Skocz do zawartości

Temperatury w SpeedFan'ie ?


Recommended Posts

Witam, niedawno zakupiłem nowy zestawik komputerowy oraz obudowę Centurion 590. W obudowie są dwa wiatraki jeden z tylu na gorze drugi z przodu na dole wiejący na koszyk z dyskami głownie. Procesor (AMD Phenom II x2 550) jest chłodzony przez zwyczajny box dołączony przy zakupie. Nic nie było podkręcane i zainstalowałem sobie dziś SpeedFan wersja 4.38, żeby sprawdzić jakie są temperaturki bo strasznie dziś gorąco u mnie w mieście ponad 30^stopni C.

I nie wiem wlaśnie co oznaczają w SpeedFan'ie temp1, 2 itd ?

http://img200.imageshack.us/img200/7205/temperaturya.th.jpg

A mam takie wyniki.

Link to post
Share on other sites

pokazalo Ci temp1;temp2 itd czyli jakby nie rozpoznalo poprawnie odczytow

 

u mnie przynajmniej tak to wyglada

temp1 : temperatura plyty głównej

temp2: temperatura procesora

temp3: wartosc ponizej 0 czyli ...

core: temp rdzenia procesora

 

 

jak mozesz daj screeny z real temp; core temp

 

Hmm a ten rdzein przy ktorym jest najwyzsza jest wazny ? Tzn nie wiem czy to sa dobre temp ? Bo on pokazuje niby "zielone ptaszki" wiec chyba ok.

 

hm speed fan pokazuje zazwyczaj glupoty co do temp rdzeni.

ich temperature sprawdzisz programami które podałem Ci wyzej

 

heh "zielone ptaszki" nimi sie nie kieruj zbytnio

u mnie gdy grafika ma 56 C pojawia sie symbol "ognia" choc temp jest jak najbardziej OK

Link to post
Share on other sites

Speed fan wykrywa wiecej sensorow niz coretemp i RealTemp, generalnie jest bardzo dobrym programem ale trzeba umiec go skonfigurowac - configure i tam ustawiasz nazwy dla kazdego z wykrytach sensorow i bezpieczne zakresy dla temperatur i wentylatorow. poniewaz jest to program bezplatny nie ma takiej bazy plyt jak everest wiec trzeba dojsc samemu co jest co najlepiej sprawdzic z Realtemp lub Core Temp i programem od producent plyty (ASUS, GB).

Lokalizacje wentylatorow mozna sprawdzic zatrzymujac jeden palcem w odpowiedniej pozycji pokarze sie 0 :wariat:

Jezeli masz popularna plyte glowna to jest duza szansa ze ktos juz taki konfig opracowal i zamiescil na serwerze SpeedFana mozesz zaoszczedzic sobie pracy i zaimportowac gotowca :wariat:

Moj konfig SpeedFana:

http://img146.imageshack.us/img146/4310/speedfankonfig.th.jpg

Link to post
Share on other sites

nom ja mam troche tych wskazan i powiem ze np. do cpu nie wiem do konca czy kierowac sie tymi czterema "jajkami" czy jakims innym "temp" :wariat:

 

 

http://img217.imageshack.us/img217/5748/fotakoj.th.jpg

 

edit: moze mi ktos powiedziec czy te programy podaja dobre napiecia? bo jakis wielki jest ten spadek o ponad 11V na lini 12... :wariat: Everest podaje to samo.

Link to post
Share on other sites

pomiar napiec programami jest bez sensu, nie przejmuj sie ta wartoscia jak mozesz to zmierz multimiernikiem na wolnym molexie podczas pracy kompa. W twoim kofigu po pierwsze usunalbym niepotrzbne temp o temp3, nie wszystkie wejscia chipu monitorujacego sa podpiete i speed fan odczytuje glupoty z tych wejsc. Potem mozesz sprawdzic np orthosem ktore to temp procesora (SmallFFT) a ktore mostka polnocnego - orthos large in place FFT lub inny test pamieci Sandra, everest itp. jak juz dojdziesz co jest co to ustaiwasz bezpieczne zakresy temp i obrotow dla poszczegolnych odczytow.

Link to post
Share on other sites

Witam, niedawno zakupiłem nowy zestawik komputerowy oraz obudowę Centurion 590. W obudowie są dwa wiatraki jeden z tylu na gorze drugi z przodu na dole wiejący na koszyk z dyskami głownie. Procesor (AMD Phenom II x2 550) jest chłodzony przez zwyczajny box dołączony przy zakupie. Nic nie było podkręcane i zainstalowałem sobie dziś SpeedFan wersja 4.38, żeby sprawdzić jakie są temperaturki bo strasznie dziś gorąco u mnie w mieście ponad 30^stopni C.

I nie wiem wlaśnie co oznaczają w SpeedFan'ie temp1, 2 itd ?

http://img200.imageshack.us/img200/7205/temperaturya.th.jpg

A mam takie wyniki.

Ja powiem ci tyle że Speed Fan to taki Speed Shit. Pokazuje niedokładnie temperatury. Zmierz temperatury procesora programem Real Temp. Jest bardzo dobry do mierzenia temperatur na procesorze. Jeśli chcesz zmierzyć temperatur mobo, procesora, dysku twardego to lepiej będzie jak ściągniesz sobie program Everest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...