Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znajomej laptop czasami przestał wyświetlać obraz, ale dzieję się z rozruchu laptopa ale czasami gdy laptop wejdzie w stan uśpienia i później podczas wybudzania słychać że laptop się załącza aczkolwiek brak obrazu. Natomiast gdy wyłączy się funkcję uśpienia to laptop może działać nie zliczoną ilość godzin i nie ma problemu z obrazem oczywiście podczas odpalania laptopa musi ten obraz ze startu się pojawić(czasami trzeba 10 razy odpalać żeby był obraz). Zauważyłem że za każdym razem gdy laptop ma czarny ekran i podłącz zewnętrzny monitor po kablu hdmi to obraz jest. Na początku myślałem że będzie to może uszkodzona grafika bo przy ładowaniu na matrycy widać było czasami artefakty, których nie było widać na zewnętrznym monitorze. Laptop to Asus X556UA troszkę już dziadek, ale do zastosowań do których jest wystarcza aż nad to. Pytanie do Was mieliście kiedyś taki przypadek z laptopem od tej firmy gdzie faktycznie winna była matryca? Tematów setki na google o czarnym ekranie w laptopie asus i rozwiązań też nie mało. Dzisiaj mam zamiar go rozebrać i posprawdzać kable aczkolwiek wątpię że byłby to tylko luźny/uszkodzony kabel. Myślicie że warto kupić matrycę i sprawdzić?( matryca ok 200zł)

Wszystkie testy occt itp przechodzi bez problemu.

Dysk nowy, system świeży z wszystkimi aktualizacjami także to nic związanego z firmware.

Parametry 

i7 6500u

8gb

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

 

W dniu 31.01.2024 o 20:16, MarcinKce napisał:

Cześć, 

 

wydaje mi się, że mam podobny problem. Znalazłeś może rozwiązanie? Myślałem, że problem bardziej software niż hardware.. Próbowałem wszystkich aktualizacji - bez skutku. Problem pojawił się wczoraj.

Tak rozwiązałem. Nowa matryca nic nie dała, finalnie okazał się uszkodzony kabel matrycy(połączenie ekranu z płytą główną).

Na kablu nie było widać żadnych uszkodzeń.

Edytowane przez kozak245
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...