Skocz do zawartości

Gigabyte G5 MD / Brak obsługi DLSS w oficjalnych sterownikach


Recommended Posts

Witam,

 

Utworzyłem ten temat ponieważ nie wiem, czy umknęło mi coś oczywistego, czy laptop którego kupiłem to zwyczajny scam.

 

Zakupiłem Gigabyte G5 MD około rok temu, nowy, ze sklepu. Na oficjalnej stronie firma chwali się tym, że układ zastosowany w tym modelu (RTX 3050ti) obsługuje m.in. DLSS. Problem w tym, że dostarczone przez producenta, na stronie internetowej, sterowniki (nota bene wydane w 2021 roku) na to nie pozwalają!

 

Zainstalowałem więc oficjalne sterowniki dla tego układu, ze strony Nvidii. Skutek? Gry crashują mi po średnio 10 minutach od włączenia. Najlepiej radził sobie Cyberpunk 2077, który działał przez dłuższy czas w miarę stabilnie. Najgorzej Cywilizacja 6, która nie jest w stanie nawet załadować mapy. Próbowałem około 15 wersji oficjalnych sterowników Nvidii, bez żadnej widocznej różnicy w stabilności.

 

Krótko mówiąc wychodzi na to, że użytkownik tego modelu ma do wyboru 2 scenariusze:

 

-Używać sterowników dostarczonych przez Gigabyte, które są wykastrowane z funkcjonalności którą firma reklamuje ten model laptopa

 

-Używać sterowników dostarczonych przez Nvidię, co praktycznie uniemożliwia granie na tym laptopie

 

 NIGDZIE w internecie nie napotkałem nawet wzmianki o tym, że taka sytuacja ma miejsce. 

 

Poniżej screen z oficjalnej strony Gigabyte:

image.thumb.png.c198a6c513517f91cfa373f2ea691520.png

 

Jestem ciekaw waszych opinii na ten temat, czy również napotkaliście na podobne problemy a jeśli tak, to jak sobie z nimi poradziliście. Miłego weekendu!

Edytowane przez toriyamaru
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, toriyamaru napisał:

Zakupiłem Gigabyte G5 MD około rok temu, nowy, ze sklepu. Na oficjalnej stronie firma chwali się tym, że układ zastosowany w tym modelu (RTX 3050ti) obsługuje m.in. DLSS. Problem w tym, że dostarczone przez producenta, na stronie internetowej, sterowniki (nota bene wydane w 2021 roku) na to nie pozwalają!

 

zupełnie normalne,u nvidii trzeba często zmieniać stery,to nie amd

Godzinę temu, toriyamaru napisał:

Zainstalowałem więc oficjalne sterowniki dla tego układu, ze strony Nvidii. Skutek? Gry crashują mi po średnio 10 minutach od włączenia. Najlepiej radził sobie Cyberpunk 2077, który działał przez dłuższy czas w miarę stabilnie. Najgorzej Cywilizacja 6, która nie jest w stanie nawet załadować mapy. Próbowałem około 15 wersji oficjalnych sterowników Nvidii, bez żadnej widocznej różnicy w stabilności.

zainstaluj occt i sprawdz ,gpu,cpu i ram bo wcale nie musi to być karta gr

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, janek20 napisał:

zupełnie normalne,u nvidii trzeba często zmieniać stery,to nie amd

zainstaluj occt i sprawdz ,gpu,cpu i ram bo wcale nie musi to być karta gr

Sytuacja A: Wszystkie sterowniki zainstalowane w laptopie pochodzą ze strony Gigabyte - gry chodzą stabilnie, mogę grać GODZINAMI, DLSS jest niedostępny (tak jakbym miał układ graficzny nieobsługujący go)

 

Sytuacja B: Wszystkie sterowniki zainstalowane w laptopie pochodzą ze strony Gigabyte, OPRÓCZ sterownika graficznego który pochodzi ze strony Nvidii - większości gier nie da się uruchomić lub crashują po chwili, DLSS jest w pełni dostępny

 

Jak dla mnie, to sterownik jest oczywistym problemem. Jedyne inne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy, to uszkodzony układ odpowiadający za DLSS. OCCT jest to w stanie sprawdzić?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...