Skocz do zawartości

Co się bardziej opłaca.


Recommended Posts

Witam mam mały dylemat nie wiem czy inwestować w PC czy lepiej kupić konsole. Dobra karta graficzna do PC kosztuje 600zł. Za tą cenę można kupić Xbox 360, a sama karta to nie wszystko. Więc mam pytanie. Czy warto się pchać w konsole. Mam trochę gier na PC, ale coraz nowsze tytuły są coraz bardziej wymagające. Tak myślę, że na takiego Xbox 360 robią gry i tam wszystko chodzi na full detalach przy 60 FPS. No i do PC dochodzi to, że trzeba instalować gry, a na konsoli tylko wkładam płytkę i jazda. Więc nie wiem co wybrać?

Link to post
Share on other sites

Jakie 60 fps na konsoli? Mogę ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że tak nie jest. W najlepszym wypadku to masz 25-30 klatek a wiem to z tego, że dla mnie to już jest za mała płynność i tyle nie ma.

Masz też w necie pełno opinii od ludzi ile to wyciąga i też ci co nie są zagorzałymi fanami konsol to potwierdzają i po drugie wkładasz płytkę i grasz(to dla ludzi którzy nie potrafią obsługiwać się komputerem w stopniu co najmniej podstawowym) i jak widać przybywa tylko analfabetów

Edytowane przez Badder
Link to post
Share on other sites

Powiedzmy sobie szczerze, że teraz gry aż tak się nie różnią zbytnio na różnych poziomach szczegółowości względem na zapotrzebowanie mocy karty graficznej.

Nie ma po co ładować w lepsze karty skoro grafa stoi w miejscu przez prawie cały czas

Link to post
Share on other sites

Badder

Masz racje, gry się nie różnią zbytnio, to 60 FPS właśnie wyczytałem na innych forach jest tego pełno w internecie. Ale na forach są tylko kłótnie, fanboy'e konsol wychwalają konsole, a fanboy'e PC wychwalają PC. Więc i tak nic się nie dowiedziałem.

xentiu

Tańsze? Po jakimś czasie gry z konsol kosztują tyle samo co na PC.

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

Ale zauważ, że po czasie gry na pc też tanieją. A odnośnie tematu to do czego się przychylasz? Różnica jest prosta: Standardowo użytkownicy którzy wychowali się użytkując pc to woli pcta a ci którzy używali konsol(młode pokolenia, ale są też starsi co wolą gry casualowe) to będą chwalili swoje. Normalny gracz taki co grał w Baldura, Diablo itd powie, że PC a inny, że konsola. A konsole biorą starsi co raczej nie interesowali się zbytnio kompami, ale też bo tańsze lub młodzi którzy wolą grać na kanapie, choć na kompa też można dać pada(ale to inna sprawa).

 

Konkluzja: Ludzie, którym nie zależy ani na jakości, płynności i innych szczegółach powiedzą, że konsole a ludzie których bardziej interesuje komfort(ja nie wyobrażam sobie pajacowania np przed takim kinectem) to wybiorą pc a ci drudzy konsolę która jest taka stara a jeszcze się rozchodzi

 

Edit: Kto i za co mi strzelił ostrzeżenie?

 

Edi 2: Ech... Już wiem...

Edytowane przez Badder
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym momencie zakup konsoli przestaje być powoli opłacalne. Coraz więcej producentów po prostu olewa konsole (RAGE, Battlefield 3, Risen 2, Deus Ex Human Revolution. Crysis 2, Batman Arkham City) Obecnie różnice są tak duże, że lepiej wydać trochę kasy na porządny pecet bo na nowe konsole to sobie jeszcze baaardzo długo poczekamy bo z tego co słyszałem to Sony nawet nie zaczęło prac nad PS4. Microsoft już coś tak robi ale też na nowego XBOX'a poczekamy 2 lata góra trzy. Dlatego moim zdaniem jednak PC. Bo za niewielkie pieniądze pogramy na max detalach w prawie wszystko. Za 2500 zł kupisz bardzo dobrej klasy komputer.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Mixtape
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Badder

Ja Ci nie dałem ostrzeżenia. Kinect to tylko zbędny gadżet i na pewno go nie chcę. Wiesz znowu mnie przekonałeś, że jednak PC jest lepszy.

Mixtape

No tak bo Xbox 360 to 6 letni dziadek. Mają mocna PC pod ręką to z nich korzystają. Ale niektórzy olewają też PC np. Red Dead Redemption

No i gry są robione na konsole, a potem modyfikowane na PC.

Jeszcze jedno. Ludzie piszą, że gry na PC mają dużo błędów, dlatego jest dużo patch'ów. Podobno na konsolach nie ma błędów. I mają mniej patch'ów. Np. Wiedźmin 2

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

Na konsolowych wersjach gry bugów jest nawet więcej niż na PC. Tutaj nie ma różnic. A to, że do Wiedźmina 2 robią masę poprawek to świadczy tylko i wyłącznie o firmie, która dba o graczy dając coraz bardziej ulepszoną grę a nie to co reszta daje gry w wersji BETA do sprzedaży i potem nie robi do nich patchy. Co do konwersji. Teraz role się zamieniają i to konsolowcy dostają porty z PC a nie na odwrót.

Edytowane przez Mixtape
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fugens

Wiem, że to nie Ty tylko mod, bo w innym temacie napisałem jedno nietaktowne słowo i dostałem ostrzeżenie.

 

Może teraz powoli zaczynają(POWOLI!!!), ale jak wejdzie następna generacja tego dziadostwa to będzie tak jak było i tak jak jest teraz w dalszym ciągu, czyli konwersja z konsol. Teraz mało kto robi konwersję na odwrót. Gdyby nie konsole to byłaby grafika z 2020 roku a chodzi przecież o to żeby podziwiać fajerwerki, bo po co niby inaczej zmieniać karty do gier? nie liczę tu grafików itp w tym momencie

 

pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No comment. Jeśli już o tym piszesz to właśnie teraz są potrzebne takie podzespoły, bo nie ma optymalizacji. Gdyby była to nawet na średnio-słabym sprzęcie by się grało komfortowo. Przykład: Wiedźmin 2 Zabójcy Królów, może nie ma aż tak niskich wymagań, ale nie ma też wysokich. Są gry z o wiele gorszą grafą a potrzebują o niebo lepszego sprzętu, więc gdyby nie konwertowali tylko pisali od nowa lub chociaż optymalizowali to sądzę, że GTX 8800GTX dałaby radę.

Może już nie jest taka mocna, ale jeszcze daje radę w słabszych rozdzielczościach a gdyby wziąć pod uwagę optymalizację powinny jeszcze dawać coś z siebie wycisnąć/

Link to post
Share on other sites

Nie piszcie głupot. Jak to mało opłacalne? Kupować, kupować moje PlayStation 3 :menda:

 

A tak poważnie. Jeśli nigdy nie miałeś dłuższego "styku" z konsolami obecnej generacji to warto w nie zainwestować. Tylko i wyłącznie dlatego, że będziesz miał trochę do nadrobienia. Kilka tytułów nawet kultowych zakupisz za ~50 zł. Jeśli natomiast myślisz co będzie za rok, czy za dwa? Będzie otwarty konflikt na linii gracze - dzwoniłem do wróżbity Macieja -, a Sony/Microsoft. Chociaż dam głowę, że Microsoft ma już gotowego następne XBOX360, i w 2012 o nim usłyszymy. Powód konfliktu to zacofanie konsol.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Badder

No i o to mi chodzi. Żeby grać komfortowo na PC potrzeba bardzo drogiego sprzętu. Konsole są tańsze. I gra się tak samo jak na PC. Tylko jest jeszcze jeden problem. Grałem na Xbox 360 PS3 zresztą też. I powiem tak. FPS to działka PC a nie konsoli.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko nie wiem co jest bardziej opłacalne, tak jak patrzyć w przyszłość. Wiem, że nie da się tego przewidzieć, ale tak myślę, że konsola jest tania ale bardzo stara. Też myślę, że z nadejściem Windows 8 Microsoft wyda nowego Xbox, tak jak ta plotka/żart/news że Win 8 będzie odtwarzał gry z Xbox 360, bo pewnie mają nową konsole. Ale to jak wyjdzie nowa konsola może się stać coś innego. Ja mam po prostu dylemat czy inwestować w PC, żeby grać w nowe hity czy jednak "przejść na ciemną stronę naleśnika" i być konsolowym graczem.

Link to post
Share on other sites

Masz racje wszystko kręci się wokół kasy. Kiedyś było lepiej tworzono lepsze gry (względem grywalności) a teraz robią badziewia, które nadrabiają grafiką. Na dodatek są drogie. Czemu nie wprowadzą tego na Win 8. Ostatnio PS3 rośnie na silach. Większość ludzi ma Xbox 360, ale ostatnio wzrosła sprzedasz PS3. Więc może Microsoft chce to wprowadzić na Win 8, żeby jeszcze trochę kasy wycisnąć od ludzi.

Link to post
Share on other sites

Gry z xbox na PC, jasne że tak!

 

Dlatego, że:

- deweloperzy będą wypuszczać tylko wersje na konsole, bez konwersji na PC, konwersja zajmie się program (emulator) od M$, oczywiście jak to z emulatorami bywa potrzeba będzie mieć odpowiednio mocny sprzęt

- M$ zarobi na graniu online

- M$ zarobi na licencjach (podobno licencja konsolowa - haracz dla właściciela platformy, jest dużo wyższa od tej dla gier PC)

- M$ zarobi na sprzedaży padów (zapominajcie o możliwości grania myszą ) gry konsolowe mają obsługiwać pada, gracze będą wydawać dodatkowe pieniądze na fragX itp by emulować muszą pada :lol:

- zieloni (nieświadomi) będą mogli kupować gry bez obaw, bez sprawdzania wymagań sprzętowych, wystarczy że Windows8 wyświetli komunikat, że są zgodni z grami dla Xbox ;)

- komputery z naklejkami "xbox game ready" będą gwarantowały możliwość bezstresowego grania w gry

- hasło "it only does everything" w przypadku kompów z naklejką "xbox game ready" nabierze nowego znaczenia ;)

 

 

Do pytającego: jeśli nie masz ciśnienia na granie w najnowsze gry, kup konsolę, mnóstwo dobrych tytułów kupisz za grosze, i będziesz mógł wygodnie sobie pograć.

Link to post
Share on other sites

wdehe

Że jak? Nowe gry na PC nie będą obsługiwać myszki? Wiesz producenci dobrych klawiatur i myszek do grania upadną. Nie mogą tego zrobić. A co do konsoli Badder przekonał mnie jednak, że PC jest lepszy. Bo taki Xbox 360 jest już 6 letnim staruszkiem. No i na konsoli można tylko grać. Na Xbox nie napisał bym tego posta tu. Po prostu PC jest mobilniejszy.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o emulator xbox 360.

 

Fugens zakładam, że MS nie dołoży obsługi myszy i pada w emulatorze gier z konsoli xbox 360 w win8, raz bo lepiej sprzedać pady, dwa byłoby to nieuczciwe w stosunku do tych grających padami - np. gra online w strzelankę.

 

Oczywiście, że gry robione na PC będą obsługiwać mysz i klawiaturę. Chodzi mi o gry z xbox360 działające pod win8 (w emulatorze xbox360, takie moje wymyślanie co by było gdyby.

 

 

Na PS3 mógłbyś napisać tego posta :jupi: ma przeglądarkę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...