Skocz do zawartości

brak płynności w grach pomimo dużej ilości fps


Recommended Posts

Sprzęt:
Procesor: I5 12600k
Grafika: Radeon rx 7900xtx
Ram:32gb ramu 3200Mhz
Zasilacz: Gigabyte Aorus P850W
płyta główna: gigabyte b660m ds3h ddr4
Monitor : gigabyte 144Hz 1440p

Witam, mam następujący problem..
Podczas grania w gry przy niektórych tytułach pomimo fps na poziomie 70-80 lub 120-150 czuje jakby chwilami gra spadała do 30fps podam to na przykładach:
1. Starfield w tym głównym mieście bez względu na ustawienia czy są one na ultra czy na low mam od 60-90fps i czuję klatkowanie jakbym grał na konsoli w 30fps,natomiast kiedy polecę na jakąś planetę lub wejdę do budynku fps skaczą do 130-150 i jest brak jakichkolwiek ścinek, dodam że w mieście pokazuję mi zużycie procesora 90-100% wiem że ten procesor nie za bardzo pasuję do tej karty graficznej i zamierzam go w nowym roku wymienić razem z płytą główną i ramem na ddr5 ale myślałem że jeszcze te gierki nowsze pociągnie jako tako. Dlaczego nawet jeżeli jest 60-70fps to odczuwam to jakby było 30 ? z tego co pamiętam to przy 60fps gra chyba powinna nadal w miare płynnie działać..

2. Drugim przykładem jest AC Mirage gdzie na ustawieniach ultra mam od 110-170fps i w momencie kiedy biegnę po mieście mam np 150fps nagle spadnie mi na chwile do 110 i odczuwam ten spadek przez ułamek sekundy.

3. Far Cry 6 tutaj również mam ponad 100fps ale podczas przemierzania otwartego terenu sa momenty gdzie spadnie mi ze 110 na 90 i podczas ruszania myszką odczuwam ten spadek/brak płynności .

Zawsze myślałem, że jeżeli gra chodzi od 60fps w góre to obraz powinien być płynny, ale widocznie byłem w błędzie..bardzo dużo i długo grałem w gry esportowe gdzie zawsze miałem fps tyle co odświeżanie monitora lub więcej więc nie miałem problemu z żadnymi zacinkami, jestem przyzwyczajony do tego że gra chodzi bez żadnych przycięć  ewentualnie jakieś minimalne ale to co dzieję się w starfield to jest jakaś masakra pomimo 70-80fps w mieście uważam że nie da się w to grać,natomiast farcry 6 chodzi tak jakby z 60fps spadało do 58-59 i strasznie to kłuje w oczy

Edytowane przez Franklin12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...