Skocz do zawartości

problem z cpu czy zasilaczem ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PaulG,

Recommended Posts

mam problem że podczas gry kartę jakby odcinało brak obrazu na monitorze .

 

specyfikacja :

płyta główna - dell optiplex 7010

cpu - e5 1230v2

gpu - rx 570 4b sapphire pulse

zasilacz - tagan sapphire pulse 

 

Gdy odpalam occt linpack to też wywala obraz . Proszę o szybkom pomoc 

Link to post
Share on other sites

Karta się nie przegrzewa? Zasilacz w pełni sprawny? Jaką ma moc?

Co to  znaczy wywala obraz? Przy próbie obciążenia karta graficzna się wyłącza, mimo że komputer pracuje?

Link to post
Share on other sites

GPU umiera, albo wadliwe wyjście/kabel. Spróbuj monitor podłączyć do innego gniazda video.

Edytowane przez CrisPell
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

zasilacz ma moc 500w . Monitor daje komunikat brak sygnału a w słuchawkach słychać odłączenie jakby odłączać usb i karta ma w stresie w occt ma 84 stopnie a i dwa razy wywaliło podczas oglądania yt

 

czasami po wywaleniu obrazu trzeba wymontować kartę ze slotu żeby powrócił obraz 

 

model zasilacza to tg500-u33

 

pomyłka z temperaturom 78 stopni

 

karta przy obciążeniu furmarkiem przez 10 minut się nie wywala a przy odpaleniu save w fs22 wywala obraz

 

Link to post
Share on other sites

Jak możesz, to rozkręć zasilacz i zobacz, jak wyglądają kondensatory i reszta. Jak wyglądają jak na foto, to zasilacz do wymiany.

4736654600_1590399989.jpg

Karta graficzna pochodzi z koparki kryptowalut, czy nie?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wygląda schludnie, choć zakurzone. W AMD Adrenaline ustaw powerlimit na maksa (pierwsza grafika) w prawo i zobacz wtedy, czy będzie poprawa, jak nie to zmniejsz taktowanie zegara GPU (druga grafika) np. o 100 Mhz. Ps. Masz gwarancję na tę kartę?

DH2-020-17.png

DH2-020-10.png

Link to post
Share on other sites

84*C troszkę za dużo. Jak pochodzi z koparki to pasta sucha będzie. Jeżeli po zwiększeniu powerlimit idzie to znaczy, że zaczęła brać więcej prądu niż fabryka zaprogramowała. To jest oznaka zużycia karty.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Jak karta działa dobrze, to może by tak zrobić undervolting, by zmniejszyć temperatury. Schodź co 10 jednostek i testuj w AMD Adrenalin w ostatniej kolumnie na dole - tam, gdzie na drugiej grafice, którą podałem jest kursor.  

Mój RX 570 chodzi na 1050 przy maksymalnym dodanym powerlimicie.

Edytowane przez PaulG
Link to post
Share on other sites

To dobry wgrałeś :]

W AMD Adrenalin dobrze masz ustawione zegary oraz napięcia i powerlimit - najlepiej, by samemu to poustawiać

Ja mam tak, że w najwyższym stanie pracy ustawiony mam zegar GPU na 1244 Mhz - tyle ile fabryka standardowo dała, napięcie w tym stanie obniżyłem do najniższego stabilnego: 1050 - na takim karta pracuje stabilnie no i na koniec powerlimit dałem do końca w prawo. Na tych ustawieniach mam ~73C przy maksymalnym obciążeniu, wentylatory nie pracują jak suszarka oraz pobór mocy jest w okolicy 120 watów.

Link to post
Share on other sites

@janek20 Janku, dobrze będzie na jak karta w grach będzie pracować na 100% swoich możliwości. @opoment W grach wraz z monitoringiem programu MSI Afterburner zobacz, czy karta chodzi na maksa, tak jak na  przykładowej grafice:

On-screen-display-to-show-benchmarking.p

Jak zegary będą w porządku, to fajrant, pora na cs'a. 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...