Skocz do zawartości

Wymiana podzespołów, sens czy sztuka dla sztuki?


Recommended Posts

Cześć,

 

Obecnie pracuję na;

1. Intel Core i5 10400F

2.  MSI MPG Z490 Gaming Plus

3.  GIGABYTE GeForce GTX 1660 Super Gaming OC

4. Corsair 16GB DDR4 3200 Vengeance

5. KC3000 + MX500

 

I tu rodzą się pytania co najlepiej zrobić, czy robić coś w ogóle, używanie póki co to w rozdzielczości 1080p  monitor mam 144hz .

1. Wymienić procesor na i7 10700 ew. na jakiś 11 generacji? (odblokowanie PCie 4.0 bo wspiera) i5 11600

2. Wymienić tylko pamięci np. na jakieś 4400 CL19 i odczuć różnice jakąkolwiek?

3. Sprzedać płytę i procesor? i pójść na 12400F i jakieś B660/B760/Z690? bo to supportuje jeszcze generacje 13 i 14 gen.

4. Zmienić stajnie na czerwonych? Ale 7500F i B650 + jakieś DDR5 to robi się trochę pieniędzy.

5 Albo nic nie robić? ;-)

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Inwestowanie w cokolwiek w obrębie obecnej platformy to generalnie strata hajsu (chyba że bardzo szybki DDR4 dostałbyś za półdarmo) - odpuściłbym sobie totalnie. Wymiana CPU zdecydowanie za droga w relacji do przyrostów. 

 

Jeśli kupujesz teraz LGA1700 to albo idziesz w opcje optimal: 12400f + B660, bo to świetny wybór ale nie nastawiaj się na dalsze rozbudowy bo to niezbyt będzie miało sens (przyrosty względem i5 są nie tak duże a pojawiają się problemy z chłodzeniem, trzeba czarować z UV a większość płyt B660 ma to zablokowane) albo bierzesz Z690 + 13600kf (o ile trafiasz na jakieś promocje bo moim zdaniem obecne ceny też mało ciekawe). 

 

Dobra B650 tj 850 PLN ale będziesz miał możliwość wrzucenia jeszcze w 2025r CPU. 

 

Ja przed świętami sprzedałem Z690 + 12700k a w pudlach już czeka AM5 (7800X3D). Wróci się z wojaży to będzie w końcu testowane! 

 

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind - jeszcześ tego Zenka nie poskładał?? :o 

 

Też jestem zdania że wymiana procka na inny z 10 gen lub 11 to wywalenie pieniędzy w błoto. Najlepiej migracja na AM5, ale to już wymiana wszystkiego łącznie z pamięciami. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że koledzy trochę zapominają o najważniejszym:

Do czego jest używany komputer i jaki dysponujemy budżetem? Jeżeli kolega gra w LOL'a albo CS'a to nie ma potrzeby zmieniać, jeżeli celuje w AAA to zacząłbym od zmiany grafiki. Jednak zawsze najważniejsze pytanie to do czego głównie jest używany komputer i jakim dysponujemy budżetem. 

Domyślam się po monitorze, że chodzi o gry - a więc jakie głównie gry? Procesor nie jest najgorszy, więc poszedłbym w lepszą grafikę a w przyszłości wymienił całą platformę. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 3.01.2024 o 11:58, Rebelmind napisał:

Inwestowanie w cokolwiek w obrębie obecnej platformy to generalnie strata hajsu (chyba że bardzo szybki DDR4 dostałbyś za półdarmo) - odpuściłbym sobie totalnie. Wymiana CPU zdecydowanie za droga w relacji do przyrostów

Ale ok, zacznijmy od zastosowania PC. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)
W dniu 7.01.2024 o 16:26, Krzyzak napisał:

Mam wrażenie, że koledzy trochę zapominają o najważniejszym:

Do czego jest używany komputer i jaki dysponujemy budżetem? Jeżeli kolega gra w LOL'a albo CS'a to nie ma potrzeby zmieniać, jeżeli celuje w AAA to zacząłbym od zmiany grafiki. Jednak zawsze najważniejsze pytanie to do czego głównie jest używany komputer i jakim dysponujemy budżetem. 

Domyślam się po monitorze, że chodzi o gry - a więc jakie głównie gry? Procesor nie jest najgorszy, więc poszedłbym w lepszą grafikę a w przyszłości wymienił całą platformę. 

 

W dniu 9.01.2024 o 10:09, Rebelmind napisał:

Ale ok, zacznijmy od zastosowania PC. 



Do pogrania sobie raz na jakiś czas, np. w; COD Modern Warfare, GTA V, Battlefield 1-5, Nie wykluczam nigdy innych tytułów, jak np. Dying light 2, Cyberpunk itd.

Edytowane przez PeterD
Link to post
Share on other sites

Jaki masz zasilacz?

W Twoim przypadku najwięcej uzyskasz zmieniając kartę, na tej karcie to w żadnym z powyższych tytułów nie robisz 100fps a monitor masz 144hz.

Także jak bym zaczął od karty a tutaj wszystko zależy od zasilacza  i budżetu.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kozak245 napisał:

Jaki masz zasilacz?

W Twoim przypadku najwięcej uzyskasz zmieniając kartę, na tej karcie to w żadnym z powyższych tytułów nie robisz 100fps a monitor masz 144hz.

Także jak bym zaczął od karty a tutaj wszystko zależy od zasilacza  i budżetu.

Prąd;

SILENTIUMPC Supremo

L2 GOLD 650W SPC222

 

Budżet, zależy co mam wymienić sprzedać to co mam i dołożyć, nie wiem rzucam luźno od 500-1000zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...