Skocz do zawartości

Mało FPS po zmianie karty graficznej


Recommended Posts

Witam serdecznie , przychodzę z prośbą o pomoc, otóż po zmianie karty graficznej rx6700xt sapphire nitro plus na rx6900xt sapphire nitro plus SE żadnego zwiększenia liczby FPS w warzone 2 , FPS oscylują od 120 do 170 w 1440p na grafice średniej.czy szukać gdzieś problemu, winny jest tutaj procesor? Czy może jakiś inny komponent? Dodam również , że testowałem komputer programem occt, brałem na dole power suply zaczynałem test i komputer nagle gasł po 2-3 sekundach, może zasilacz kończy żywot? Podzespoły to i7 10700k na 5.0 ghz, MSI meg z490i unify, ram xpg 16 GB xmp profile 2 4400 MHz, zasilacz xpg 850 W, chłodzenie wodne 360mm, rx6900xt Nitro plus SE.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wid3l3c napisał:

Jakie wykorzystanie CPU? 

Jakie wykorzystanie GPU? 

 

Jak zmniejszasz detale to FPSy rosną? 

Jak się ma zmiana detali do zmiany wykorzystania cpu/gpu?

 

 

 

Generalnie takie gierki potrzebują i lubią duże moce obliczeniowe procka. 

Właśnie jeżeli zmniejszam detale, nawet zmniejszam rozdzielczość to żadnej zmiany FPS nie ma dalej jest tyle samo 

Godzinę temu, janek20 napisał:

a to malo?Do tej konfiguracji jest ok.Chcesz wiecej to juz koszta,nowe gpu i cpu

Chodzi o to ,że nawet zmiana karty nic nie dała,a liczyłem na to , na stałe 165 FPS bo monitor mam 165 hz

1 godzinę temu, wid3l3c napisał:

Jakie wykorzystanie CPU? 

Jakie wykorzystanie GPU? 

 

Jak zmniejszasz detale to FPSy rosną? 

Jak się ma zmiana detali do zmiany wykorzystania cpu/gpu?

 

 

 

Generalnie takie gierki potrzebują i lubią duże moce obliczeniowe procka. 

Wykorzystanie CPU 90% GPU 80%

1 godzinę temu, wid3l3c napisał:

Jakie wykorzystanie CPU? 

Jakie wykorzystanie GPU? 

 

Jak zmniejszasz detale to FPSy rosną? 

Jak się ma zmiana detali do zmiany wykorzystania cpu/gpu?

 

 

 

Generalnie takie gierki potrzebują i lubią duże moce obliczeniowe procka. 

A dzisiaj sprawdzę co do zmiany detali i wykorzystania bo nie sprawdziłem i dam znać jak to się ma 

Link to post
Share on other sites

10700K to z grubsza 9900K. Miałem 9900K i nawet w wysokiej rozdzielczości 3440x1440 był za słaby do 3090ti. Do tego jeszcze dochodzi Warzone, które lubi mocne procesory. Niestety potencjału nowej karty możesz nie zauważyć bez wymiany procesora. 

Link to post
Share on other sites

Ja przypuszczam, że gdyby zamiast 6900 XT kolega sprzedał płytę, proca oraz poszedł nawet w AM4 to byłaby różnica nawet na 6700 XT. A po takiej operacji może i nie byłoby kasy na 6900 ale na 6800 myślę że tak. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Ja przypuszczam, że gdyby zamiast 6900 XT kolega sprzedał płytę, proca oraz poszedł nawet w AM4 to byłaby różnica nawet na 6700 XT. A po takiej operacji może i nie byłoby kasy na 6900 ale na 6800 myślę że tak. 

Słuchaj no ja niezbyt siedzę w tych tematach, auto bym Ci naprawił, a na komputerach zbytnio nie ogarniam , potrafię dużo zrobić ale na bieżąco nie jestem z komputerami ... Dlatego przyszedłem po pomoc 

Trochę Panowie was oszukałem bo użycia procesora i karty wyglądają zgoła inaczej...

IMG_20231206_173134.jpg

IMG_20231206_172549.jpg

IMG_20231206_173305.jpg

IMG_20231206_172905.jpg

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, adix93600 napisał:

użycia procesora

Normalka :D

 

Teraz tak, ja zawsze każdemu powtarzam - chcesz zobaczyć czy grafika limituje procesor? 

 

Ustaw wszelkie opcje graficzne na LOW i zobacz ile FPS wyciąga zestaw. 

 

Rozdziałkę można zostawić, chociaż na taki czysty test warto też obniżyć. 

 

Co to da? 

A no da tyle, że mamy dwa rodzaje gier, tak w uproszczeniu, które lubią procka (bo chcesz dużo FPS) i takie co mają go ma drugim planie. 

 

Grafikę, możesz sovie zmieniać, a to cienie +20fps, a to antyaliasingu +10fps, a to tekstury +10fps, jakieś refleksy i inne dupeksy +10fps.

 

Natomiast często bardzo nie ma takich ustawień które odejmowalyby roboty procesorom - chcoiaz akurat w cod i nie wiem czy gta nie ma kilku takich. 

 

 

Wtedy, jak już z detalami zjedziesz na low, procek pokazuje ile FPS potrafi wyprodukować dla grafiki, która potem scenę zagoapodaruje detalami i doda całą oprawę wizualną. 

 

To takie jest może malutkie uproszczenie w tym, ale ja zawsze na to tak patrzę i nigdy się nie zawiodłem. 

 

Oczywiście pisze tu o takich fajnych zestawach, gdzie grafika to nie jest jakaś 1060 albo R9 280x, gdzie nawet na low nie daje rady :rotfl: bo to wówczas mija się z celem. 

 

Procesor, on ma prawo nie wchodzić na 99% wykorzystania w takich grach jak COD czy nawet CS2. 

 

To wszystko to kwestie optymalizacji i problemów z prawidłowym wykorzystaniem wielowatkowości i niekiedy rdzeni więcej jak 4/6.

 

Jezeli grafika wisi na np. 50/60% z detalami na low, widać że procek się dusi. 

 

160/170 fps na gry takie jak cod, cs2, pubg, rust co tam jeszcze, jakieś battlefieldy może gta, to jest sporo fpsow. 

 

I zobacz, dlaczego tam nie ma takich gier jak te które grają casuale weekendami? 

 

Bo tam walisz detale na maksa i cieszysz się jak masz 80/90 fps a resztę blokuję grafika. 

 

Nikt nie myśli żeby w takie gry grać na low i liczyć fpsy. 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, adix93600 napisał:

Słuchaj no ja niezbyt siedzę w tych tematach, auto bym Ci naprawił, a na komputerach zbytnio nie ogarniam , potrafię dużo zrobić ale na bieżąco nie jestem z komputerami ... Dlatego przyszedłem po pomoc 

Nie ma sprawy, różnie mają ludzie z zainteresowaniami - i dobrze! 

 

Jeśli jedziesz w dół z detalami i/lub rozdzielczością i fps jest bez zmian to - o ile nie masz locka na tą zadana wartość - myślę że CPU bottleneck. Multi FPS potrzebują faktycznie silnego procka. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.12.2023 o 07:21, adix93600 napisał:

testowałem komputer programem occt, brałem na dole power suply zaczynałem test i komputer nagle gasł po 2-3 sekundach, może zasilacz kończy żywot?

Sprawdź, czy wszystkie trzy 8-pinowe złącza na karcie masz podłączone do zasilacza trzema oddzielnymi kablami PCIE 6+2. Podłączenia typu kabel 1-2 powodują crashe, szczególnie przy prądożernych kartach.

Edytowane przez markovfreeman
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 7.12.2023 o 08:52, Rebelmind napisał:

Nie ma sprawy, różnie mają ludzie z zainteresowaniami - i dobrze! 

 

Jeśli jedziesz w dół z detalami i/lub rozdzielczością i fps jest bez zmian to - o ile nie masz locka na tą zadana wartość - myślę że CPU bottleneck. Multi FPS potrzebują faktycznie silnego procka. 

Tak, jadę z ustawieniami w dół i FPS się nie zmieniają,już doszedłem,że to procesor nie wydaje do karty graficznej

W dniu 7.12.2023 o 09:53, markovfreeman napisał:

Sprawdź, czy wszystkie trzy 8-pinowe złącza na karcie masz podłączone do zasilacza trzema oddzielnymi kablami PCIE 6+2. Podłączenia typu kabel 1-2 powodują crashe, szczególnie przy prądożernych kartach.

Wszystko jest dobrze podłączone, 3 oddzielne kable 6+2 do grafiki , procesor blokuje RXa.

Dobra Panowie postanowiłem,że przejdę na AMD, kupię,ale dopiero po nowym roku procesor r7 5800x3D, tylko dajcie mi płytę pod ten procesor żebym zmieścił się tak do 2200 zł i możemy zamykać temat 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, adix93600 napisał:

Tak, jadę z ustawieniami w dół i FPS się nie zmieniają,już doszedłem,że to procesor nie wydaje do karty graficznej

Wszystko jest dobrze podłączone, 3 oddzielne kable 6+2 do grafiki , procesor blokuje RXa.

Dobra Panowie postanowiłem,że przejdę na AMD, kupię,ale dopiero po nowym roku procesor r7 5800x3D, tylko dajcie mi płytę pod ten procesor żebym zmieścił się tak do 2200 zł i możemy zamykać temat 

W tej cenie masz am5 np r5 7600 lub 7600x płyta i ramy ostatnio jak sprawdzałem wyszło 1900 z, zależy jaką płyte wybierzesz.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, lukasz272015 napisał:

W tej cenie masz am5 np r5 7600 lub 7600x płyta i ramy ostatnio jak sprawdzałem wyszło 1900 z, zależy jaką płyte wybierzesz.

 

13 minut temu, lukasz272015 napisał:

W tej cenie masz am5 np r5 7600 lub 7600x płyta i ramy ostatnio jak sprawdzałem wyszło 1900 z, zależy jaką płyte wybierzesz.

Am5 mi nie obsłuży DDR4 , to zaś musiałbym znowu ramy kupować, także zostanę przy am4, i tak już kupę kasy wywaliłem na kartę,komputer i monitor

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...