Skocz do zawartości

i5 10400f Cyberpunk :/


Recommended Posts

Witam, mój komp to: i5 10400f, chłodzenie spc fera3, msi z490 a pro, G.SKILL 32GB (4x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black, Inno3D RTX 3060 8gb, spc vero l3 600, buda Regnum RG6V TG 4X120mm, sys: Win 11 Home 22H3, monitor to AOC C27G2ZE 240Hz, zakupiłem sobie cyberpunka w zimowej promocji na steamie i podczas grania zauważyłem ze kosmicznie mi eksploatuje procesor (podczas grania wszystkie rdzenie na 100%) czy takie granie jest bezpieczne dla procesora (dopiero jak na sztywno ustawie limit klatek tak np do 70-80 fps to wykorzystanie cpu spadnie do około 80-90...proszę o poradę, załączam screeeny.

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Sholan
Link to post
Share on other sites

Mam ten procek i nie miałem takiego przypadku żeby 100% procka wykorzystywało tyle że ja mam rtx 3060 ti zrób reset biosu sam miałem kupować na steam te gierke ja grałem trochę na wersji elamigos.

11 godzin temu, Sholan napisał:

Witam, mój komp to: i5 10400f, chłodzenie spc fera3, msi z490 a pro, G.SKILL 32GB (4x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black, Inno3D RTX 3060 8gb, spc vero l3 600, buda Regnum RG6V TG 4X120mm, sys: Win 11 Home 22H3, monitor to AOC C27G2ZE 240Hz, zakupiłem sobie cyberpunka w zimowej promocji na steamie i podczas grania zauważyłem ze kosmicznie mi eksploatuje procesor (podczas grania wszystkie rdzenie na 100%) czy takie granie jest bezpieczne dla procesora (dopiero jak na sztywno ustawie limit klatek tak np do 70-80 fps to wykorzystanie cpu spadnie do około 80-90...proszę o poradę, załączam screeeny.

1.jpg

2.jpg

Gierke masz zainstalowaną na hdd czy ssd ?

Link to post
Share on other sites

dzięki za odpowiedź, gre mam na samsungu 980, ustawiłem limit klatek na 80fps i problem chyba się wyjaśnił (screen poniżej), w procesach jest czysto, wychodzi na to że taki cyberpunk potrafi obciążyć procesor na 100% (gdy nie ma limitu klatek) czytałem w necie że po łatce 2.1 nawet 8rdzeniowe procesory sa dociążone do 90% na wszystkich rdzeniach;

ps. czy wszystkie rdzenie na 100% jest niebezpieczne dla procka przy dłuższym graniu ?

1.jpg.733b4cb158ef36398bda2ec2e2cd1f89.jpg

2.jpg.62968c455ac9bb9b02cc4fe4f8729007.jpg

Edytowane przez Sholan
Link to post
Share on other sites

Kurde nie wiem co mam ci napisać bo nie mam tego na steam ja grałem w 1440p bez rt na ultra  dlss jakość i nie miałem takiego przypadku żeby mi 100% zabierało z procesora też mama Win 11 widze że ty też no chyba że steam jakość obciąża ci procesor, nie gram z rt szczeże wole bez, limit klatek miałem chyba bez limitu jak kupie na steam to ci powiem, ale nie wiem kiedy.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

Wyłącz DLSS i zobacz ile będziesz miał FPS jakie będzie obciążenie procesora a jakie GPU. 

 

Najlepiej zrób to nakładka rivatuner od msi afterburner. 

 

Włącz OSD w grze, F12 można robić screeny z OSD aktywnym i to dopiero ma jakikolwiek sens. 

 

Tylko poustawiaj sobie co ma być wyświetlane ma OSD. 

Np. taktowanie czy temperatura poszczególnych rdzeni jest zbędna - można wziąć ogólną. 

Za to wykorzystanie GPU, ramu, ile watt ciągnie sprzęt - to są fajne informacje. 

 

Tabowanie do Windowsa i robienie screenów to nie jest żadna metoda dokonywania pomiarów i ich dokumentowania. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Sholan napisał:

ok

Właśnie pograłem trochę 30 - 60 procent najwięcej widziałem zurzycie procka ale to już w jakiś gęstym mieście więcej tam nie widziałem 1440p dlss jakość bez rt zagęczszczenie ludzi średnie reszta wszystko na max detalach limit fps wyłączone rebar włączony na rtx 3060 ti w biosie, weś zobacz paste na procku albo zobacz czy procek siedzi dobrze w gdniezdzie na płycie głownej, ewentualnie zainstaluj sterowniki najnowsze albo takie 546.17 ja mam takie nie powinno być 100% procesora.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...