Skocz do zawartości

Komputer do 8000zł (głównie gry)


Recommended Posts

Cześć,

 

Planuję zakup komputera. Gry będą najbardziej wymagającą czynnością tego komputera, więc można powiedzieć, że do gier. Docelowa rozdzielczość to 1440p. Zestaw bez monitora, który planuję zakupić 1-2msc po zakupie komputera. Sama skrzynka. Zrobiłem research, jednak moja znajomość w temacie kończy się na roku 2015. Dlatego też proszę o opinie co do zestawy przeze mnie skonfigurowanego. Posiłkowałem się "polecanymi zestawami".

 

Karta graficzna: Asus TUF Gaming GeForce RTX 4070 SUPER OC. Zrobiłem mały research do tych kart, jednak ze względu na to, że jest dosyć świeża, to ciężko znaleźć porównania konkretnych marek (MSI, ASUS itp). Co do karty to nie zależy mi na RT, jednak zależałoby mi mimo wszystko na NVIDII. Jeśli jednak trzymanie się Nvidii, gdy mam do dyspozycji kartę AMD, która naprawdę jest dużo lepsza, jest bez sensu, to wezmę ją pod uwagę. Jednak z tego co widzę 7900XTX jest spooro droższa.

 

Procesor: Intel Core i5-14600KF -  bez konkretnego komentarza

Chłodzenie CPU: Endorfy Fortis 5 - również bez komentarza

 

Obudowa: Endorfy Regnum 400 - z tego co widziałem wszystko powinno elegancko wejść

 

Dysk: Kingston KC3000 1TB - tutaj podejrzewam, że czego bym nie wziął to i tak będę zadowolony. Jednak ten dysk został mi polecony przez znajomego.

 

Zasilacz: Corsair RM750x 2021 750W - Tutaj pewnie też wszystko jedno czy Corsair czy Seasonic - również polecajka od znajomego

 

Płyta główna: MSI B760 GAMING PLUS WIFI - Zmiana względem Gigabyte z polecanych zestawów głownie ze względu na WiFi.

 

Pamięć RAM: Lexar Ares RGB, DDR5, 32 GB, 6400MHz, CL32 - co ciekawe z pamięciami mam największy dylemat. Z tego co wyczytałem, procesor którym jestem zainteresowany obsługuje maksymalnie 5600MHz. Pamięci, której tutaj mam znalazłem właśnie w polecanych zestawach i wydają się rozsądnym wyborem. Pytanie tylko, czy jest sens pchać się w 6400MHz, czy może znaleźć coś 5600MHz z mniejszymi opóźnieniami? Np: G.Skill Trident Z5 Neo RGB, DDR5, 32 GB, 5600MHz, CL28.

 

Od razu chciałbym dodać, że zakup ten planuję na lata, więc nie boli mnie dołożenie kilku stówek, jeśli coś ma zrobić sporą różnicę. Jednak chciałbym, żeby ewentualna nadwyżka bliższa była 0 niż 1000. I tak aktualnie proponowany przeze mnie zestaw wykroczył sporo poza wstępny budżet. 

 

Każde sugestie mile widziane, jednak głównie doceniłbym takie poparte argumentami. Zależy mi, żeby fajnie wszystko do siebie pasowało i coś nie było wąskim gardłem czegoś.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna propozycja, dzięki! Zachowany ten sam procesor, 7900 XTX i oszczędności wprowadzone na jak mniemam mniej znaczących rzeczach i świecidełkach nie robiących odczuwalnej różnicy w użytkowaniu. Widzę, że proponujesz nadal pamięci 6400MHz CL32 - rozumiem, że nie ma sensu zastanawiać się nad tymi 5600xCL28? Jaka karta graficzna może już powodować, że ta i5 14600kf zacznie odstawać i ograniczać GPU?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Sebapce napisał:

rozumiem, że nie ma sensu zastanawiać się nad tymi 5600xCL28?

To będzie praktycznie to samo, kwestia ceny. 

 

2 godziny temu, Sebapce napisał:

Jaka karta graficzna może już powodować, że ta i5 14600kf zacznie odstawać i ograniczać GPU?

W 1440p raczej chyba tylko RTX 4090 i to też nie zawsze. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...