Skocz do zawartości

Chłodzenie budy.


Recommended Posts

Mam zamiar kupic jakis wentylator do budy. Bo temperatura jaka tam panuje nie jest za dobra. I tu własnie mam dylemat. Czy lepiej kupic dwa wentyle 80mm czy jeden 120mm.

 

Tak wyglada moja buda

 

http://images40.fotosik.pl/169/b9897210c266de07med.jpg

 

A taka jest jej pozycja.

 

http://images43.fotosik.pl/173/d5b07df715c5df6dmed.jpg

 

Buda jest pod biurkiem przysunięta do sciany (Ale nie do konca). Dlatego powietrze sie tam dusi i jest cieplo.

Link to post
Share on other sites

muvids

 

tez malego off-topa zrobie :P

 

jakie masz temperatury plyty ?

heh mam gigabyte P35-S3 < taki sam radiator na płytce jak u Cb > i przy temp w pokoju 29 C temperatura chipsetu az 45C podczas dluzszego grania 47-48 C Gdy nie bylo takich upalów i w pokoju panowala temp okolo 25 C temp byla max 42 C

Link to post
Share on other sites

:wariat:

napewno cos da:D

 

u mnie np zamontowanie wolnoobrotowego wentylatora dalo bardoz pozytwyne rezultaty. temperatura grafii < pasyw> spadla pod obciazeniem z 80 do 68 C :wariat:

 

 

pozatym musci cos wrzucac cieple powietrze do budy :)

 

EDIT

 

podłączone do regulatorka obrotów,

po co regulator;/ niepotrzebny wcale dodatkowo ktos przylezie pokreci zwolni i co ??

 

regulatory montuja ludzie którzy lubia komputery pozatym maja jakiegos bzika zeby za wszelka cene czyms sobie pokrecic ;/

komputer w sprawie chlodzenia powinien byc jak najbardziej zautomatyzowany :wariat: np sterowanie wiatrakami przez PWM czy wentylatorki podpiete pod zasialz który ma funkjce aut regulacji ich obrotów

Link to post
Share on other sites

napewno cos da:D

u mnie np zamontowanie wolnoobrotowego wentylatora dalo bardoz pozytwyne rezultaty. temperatura grafii < pasyw> spadla pod obciazeniem z 80 do 68 C :rotfl:

 

pozatym musci cos wrzucac cieple powietrze do budy :o

 

Dwa wiatraki z tylu spokojnie wystarczą, aby zassac powietrze przez wentylację. Poza tym zobacz jak marne otwory są przed zamocowaniem wiatraka z przodu...

 

 

podłączone do regulatorka obrotów,

po co regulator;/ niepotrzebny wcale dodatkowo ktos przylezie pokreci zwolni i co ??

 

regulatory montuja ludzie którzy lubia komputery pozatym maja jakiegos bzika zeby za wszelka cene czyms sobie pokrecic ;/

komputer w sprawie chlodzenia powinien byc jak najbardziej zautomatyzowany :rotfl: np sterowanie wiatrakami przez PWM czy wentylatorki podpiete pod zasialz który ma funkjce aut regulacji ich obrotów

Są małe, tanie wewnetrze regulatorki, wpinane miedzy wiatrak a płytę. Ustalasz obroty, zamykasz budę i masz ciszę oraz bezpieczenstwo - jeśli u Ciebie niepowołane osoby kręcą kompem. Automaty rzadko kiedy potrafią sobie dobrze poradzic z ustawieniem wszystkich parametrow...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...