Skocz do zawartości

TV LED/LCD do gier i filmów. Koniecznie Full HD i koniecznie 32cale.


Recommended Posts

Hej, jak w temacie. Budżet ustalimy w trakcie.

Na wstępie może poproszę Was o pewną rzecz, niby powinna być w sieci do znalezienia ale ja jakoś nie mogę takich info znaleźć. Mianowicie interesuje mnie porównanie LCD vs. LED ale jakieś z tego roku - nie sprzed 2 lat bo od tamtego momentu zapewne sporo się zmieniło. Jedyne co wiem to to,że LED są droższe, gorętsze, cieńsze na grubość i mają trochę lepsze kolory a gorszą czerń.

 

TV będzie podpięty to trzech rzeczy:

1. PC, oczywiście rozdziałka FullHD.

2. Xbox 360

3. Cyfra + SD/HD - oferta z kilkoma kanałami HD.

Także tego... cali ma być 32 nie więcej ani mniej. Niski input lag musi być,żeby można było pograć bez problemów.

Funkcje typu Smart/wifi etc nie są mi potrzebne.

Odtwarzanie przez USB także zbędne.

Głośniki bez znaczenia po wszystko podepnę pod coś innego.

 

Temat niby prosty ale niestety tylko na pozór. Gdyby kupował go tylko do filmów to ok ale ważne dla mnie jest także granie w gry.

Co i dlaczego? W sumie ważnym aspektem dla mnie jest także:"kiedy?" bo nie lubię przepłacać. Z tego co mi wiadomo to z okazji roku szkolnego ceny kompów etc. idą w górę więc możliwe,że telewizory także.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jeśli zamierzasz grać na konsli to absolutnie nie polecam 32 cale tylko przynajmniej 42 sam mam 32 calowy i bardzo nie komfortowo się gra trzeba siedzieć bardzo blisko najlepiej ok 1m i bardzo się wpatrywać również używałem go przez ok 2 tygodnie jako monitor przy komputerze ale szybko z tego pomysłu zrezygnowałem poroniony pomysł i kupiłem monitor lcd 24 cale [moim zdaniem tv 32 cale w ogóle się nie sprawdza jako tv do konsoli lub co gorsza monitor do komputera

Link to post
Share on other sites

Robert... szukam czegoś uniwersalnego... Wiem,że do konsoli to im więcej cali tym lepiej ale u mnie na biurku 32cale to max... będę blisko siedział a obraz z kompa jakoś powieksze tj,iknonki etc.

 

Ma być jeden do PC(czyli neta, gier oraz filmów), do Xboxa 360 oraz do Cyfry + z kanałami HD.

Link to post
Share on other sites

Hej, sporo przemyśleń i znalazłem typ dla siebie : LG LE5300. Dlaczego?

Cena to ok. 1500zł czyli bardzo mało a otrzymujemy za nią:

- 32 cale

-full HD

- 100Hz a więcej raczej mi nie potrzeba. W 3D bawić się nie będę.

-Nie ważne jaki ale LED czyli lepiej niż LCD.

- czas reakcji 2,4 ms

 

Tylko czy nada mi się do Xboxa 360 i PC... input lagi etc nie są mi niestety znane.

 

 

A moją ostatnią myślą tj. typem jest LG 32LW4500. No bo widzicie. Dopłacam tylko 400-500zł i otrzymuję: lepszy kontrast, lepsze podświetlenie bo LED krawędziowe + pasowe oraz jakby nie patrzeć 3D.

Edytowane przez Under5
Link to post
Share on other sites

Hej, sporo przemyśleń i znalazłem typ dla siebie : LG LE5300. Dlaczego? Cena to ok. 1500zł czyli bardzo mało a otrzymujemy za nią: - 32 cale -full HD - 100Hz a więcej raczej mi nie potrzeba. W 3D bawić się nie będę. -Nie ważne jaki ale LED czyli lepiej niż LCD. - czas reakcji 2,4 ms Tylko czy nada mi się do Xboxa 360 i PC... input lagi etc nie są mi niestety znane. A moją ostatnią myślą tj. typem jest LG 32LW4500. No bo widzicie. Dopłacam tylko 400-500zł i otrzymuję: lepszy kontrast, lepsze podświetlenie bo LED krawędziowe + pasowe oraz jakby nie patrzeć 3D.

A widziałeś na żywo jak te tv świecą? Czy opierasz się tylko na teorii?

Ja polecam przejechać się do sklepu i zobaczyć na żywo, a najlepiej nawet je przetestować. Co do wymienionego LG LE5300 to wg. opinii dobry tv, ale narzekają na nierównomierne podświetlenie, Input lag jest raczej nieznany bo żaden jeszcze tego pomiaru nie robił , ale ludzie go chwalą za współprace z xboxem, na pewno wszystko czyta z pena, tylko problem jest przy MKV DTS.

Co do drugiego LG, to różnica nie jest w cenie aż tak wielka i na pewno gorszy nie będzie. Ja osobiście polecam

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l32e30e.bhtml

W testach on wypada bardzo dobrze, ma za******y input lag na poziomie 40 dla wszystkich trybów i 20 ms w trybie gra, wiec jest to czołówka światowa np. Sony HX920 który jest prawdopodobnie najlepszym tv na rynku LCD ma również 20 ms. Ale jak napisałem wcześniej , najlepiej je obadać jak świecą i dokonać wyboru.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ściągasz odpowiedni mały program który wyświetla na ekranie odliczanie z dokładnością do 1 ms. Podłączasz albo pod komputer 2 monitory. Jeden jako referencyjny, najlepiej stary crt a drugi ten który chcesz sprawdzać. Pamiętaj, ze input lag to w praktyce nie wartość bezwzględna a różnica między jednym a drugim ekranem dlatego jako ekran referencyjny polecą sie crt bo maja bardzo mały il ale nada sie też laptop, łatwiej jest to w sklepach. Obskoczyłem tak wiele sklepów i jak chcesz to ci zdjęcia wysle co i jak. Wracając do procedury po prostu włączasz odliczanie i robisz jedno lub parę zdjęć obydwu ekranów na raz aparatem ustawionym na migawkę 1/1000, najlepiej nada sie lustrzanka. Odejmujesz jedno od drugiego i gotowe. Co do twoich propozycji to z doświadczenia wiem, ze dużego il robia systemy 100hz dlatego jak zależy ci na bardzo szybkim tv to albo bez ulepszaćzy płynności albo takie gdzie można je wyłączyć. Nie ma oficjalnie takiego parametru więc bierz laptopa, kabel i aparat i do sklepu, nie powinno być problemu z ich strony. Zresztą i tak musisz sie tam wybrać to tylko debil kupi tv którego nigdy nie widział samemu w akcj.

Link to post
Share on other sites

ok... to teraz kolejne pytanko:

 

chciałbym kupić LCD/LED względnie tani (im taniej tym lepiej), 32" (nie większy i nie mniejszy) do pracy jako monitor/tv (85% jako monitor... standardowe zastosowania... web, dokumenty, filmiki, gry... oraz 15% jako TV)

 

Na jakie zwracać uwagę (przecież nie będę podchodził do każdego 32" jaki jest na sklepie i który ma FHD :))

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

-Nie ważne jaki ale LED czyli lepiej niż LCD.

Jak lepiej? Toż to to samo. LED to rodzaj podświetlenia matrycy LCD. Tak więc te TV LED to są po prostu normalne LCD tylko z podświetleniem LED... oprócz LED stosuje się starszy typ podświetlenia CCFL. ale ludzie myślą, ze LED to coś innego od LCD :) Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Bo miało być. Pamiętam jak się przed wejściem LED'a głośno mówiło o tym jaki to ma być wielki skok technologiczny. Prawda jest taka, że szału nie zrobił. Warto pójść do sklepu i samemu zobaczyć na jakim bardziej nam się obraz podoba i brać pod uwagę jeszcze cenę a nie technologię. W jakości "żywego obrazu" i tak przegrywają z plazmą - moje zdanie - ale to tylko jedna cecha TV bo w innych kwestiach to plazma gorzej wychodzi. Wszystko kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...