Skocz do zawartości

Coś cichszego niż Scythe Mugen II Rev.B.


Recommended Posts

Na jakich obrotach pracuje wentylator? Być może na maksymalnych - wtedy wystarcz je obniżyć. Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie wymienić wentylator lub kupić kontroler :)

 

A jak stwierdzić na jakich obrotach pracuje ? Są to ustawienia domyślnie. Jak je obniżyć ? I do jakich wartości ?

Link to post
Share on other sites

Hmmm to nie wiem jakiego mugena ty masz. Ja też niedawno kupiłem i powiem ci że praktycznie niesłyszalny, co prawda nie chodzi na maksymalnych obrotach, ale nawet jak próbowałem go na max ustawić to "hałas" jest zupełnie akceptowalny. No ale to moze być też kwestia obudowy, choć nie jestem ekspertem w tych rzeczach.

Edytowane przez bulwahr
Link to post
Share on other sites

Tez mam mugena i jest cichy co mnie pozytywnie zaskoczyło w idle go nie słychać bo pomału sobie kręci śmigło a przy max OC wg mnie jest o niebo lepszy od silentum zefyra i słychać tylko delikatny szum powietrza co jest akceptowalne i wcale nie przeszkadza

Podłączyłeś wentyl pod 4 pin na płycie tam gdzie się podłącza cpu_fan?

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Podłączyłeś wentyl pod 4 pin na płycie tam gdzie się podłącza cpu_fan?

 

Tak podłączyłem do cpu_fan. Z nadzieją na ciszę kupiłem też ten cooler. Znam recenzje i opinie użytkowników. U mnie chodzi zdecydowanie najgłośniej ze wszystkich elementów komputera. Może to kwestia montażu ?

Link to post
Share on other sites

Gdzie zmniejszenia obrotów szukać w biosie

 

BIOSy są różne. U mnie mam do wyboru profile a u kumpla wybiera się wartość w procentach... Musisz poszukać sam (wystarczy podstawowa znajomość angielskiego :) ). Edytowane przez matej
Link to post
Share on other sites

Zainstaluj Everest Ultimate Edition.

 

Teraz jest to AIDA64 :P

 

Mugen II nie hałasuje nawet na max, o ile ktoś nie jest cichofilem i wszystko inne ma pasywne :wariat:

 

Skręć obroty programem... jakiej firmy masz płytę? :P

Link to post
Share on other sites

Może obudowę masz dupną , jaką masz ?

Jeśli masz podłączone pod 12v , spróbuj z 5v , albo skręć obroty niżej .

Z metod alternatywnych to : śrub nie wciskaj na max , tylko tak że czujesz że ciężej idą , sprawdź na czym stoi obudowa i sprawdź czy to na pewno mugen hałasuje

Edytowane przez Devox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...