Skocz do zawartości

PC do internetu/multimediów +/- 2000 zł.


Recommended Posts

Cześć Wszystkim!

 Prosze o pomoc przy doborze komponentów/weryfikacji mojej wersji PC. Początkowo planowałem złożenie zestawu droższego (m. in. pod gry) ale z uwagi, że posiadam Xboxa Series X i analizie czasu spędzanego przy grach (chyba już mnie nie „jarają” tak jak kiedyś - Cyberpunka męcze ponad rok) rozsądek podpowiada wybór budżetowego rozwiązania. Komputer ma służyć głównie do przegladania internetu i multimediów. Budżet nie jest sztywny ale wolałbym zatrzymać się w okolicy 2000 zł. 
 
Moja propozycja:

Ryzen 5600g

Asus b450m-plus II / msi b550 a-pro

Kingstone fury 16 GB 3200 MHz cl16 (2x8GB)

Lexar 1TB NM710

BQ system power 10 - 550 w

BQ Pure Rock Slim

BQ Pure Base 500

 

 Posiadam jeszcze:

- 2 dyski ssd (samsung 830 128GB i 850 Pro 256GB) i 1 dysk HDD - 2 TB nie pamietam modelu ;)

- monitor Eizo Foris FS 2343 (23.8 IPS 60 Hz) Czy taki zestaw w zupełności wystarczy do planowanego zastosowania czy coś zmienić? Wszelkie sugestie mile widziane. 
 

pozdrawiam

Edytowane przez kud
Link to post
Share on other sites

Jeśli komp ma służyć tylko do internetu i multimediów to dużo na wyrost, no chyba, że jednak bierzesz pod uwagę, że będziesz na tym grać.
Pytanie czy części nowe czy używane?
Jakiś czas temu składałem kompa do salonu i mam takie coś:

Płyta B450 Aorus Elite Pro WiFi
Ryzen 3 3200G
Patriot Viper 2x8GB 3200Mhz
Obudowa Chieftec BT-06B-U3-250VS.
Dysk Silicon Power 120GB.

Najdrożej wyszła płyta, ale niestety nie było nic sensownego w tym formacie (itx) z dwoma wyjściami HDMI a to był wymóg konieczny z uwagi na podłączenie tv i projektora. Zasilacz, który był z obudową 250W spokojnie daje radę.
Zestaw bez problemu odtwarza filmy w 4K.

Link to post
Share on other sites

Dosyć duża obudowa ale obstawiam, że ma być jak najciszej stąd taki wybór.

 

Pytanie czy zakładasz w przyszłości dołożenie karty graficznej?

 

5600G będzie dobrym wyborem jeśli zostaniesz na integrze i ewentualnie jakieś stare gierki będziesz chciał na tym odpalić.

Jednak jak zamierzasz kiedyś dorzucić tu grafikę to może jednak jakiś Intel i5 12400 z integrą + płyta B760, graficznie będzie słabiej od 5600G ale sam procesor będzie dużo mocniejszy, a multimedia i internet spokojnie ogarnie.

Link to post
Share on other sites

Niby mam nie grać ale z drugiej strony nie chciałbym całkowicie zamknąć sobie możliwości pogrania w jakieś starsze lub mało wymagające tytuły. GPU raczej nie planuje, ale kto wie ;) wydaje mi sie, że ten 5600g jest racjonalnym rozwiązaniem. Najwięcej problemów sprawia wybór płyty głównej. 
Póki co wybór pada na Asusa B450m plus ii. Obudowę pod wziąłbym to Genesis Irid 503 v2.

 Dzięki za odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie planujesz w coś zagrać od święta to zdecydowanie ten 5600G.
Co do płyty głównej, to się nie wypowiem, ja mam sentyment do MSI, choć kupiony z przymusu Gigabyte też całkiem spoko. Odradzić jedynie mogę Asrocka. Miałem ich dwie płyty i obie padły jeszcze na gwarancji, jedna pod AMD a druga pod Intela.
Z Asusem nigdy do czynienia nie miałem, choć mi akurat w tej płycie co chcesz kupić, nie pasuje brak displayportu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...