Skocz do zawartości

Niestety ale musze kupić kartę WIFI na USB - szukam porad i wskazówek

Recommended Posts

Cześć, niestety ale zmuszony jestem do jednego z komputerów zamontować wifi zamiast kabla ethernet - i to jeszcze adapter wifi na usb muszę dać po pcie odpada.

Rozumiem,że kabel najlepszy, rozumiem,że wifi na pcie jest lepsze od wifi na USB ale tak już musi być w tym przypadku.

Komputer do multimediów (windows 11) ale im lepszy internet uda się uzyskać tym lepiej. (opóźnienia, prędkości, siła sygnału itd.)

Router jest na WIFI 6 z AX i Dual Band.

Co polecacie i dlaczego?

Maiłem kiedyś PCE-AC68 Asus na pcie i był tragiczne słaby, nabrałem się na ich marketing. W tym samym miejscu mój Thinkpad z wifi Intel AX210 miał lepszy zasięg, lepsze prędkości i ogólnie wszystko miał lepsze.

Dlatego tym razem zamiast kierować sie marketingiem szukam opinii osób, które się znają .

Najbardziej polecany z tego co czytałem jest TP Link Archer T9UH aczkolwiek nie ma on AX.
Poza tym wyszły już dwa nowsze modele od TP Link tj
TP-Link Archer TX20UH 
oraz TP link Archer TX20U Plus
obydwa posiadają AX tylko jakieś inne anteny są w nich niż w poprzedniku.

Co o tym myslicie? jaką kartę sieciową WIFI na USB powinienem Waszym zdaniem kupić i dlaczego?

Nie podam CI konkretnej karty, zwrócę uwagę tylko na jedną rzecz - jeśli chcesz oprzeć się na opinii jakiejś konkretnej osoby, nie mającej doświadczeń z wieloma routerami vs wieloma kartami podpinanymi do różnych routerów to zwróć uwagę jaki router posiada osoba która rekomenduje lub odradza daną kartę/adapter bo niestety wyniki zalezą od konkretnej pary.

Z mojego doswiadczenia powiem ze ogromne znaczenie ma punkt dostepowy / router, ja bym polecal przynajmniej potestowac punkt:

https://www.x-kom.pl/p/1164642-access-point-ubiquiti-u6-plus-a-b-g-n-ac-ax-3000mb-s-24-5ghz.html?gad_source=1

Nie jest tani ale dziala swietnie (telefony, laptopy, wszystkie urzadzenia wifi), jezeli go umiescic na suficie w dobrej lokalizacji to naprawde porzadnie ogarnie zasieg i predkosc.

Bedziesz potrzebowal jeszcze zasilacza poe