bez awaryjnie to : 

https://www.ceneo.pl/59096052

 z skanerem płaskim, do składania zdjęć w PDF NAPS2 ( darmowy program )

Z automatycznym podajniekiem dokumentów ale nie doczytałem czy automatyczny z reversem : ale tu cena wyższa jak miesiecznie nie skanujesz ryzy papieru nie ma co dopłacać  :

 https://www.ceneo.pl/73160206

 

 

bęben toner osobno, polecam toner lepszej jakości zamiennik, ale bęben oryginalny - w tych modelach kombinacją klawiszy można bęben skasować jak zrobi swoją żywotność a nie jest poprzecierany, nie sypie i jakość OK, na zamiennikach może nawet 80 % żywotności nie zrobić.

 

Do domu odradzam kolor z cz-b laserem masz bezawaryjność nawet po 2 miesiącach czy roku nie używania atrament 90 % głowica do wymiany. ( czasem po takim roku wałek dociskający kartkę do wałka grzewczego może mieć wgniecenie ale to wymienisz w serwisie do 100-200 pln  ale raczej rok nie bedzie stała ;)

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Za 500,700 to 3 lata temu temu byś dostał model odpowiednik

10 godzin temu, mikciuk napisał:

Dzięki za odpowiedź ale tutaj budżet widzę sporo przekroczony a słyszałem ,że można coś sensownego kupić za około 500,700zł

 

w temacie poniżej masz za 500 pln taki bubel tylko na oryginalnych tonerach, a jak drukarka nie połączy się raz na 2 tyg z chmurą hp to przestaje drukować i trzeba przez infolinie odblokowywać.

 

Podałem co jest wartego zakupu, za 500 pln coś godnego do polecenia to tylko modele bez skanera ( sam printer ) i to też za wielkiego wyboru nie ma.

Niektóre używane sprawodzone modele co przy wymianach serwisowych robią 500-800 tysięcy i to sam printer bez skanera. 10 letnie chodzą po 500 pln właśnie z tej racji ze takich sprzętów juz nie robią albo jest ich znikoma ilość.

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, janek20 napisał:

o tym dokładnie pisałem te modele są akceptowalne ale niestety w tym przedziale cenowym to same printery bez skanera, rezygnując ze skanera może brać te modele chociaż już na pierwszy rzut oka widać ze więcej plastiku niż modele wyżej jeszcze tych modeli nie miałem w rękach więc nie wiem jak tam bebechy dokładnie wyglądają i na czym przyoszczędzone ;)

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, janek20 napisał:

Mamy rok 2024 ,gdzie jest postarzanie produktu po plandemi,inflacji ,przed plandemia a ty piszesz o plastiku w produkcie za 500zl

nie podaje tylko informacje jak jest wykonany produkt, bo wiele osób nie znających rynku drukarek myśli ze za 500-600 kupią kombajn z żywotnością na 200-500 tysięcy wydruków ;d

sam używam HP LJ p1102 bo jest to sprawdzona konstrukcja i oprócz regeneracji zespołu grzewczego co te 60-100 tys wydruków potrafiły dojechać i do 500 tysięcy; o rolce pobierania nie wspominam bo to normalne ze się zużywa :D

 

Pozostało jeszcze czekać na uwalenie kolejnych sprawdzonych drukarek z przed 10 lat w kolejnej odsłonie Windowsa bo podejrzewam że się mogą koncerny dogadać.

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

@do autora tematu

jako ze nie mogę już edytować to warto dodać jak ładnie nam ceny rosną jeszcze pół roku temu byś w tej cenie sie zmieścił na opcję ze skanerem płaskim image.png.5fe136198d00a6b03b3156de321b6f9c.png

 

https://www.ceneo.pl/59096134#tab=click

 

w sumie ten model się mieści w cenie - bliźniaczy model ale podłączenie tylko po usb - brak portu sieciowego / wifi  - do użytku domowego i w stabilnej cenie

 

@proszę moda o połączenie moich postów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...