Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zamontowałem dzisiaj prosesor płytę i ramy wszystko się odpala oprócz monitora i braku biosu,na płycie głównej świeci mi się tylko na czerwono cmrcmos 1 robiłem reset bateri na płycie ten port cmrcmos 1 dotykałem metalem nie mam niestety zworki przy bateri to nawet nie dam rady nic więcej zrobić po za tym tam nic nie ma, wentylatory się kręcą karta się kręci na integrze probowalem nawet wejść ale to samo czarny ekran podzespoły pracują ale nie ma ekranu z biosem nie wiem czy to uwalona płyta czy mogę jeszcze coś zrobić na płycie mam 2 dyski m2 ale to chyba nie to ramy się świeca więc chyba śmigają co robić ? Procesor to R5 7600 nic mi się nie wyświetla mam tylko czarny ekran raz tylko te diody mi się zmieniły  na 4 czerwone jak podłączyłem pendrive z windowsem potem coś tam się ladowało i potem znowu czarny ekran i nic ts sama reakcja nic się nie wyświetliło.

Mam tylko czarny ekran podzespoły chodzą na dysku mam Windowsa 11 zainstalowanego nic się nie ładuje żaden bios kompletnie nic .

Edytowane przez lukasz272015
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko dobrze podłączyłeś? Dla pewności sprawdź, czy masz dobrze włożoną pamięć RAM, najlepiej wyjmij i włóż ponownie. Możesz też sprawdzić, czy na jednej kości Ramu komputer się włączy poprawnie.

Jak wszystko jest sprzętowo dobrze zrobione, to zaktualizuj bios w płycie głównej według instrukcji producenta płyty głównej.

Bios (mam nadzieję, że podałem odnośnik do twojej płyty głównej) zaktualizuj do najnowszej, stabilnej wersji 2.02. Daj znać, czy te operacje pomogły.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Pamiętałeś, że CPU potrzebuje osobnego zasilania (4 lub 8 pin w górnej części płyty)? 

 

HDV2 ma 4 diody od POST w dolnej części, patrząc od lewej są to BOOT, VGA, DRAM i CPU. 

Która zgłasza błąd u Ciebie @lukasz272015

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ramy chwodzą tylko w 1 strone więc zle ich raczej nie podłączyłem testowałem na 1 na 2 zmieniałem sloty nic nadal czarny ekran nawet wyjąłem obie kości i nadal czarny ekran monito nie chce się odpalić te diody co podałeś nie świecą mi się tylko na dole dioda clr cmos 1 się pali, jeszcze spórbuje tego :

 

Włożyłem pendrive z biosem nacisnąłem 3 sekundy ten przycisk z biosem zaczęło migać na zielono a teraz się pali światełko na zielono ciągłym światłem 

Nie chcę pobrać biosu bo światełko nie miga tylko świeci ciągłym światłem podłączyłem tylko zasilacz włożyłem pendrive nacisnąłem 3 s ten przycisk od biosu wcześniej zasilacz włączyłem ale się nie odpala nie wiem czy musi ma tylko zasilanie włączone to światło przy biosu nie miga a powinno oglądałem na YouTube filmik to musi migać 

Do tej metody trzeba chyba jeszcze procesor odłączyć a ja mam zamontowany na płycie ? 

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi coś powiedzieć. U mnie zadziałał od strzała.

 

Ale generalnie jeśli się dzieje coś czego nie rozumiem to:

-sprawdzam gniazdo cpu, czy nie powyginałem blaszek

-sprawdzam cpu czy coś nie wygląda dziwnie na stopce

-sprawdzam jak zamontowałem płytę, czy nie zostawiłem jakiś standów, które nie są w dziurkach od montażu i nie ma zwarcia przez nie
-wywalam wszystko z płyty i próbuje po kolei. Same kable bez cpu, potem z cpy, potem jeden ram itd.

 

Trochę się boję, że coś mogło się zrypać przy gmeraniu z baterią albo flashback biosem z pena. Btw masz zworkę CLR CEMOS zaraz przy choince, może wpiąłeś coś w nią przy podłączaniu choinki?

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, ernorator napisał:

Trochę się boję, że coś mogło się zrypać przy gmeraniu z baterią albo flashback biosem z pena. Btw masz zworkę CLR CEMOS zaraz przy choince, może wpiąłeś coś w nią przy podłączaniu choinki?

To raczej nie ma znaczenia - bateria trzyma ustawienia bios, a flashback się nie powiódł, także stary bios nadal jest na płycie głównej.

Ps. @lukasz272015 - zrobiłeś wszystko zgodnie z instrukcją, którą Ci podałem? Oszabruj płytę ze wszystkich podzespołów, podłącz tylko kabel 24 pin z zasilacza, przygotuj pendrajwa z nowym biosem zgodnie z instrukcją i podłącz go do portu USB 2.0. Wtedy zrób flashback. Poza tym to zobacz, czy piny w gnieździe procesora są proste. Jak nowy bios się "przyjmie", to złóż całość i zobacz - jak działa, to gitara, jak nie, to płyta na gwarancję.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Jutro będę wlaczył dalej zły filmik wam podałem chodziło o ten tu

 

CLR CEMOS pali mi się na czerwono, o jaką zworkę chodzi dasz foto gdzie to jest bo ja tam nic nie widzę ?

Na dole płyty zauważyłem przy jednym z portów USB 1 pin wygięty czy to może być tego przyczyną ?flash biosu się nie udał nie chce pobrać Biosu  czy to pod 2.0 czy  przy tym przycisku na porcie miga trzy razy potem stałe światło i nic potem już nie miga tylko pali się światło prześlę wam foty z tym pinem wygiętym potem jutro oddaje płytę na gwarancję niech robią albo dają nowa.

Piny na płycie od procka nie wygięte sprawdzałem na procku piny są tylko narysowane R5 7600 na dole płyty zauważyłem przy jednym z portów USB 1 pin wygięty czy to może być tego przyczyną ?flash biosu się nie udał nie chce pobrać Biosu  czy to pod 2.0 czy  przy tym przycisku na porcie miga trzy razy potem stałe światło i nic potem już nie miga tylko pali się światło prześlę wam foty z tym pinem wygiętym potem jutro oddaje płytę na gwarancję niech robią albo dają nowa. Podłączyłem wszystko jeszcze raz nic to nie dało pali się tylko dioda CMOS na czerwono te 4 opisy na płycie CPU VGA nic nie zgłaszają podejrzewam że uwalony bios jest albo to wygięcie na USB. 

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, ernorator napisał:

Zaczynam podejrzewać, że coś zrypales....

fachowa diagnoza

 

17 godzin temu, lukasz272015 napisał:

flash biosu się nie udał nie chce pobrać Biosu  czy to pod 2.0 czy  przy tym przycisku na porcie miga trzy razy potem stałe światło i nic potem już nie miga tylko pali się światło

instrukcja w raczke jak sie flaszuje

 

17 godzin temu, lukasz272015 napisał:

na dole płyty zauważyłem przy jednym z portów USB 1 pin wygięty czy to może być tego przyczyną

nie ale fajnie jakby był prosty

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

W pracy mam gościa co się zna dobrze na komputerach spytałem jego, nic nie zrypałem bo podłaczyłem jeszcze raz wszystko i nadal to samo co było na początku czerwona dioda cmos właśnie przy tych zworkach się pali tam dioada, ale jak mam zmienić tam zworke jak tam są tylko 2 bolce ? opisałem tej osobie problem w pracy wszystko mu opowiedziałem powiedział że kontroler na płycie głownej może być uszkodzony, skoro nie załącza się bios i wszystko co możliwe już zrobiłem i nic to nie dało temu nie ładuje się normalnie bios bo ten czarny kwadrat a pod nim kontloer jest uszkodzy sle płyte na gwarancje nie mam czasu się z tym już bawić.

Link to post
Share on other sites

Nie dałeś rady z aktualizacją biosu? Zworka służy do zresetowania ustawień biosu - tylko do tego - zwierasz dwa piny na kilka sekund i już, bios zresetowany.

Moment, chwila, to cały czas na pinach resetu biosu jest zworka? @lukasz272015 Tylko nie mów, że tak. :sciana:

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, janek20 napisał:

wyjać zworke?

Ale jak tam są tylko 2 bolce srebne gdzie tam jest zworka czy ja jestem ślepy ? który prawy czy lewy bolec ?

2 minuty temu, PaulG napisał:

Nie dałeś rady z aktualizacją biosu? Zworka służy do zresetowania ustawień biosu - tylko do tego - zwierasz dwa piny na kilka sekund i już, bios zresetowany.

Moment, chwila, to cały czas na pinach resetu biosu jest zworka? @lukasz272015 Tylko nie mów, że tak. :sciana:

Te 2 bolce mam czymś dotchnąć meatalowym sróbokręt ? 

Między te 2 metalowe piny wkładam coś metalowego i trzymam 15s  do 1 minuty co tam wsadzić sróbokręt ?

Link to post
Share on other sites

Może być wszystko, co przewodzi prąd i jest odpowiedniej wielkości by zewrzeć te dwa piny. 

Zrobiłeś w końcu tę aktualizację biosu ŁUKASZU?

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, PaulG napisał:

Może być wszystko, co przewodzi prąd i jest odpowiedniej wielkości by zewrzeć te dwa piny. 

Zrobiłeś w końcu tę aktualizację biosu ŁUKASZU?

Nie dało się bo światło przy pobieraniu się świeci tylko a ma migać zresztą pendrive raz się zapalił i potem zgas więc nawet nie pobrało biosu zrobiłem jak w instrukcji zrobiłem creative.rom, ostatnie podejście robię dam potem znać.

Niestety trzymałem od 15s do 1 minuty nadal się pali CMOS na czerwono jutro oddaje płytę pewnie uwalony kontroler płyty głównej od procesora będzie nie mam czasu się już z tym bawić. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...