Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad wymianą podzespołów w moim PC, kolega mi niby dobrał podzespoły, lecz powiedział że on już dawno w tym nie siedział i żeby jeszcze ktoś mi doradził.

Wstępne części:

Dysk: ~202 zł http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-1tb-sata3-st31000524as,17617.html

Ram: ~79 zł http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/goodram-ddr3-4gb-1333mhz-cl9,2056.html

Procesor: ~632 zł http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-2300-lga1155-box,16248.html

Płyta Głów.: ~293 zł http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h67m-b3-intel-h67-lga1155-pcievgadzwglansataraidddr3,19069.html

Grafa: ~329 zł http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gts450-512mb-ddr5128bit-dvihdmid-sub-pci-express,15273.html

+ monitor Acer P226HQLbd + jakaś tania obudowa, ponieważ posiadam jedynie 10-letnią.

Moim priorytetem jest to aby mieć mocny procesor i tutaj chyba wybór jest dobry. Komputer ma mi służyć do korzystania z różnych IDE do programowania, prawdopodobnie do korzystania z windowsa na wirtualizacji w gentoo. Dodatkowo nie będzie mi służyć do gier, jedynie czasem chciałbym oglądnąć jakiś film w hd. Dlatego też nie potrzebuję strasznie dobrej grafiki. Nie jestem pewien co do dysku, płyty oraz ta pamięć jest z dużym czasem dostępu. Zasilacz obecny raczej mi wystarczy, OCZ 500 Wat StealthXStream 2. Wszystko ma się zamknąć w cenie ~2000zł.

Chciałbym zapytać o Waszą opinię, ew rady co zmienić w tym zestawie.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez januszmk
Link to post
Share on other sites

Skoro grafika ma być używana do oglądania filmów to może wystarczyłaby integra w procesorze? Dzięki temu mógłbyś się pokusić o i5 2500k i jakąś płytkę na z68 (obsługuje integrę oraz daje możliwość podkręcania)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

A jak jest wtedy z jakimiś efektami wizualnymi w środowiskach graficznych? Bo jeżeli była by grafika zintegrowana to wtedy automatycznie więcej zużywa ramu, chociaż obecnie mam 512 MB ramu, xp sp3 i bez problemu mi przeglądarka z dużą ilością kart wraz z QT Creator chodzi. I czy będzie się filmy w jakości HD dobrze oglądać?

Prosiłbym jeszcze o opinie na temat dysku i tych ramów, jeżeli one są w porządku to bym się zdecydował na ten procesor, ale wtedy bym prosił także o dobranie dobrej płyty z z68.

oraz daje możliwość podkręcania

Nie wymagam możliwości kręcenia, raczej nie będę się w to bawił. Edytowane przez januszmk
Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD APU A8 3850 /2.9GHz, 4MB, BOX, FM1/

469 zł

 

Płyta główna:

AsRock A75 PRO4 /AMD A75, FM1/

399 zł

 

Wentylator:

SilentiumPC Fera HE1224

95 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

99 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

190 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

139 zł

 

Monitor:

Benq GL2240M (16:9, FullHD, 5ms, DVI, LED, głośniki)

469 zł

 

Jaki masz zasilacz ?

 

Zestaw pod FM1, AMD z mocną integrą, do filmów starczy z nawiązką. Można by zainwestować w lepszy ram albo nawet dysk SSD.

Edytowane przez MazocHH
Link to post
Share on other sites

Jaki masz zasilacz ?

 

Zestaw pod FM1, AMD z mocną integrą, do filmów starczy z nawiązką. Można by zainwestować w lepszy ram albo nawet dysk SSD.

 

OCZ 500 Wat StealthXStream 2.

Czy amd to taki dobry wybór? Szczerze to wolałbym tego i5 2500, ponieważ nie zamierzam w krótkim czasie znowu czegoś tam wymieniać. Jedynie monitor można by jakiś tańszy poszukać oraz obudowa za 70zł aby dołożyć do płyty / pamięci.

Edytowane przez januszmk
Link to post
Share on other sites

A co o tym sądzicie?

Asus P8H67-M ~350zł
i5 2500K ~ 750zł
WD Caviar BLUE 500GB SATA3 WD5000AAKX ~150 zł
Goodram DDR3 4GB 1600MHz CL9 ~100zł
BenQ G922HDAL 19 cali ~310zł
Razem ~1850zł

zostaje na jakąś tanią obudowę i może bym jeszcze dorzucił do 50 zł na chłodzenie. Obudowa może ważna, ale wystarczy że będzie "poprawnie" odprowadzać powietrze, głośność mi strasznie nie przeszkadza, od dawna mam głośny komputer i się przyzwyczaiłem.

 

EDIT: policzyłem 2x dysk więc zostaje trochę więcej :D

W takim razie, może OCZ 4GB DDR3 1600 Platinum CL6 Low Voltage 2x2GB ~300zł?

Edytowane przez januszmk
Link to post
Share on other sites

To może Gigabyte GA-Z68P-DS3 za 360zł? nie posiada dvi ani dsub, lecz hdmi oraz nie ma USB3.0 ale firma z tego co słyszałem jest lepsza. Jeżeli by coś takiego było to wtedy zostaje dobór monitora oraz chłodzenia do 500zł, ten acer co podałem w pierwszym poście jest kiepski? może nie posiada hdmi ale przejściówka nie jest droga. A może jakiś mniejszy a ze złączem HDMI?

Link to post
Share on other sites

tylko i wyłącznie Z68 jednak tam jest HD 2000 porównując z APU od AMD ta grafika jest o 3-4x słabsza ;)

 

autor wspomniał że grafika dla niego ma jedynie służyć do

Dodatkowo nie będzie mi służyć do gier, jedynie czasem chciałbym oglądnąć jakiś film w hd. Dlatego też nie potrzebuję strasznie dobrej grafiki.

 

więc intel będzie lepszym wyborem chociaż propozycja AMD jest bardzo ciekawa jeśli chodzi o APU :)

 

usb 3.0 jak na razie jest to mało wspierany standard a szkoda.

 

sklep agito.pl

procek 745zł

płytka ASRock Z68 PRO3 408zł dosyć popularna albo alterntywa GA-Z68AP-D3 404zł druga płyta posiada inne wejścia/wyjścia dlatego najlepiej będzie jak przejrzysz specyfikacje każdej z nich Asrock Gigabyte

Polskie memki 76zł za 4GB

dysk WD green 1TB 214 zł (500 GB kosztuje 169zł) cichy energooszczędny

Łącznie 1439-1443zł resztę pieniążków autorze przeznacz na lepszy monitor (może warto dołożyć do jakiegoś della ? :) ) na forum znajduje się dużo ilość tematów z tym wyborem, bądź jakiś słabszy monitor i dodatkowe 4GB ramu za 76 zł o ile uznasz to za stosowne i potrzebne.

 

Szukałem również na camino.pl ale nie posiadają oni tam płytki głównej. A w żadnym innym sklepie taki zestaw według ceneo.pl nie będzie tańszy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

WD Caviar Blue albo Samsung F3.

 

Myślałem o jednym albo drugim jednak uznałem dla autora że lepiej będzie kupić dysk energooszczędny oraz cichszy chociaż trochę wolniejszy ponieważ nie nie wspominał o zabawie w edycje video/audio zabawę grafiką. Jednak oczywiście ostatecznie wybór należy do autora :)

Chociaż jak teraz patrzę to samsung jest znacznie tańszy 189zł natomiast wd blue 207zł.

 

I zapomniałbym jeszcze obudowa ale to już Ty musisz wybrać jakąś która się będzie podobać (elitki z numerkiem 330+ są po jakieś 130-150zł) ale oczywiście lepiej aby obudowa miała chociaż te 2 wentyle z przodu + tył.

Link to post
Share on other sites

Szukałem również na camino.pl ale nie posiadają oni tam płytki głównej. A w żadnym innym sklepie taki zestaw według ceneo.pl nie będzie tańszy.

 

Najwyżej kupie płytę w innym sklepie a resztę tam.

Co do monitora to jeszcze mi polecono BenQ G2222HDL za ~430 zł. Dysk pewnie wezmę ten szybszy, WD Caviar Blue, ponieważ nie zależy mi aż tak na wyciszaniu jednostki. Jeszcze się zastanowię którą płytkę wybrać i pewnie coś będę zamawiał.

Dziękuję wszystkim za pomoc

Edytowane przez januszmk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...