Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaki polecacie szybki SSD pod Win7pro64, do notebooka Toshiba Portege R700.

do pracy (dysk używany sporo)

 

tak w pierwszej chwili chciałem coś OCZ kupić, ale się natknąłem na info o problemach z kontrolerem Sandforce, ale ten kontroler chyba sporo nowych dysków posiada?

 

co zatem polecacie? widzę że w większości przypadków ceny to ~700pln za 120GB ?

Link to post
Share on other sites

hehe, no tak, darowanemu koniu w zęby się nie patrzy :)

 

mam tv samsunga i dobrze działa, ale Spinpoint F3 padł mi po ~.5 roku (jedyny dysk jaki mi padł przez ~15 lat)

 

nowe OCZ chyba odpadają, bo widzę że z nimi same problemy.

 

może intel? a może crucial M4 128MB ?

 

o co chodzi z 'queue depth' w testach? testują dyski z różną wielkością kolejki? to można ją ręcznie zmieniać? po co ?

Link to post
Share on other sites

wolałbym wiekszy, min 128, ale widzę że są i większe Kingstony.

pytanie jak z trwałością.

jeszcze chwilę temu myślałem nad intelem 320, a tu się okazało że są z nim problemy, a niedawno wydana poprawka firmware'u w cale błędu nie poprawia, a wręcz generuje nowe problemy :/

teraz już nie wiem komu miałbym zaufać, chyba SSD i producenci potrzebują jeszcze kilku lat na dopracowanie technologii...

Edytowane przez razorjack
Link to post
Share on other sites

też o nim chwile poczytałem i trafiłem na jakieś problemy na forum cruciala (kilkanaście osób go miało)

no ale pomyśle jeszcze o nim.

 

czy przy przejściu HDD->SSD wystarczy zrobić kopię partycji ?

 

jak sprawdzić jak moja partycja do przeniesienia jest wyrównana? (czy bloki/klastry NTFS będą się pokrywać z blokami SSD)

 

jak rozumiem najlepiej zdefragmentować partycję przed przeniesieniem (co by najlepiej i najmniej zajęła SSD)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z blokami i klastrami, ale bierzesz byle jaki program do klonowania partycji, np Norton Ghost, EASEUS todo backup i powinna byc tam opcje kopiuj klaster po klastrze, jesli o to chodzi.

 

A co do tego , ze KILKANASCIE osob mialo problem z crucialami, chlopie, to jest nic. Poczytaj OCZ Forum, co chwile tematy, ze vertex 2 padl po usypianiu lub po prostu system nie chcial sie odpalic. Tak samo glosna afera z intelami 320.

Link to post
Share on other sites

2 sztuki czego padły? Cruciala M4 ?

 

no właśnie ze wszystkim problemy, intele 320, OCZe (2,3gen na 22nm), itp.

właśnie sam zauważyłem że nic nie ma złego o Kingstonach, a może Intel X-25M (np. OEM), tylko gwarancja czy będzie.

 

kopie partycji to ja zrobić potrafię, robiłem HDD->HDD i śmiga, ale z SSD ponoć może być inaczej.

chodzi o to jak SSD kasuje cały blok i go potem nadpisuje, warto żeby ten blok był dopasowany (bez przesunięć) do klastra FAT32/NTFS (klaster - najmniejsza jednostka allokacji, blok na SSD - najmniejszy blok który może zostać wyczyszczony)

 

o, widzę że jest coś na ten temat

http://www.sevenforums.com/tutorials/113967-ssd-alignment.html

 

a tu nawet ładna animacja o co biega

http://www.paragon-software.com/home/partition-alignment/index.html

Edytowane przez razorjack
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o Corsaira F60 (SF-12xx). Padły mi dwie sztuki, za każdym razem wymieniali na nową. I dopiero jak dostałem trzecią, na 22nm, wszystko działa jak należy. Chociaż wcześniej też było ok, do momentu w którym umarł ;)

 

Ja bym chyba postawił na tego Kingstona. W laptopie powinien się sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...