Skocz do zawartości

monitor nie wyswietla obrazu rtx 4060


Recommended Posts

Cześć

mam problem i może coś doradzicie

 

u Brata w pc wymieniałem GPU (z rx570 4gb) na rtx 4060 (używka)

 

posiada monitor samsung 2233rz ( tylko 1 wejscie DVI) [bez hdmi ani DP] ,kupiłem kabelek - z jednej strony DP z drugiej DVI

podpinam monitor pod GPU i czarny ekran - pierwsza myśl ze gpu uszkodzone (kupiłem używaną)

 

wziąłem wszystko do siebie - podpinam pc brata pod swój monitor - rtx 4060 działa (sprawdzany każdy slot hdmi i DispayPort]

 

nastepnie podpinam MONITOR BRATA pod swój pc ( u siebie posiadam rtx 3070) tym samym kabelkiem który kupiłem (DP<>DVI) monitor działa

 

czyli generalnie wykluczamy awarie GPU ,wykluczamy awarie monitora brata

 

co może być przyczyną ze w jego pc jak podpinam jego monitor do rtx 4060 to jest brak obrazu? jest możliwość ze rtx seria 4000 jakoś blokuje taki kabelek? DVI-DisplayPort?

Link to post
Share on other sites

Może z innym kablem będzie działać, albo coś poprzestawiać w menu monitora;)

 

Ja bym raczej zmienił monitor. Powiedz bratu że czas zmienić monitor, 1680x1050 rozdziałka, 22 cale i matryc tn to chyba był sensowny monitor 15 lat temu:)

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Może z innym kablem będzie działać, albo coś poprzestawiać w menu monitora;)

 

Ja bym raczej zmienił monitor. Powiedz bratu że czas zmienić monitor, 1680x1050 rozdziałka, 22 cale i matryc tn to chyba był sensowny monitor 15 lat temu:)

tylko wlasnie ten sam kabel działa z JEGO monitorem I MOIM PC

 

dzisiaj zauwazylem ze jak podpinam jego monitor + jego pc to na monitorze jak klikam w menu ustawien to delikatnie widac ze coś sie pojawia ale jakby bylo bardzo przyciemnione...a podpinam pod swoj pc i jest gitara

 

 

co do zmiany monitora to jest w planach ale po kolei - najpierw zmienił pc ,teraz dokupił gpu  i next w planach jest monitor ... z tym ze ten monitor działa -wlasnie na niego patrze pisząc posta z tym ze podpięty jest pod mój pc ;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...