Skocz do zawartości

używana karta graficzna do 500 zł


Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam używanej karty graficznej max 500 zł do zestawu jaki składałem tu milion lat temu :)

Proc: i5-4670k

Mobo: As rock Fatal1ty H87 Performance

Ram: ddr3 8GB

Zasilacz: Cooler Master G550M ATX 550W

Obudowa: Zalman z3+

 

Co teraz się opłaca wziąć w tych pieniądzach? Dodam, że z 1,5 roku temu zepsuła mi się karta Radeon R9 280X i od tamtego czasu jadę na integrze (lvl hard:D). Jak rok temu przeglądalem forum to się napaliłem na nową, ale na szczęscie poszedłem po rozum do głowy i nie kupiłem, bo czy do obecnego zestawu jest sens pakować coś nowego, tym bardziej, że WIN 11 nie wspiera już takich starych procesorów?  W najbliższym czasie, ale nie wiem dokładnie kiedy, chciałbym wymienić całą resztę, bo technologia poszła ostro do przodu, ale muszę jeszcze chwilę funkcjonować z tym co mam, a bez zewnętrznej karty graficznej skończyły się już możliwości :) .

 

Plan jest taki - na chwilę obecną kupić grafikę używaną (lepszą od tego radeona co miałem), która zagra jeszcze z tym zestawem, a po kupnie nowej płyty głównej i proca, przełożę ją na jakiś czas do nowego zestawu, a później poszukam czegoś innego.

 

Jak chodzi o nowsze gry, to mam Nvidia Shield PRO z GFN i raczej tam będe w nie grał w jakichś niższych detalach, natomiast z PC chcę sobie przerzucać na Shielda obraz jakichś starszych / mniej wymagających tytułów, których na GFN nie ma, typu eFootball 2021 itp.

 

Doradzicie czego szukać, bo oczopląsu już dostaje:co:

Edytowane przez igor90
Link to post
Share on other sites

Gtx 1070, koniecznie z gw na rozruch, bo to w najniższych cenach będzie sprzęt z kopalni 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zotac-ge-force-gtx-1070-8-gb-rzeszow

 

Alternatywa tj gtx 1650S z długą gw w większym sklepie: https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-1650-super-4gb-gddr6-windforce-2x-karta-graficzna-gw-14973008219

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dzięki, czyli jednak intuicja mnie prowadziła w podobną stronę, bo patrząc po cenach zakładałem gtx1650 lub gtx1060. Gtx1070 ciekawy i patrząc po testach wypada zdecydownie lepiej niż 1060. Chyba wolałbym przez zwykłe Allegro od przedsiębiorcy, bo tam jest opcja Allegro pay i trochę pewniejsza gwarancja oraz zwrot do 14 dni. Tylko, że na Allegro GTXy 1070 już to już ponad zakładany budżet. Najbardziej zbliżona jest taka za 549 zł z wentylatorami do wymiany:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-8gb-amp-ediotion-gw-12msc-14937069260#

+ (o ile tylko) wentylatory za 85 zł, to wychodzi i tak trochę za dużo :/

https://allegro.pl/oferta/wentylator-karty-graficznej-zotac-geforce-gtx-1080-1070-amp-edition-14484264439

 

A takie cuś na przykład?

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-6-gb-14982266742

Edytowane przez igor90
Link to post
Share on other sites

Nie chce robić offtopu ani łamać zasad, będzie jednak u mnie 5700 XT (Sapphire Nitro) w lutym (biorę w spadku po szwagrze). Sprawna, topowy model i w budżecie więc jak coś to pisz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 5.01.2024 o 14:43, Rebelmind napisał:

Nie obraź się ale poniżej gtx 1070 z 8GB VRam w 2024 roku bym nie schodził. Poluj po prostu na okazję lub lekko dozbieraj. 

Absolutnie nie mam zamiaru się obrażać, bo przeciez nie o to w tym chodzi. Dlatego też sprawdziłem jeszcze z ciekawości, czy w mojej okolicy nie ma czegoś ciekawego. Znalazłem Asus Rog strix 1080 za 650 zł z możliwością sprawdzenia na miejscu i  wziąłem pomimo że trochę trzeba było dołożyć. Porównując z cenami używek na portalach, wydaje mi się, że dobrze zrobiłem. Co mi się rzuciło w oczy to to, że tą kartę ciężko jest zagrzać, ale to chyba dobrze. W przyszłym miesiącu i tak wymienię pastę i termoady (o ile będzie taka potrzeba), bo właściciel nigdy tego nie robił i zaczynam zbierać kasę na resztę :)

Link to post
Share on other sites

W Pascalu Asus dawał jeszcze dobre termopady o ile pamiętam więc jest spora szansa, że te będą jeszcze w dobrym stanie. Pasta to mus jednak. 

 

Plus miej świadomość, że tj karta z 2016 roku więc może jej się żywot skończyć nagle ;) Ale może też pożyć drugie tyle. Mój gtx 570 (Fermi) żyje i gra do dziś. 

Link to post
Share on other sites

Z pastą bym nie czekał. Trafiałem już takie przypadki, że temperatury niby dobre, a po ściągnięciu część rdzenia szła na sucho.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...