Skocz do zawartości

Problem podczas grania na telewizorze


Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie mam problem z grami uruchamianymi na telewizorze a mianowicie podczas grania w Fifę albo Forzę Motorsport w losowym momencie gra się minimalizuje, po dosłownie sekundzie wraca do pełnego ekranu, ale wtedy zamiast w 60 kl/s jest w 30 kl/s albo w ogóle się zawiesza i wyłącza. Gram na Ryzen 5 3600, Radeon 7700xt, Msi b450 pro vdh max, zasilacz msi mag a650bn, telewizor TCL 43c645. Gram w rozdzielczości 1440p a i dodam, że podczas grania na monitorze ( co prawda 1080p ) nie mam takich problemów.

Szukałem na necie różnych rozwiązań, ale nic nie znalazłem... Jak myślicie to jakiś problem z łącznością miedzy PC a TV czy może problem tkwi w czymś innym? Może coś jest nie tak z windowsem? A może ktoś z Was miał podobny kłopot i wie jak to rozwiązać. Proszę o jakieś podpowiedzi:)

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, janek20 napisał:

Spróbuj na innych sterownikach

Aktualizacje windows robię na bieżąco, kartę mam gdzieś od końca września i przez ten czas również na bieżąco są aktualizowane sterowniki. Za każdym razem problem występuje, także raczej to nie jest ich wina. A i dodam też, że wcześniej miałem Gtx 1060 6 Gb wtedy w forze jeszcze nie grałem, ale przy Fifie robiło się tak samo. 

Link to post
Share on other sites

Bardzo zagadkowa sprawa... Można spróbować zmienić porty HDMI, do których podpięty jest kabel. TCL 43c645 powinien posiadać trzy dostępne porty. Sam kabel wydaje się być odpowiedni do sprostania temu zadaniu, ale dla pewności potestowałbym na innym. Problem pojawia się wyłącznie podczas grania? Nigdy podczas wyświetlania pulpitu, oglądania filmów poprzez HDMI z PCta? Masz włączoną synchronizację (FreeSync)? TCL powinien posiadać opcję, która w czasie rzeczywistym wyświetla parametry podczas grania... Może tam będzie jakaś podpowiedź?

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Skaza napisał:

Bardzo zagadkowa sprawa... Można spróbować zmienić porty HDMI, do których podpięty jest kabel. TCL 43c645 powinien posiadać trzy dostępne porty. Sam kabel wydaje się być odpowiedni do sprostania temu zadaniu, ale dla pewności potestowałbym na innym. Problem pojawia się wyłącznie podczas grania? Nigdy podczas wyświetlania pulpitu, oglądania filmów poprzez HDMI z PCta? Masz włączoną synchronizację (FreeSync)? TCL powinien posiadać opcję, która w czasie rzeczywistym wyświetla parametry podczas grania... Może tam będzie jakaś podpowiedź?

Zmieniłem port HDMI do którego podpięty jest kabel w telewizorze, w grafice nie mogę bo jest tylko jeden port HDMI... Aczkolwiek szczerze wątpię aby to było przyczyną problemu, ale zobaczymy jak trochę pogram. Czasami bywa tak, że dopiero po godzinie grania się tak dzieje a czasami po 15min.

Tak, problem pojawia się wyłącznie podczas grania. Co prawda na co dzień korzystam z monitora i na Tv nic poza graniem nie robię, może raz lub dwa coś tam przeglądałem za pomocą Tv i problemu nie było. 

Na podłączonym Tv nie mogę włączyć synchronizacji freeSync ponieważ nie jest ona obsługiwana.

Co do ostatniego wątku - " TCL powinien posiadać opcję, która w czasie rzeczywistym wyświetla parametry podczas grania " to nie wiem o czym mówisz. Możesz podpowiedzieć jak to włączyć i jakich " podpowiedzi " szukać?

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Marcin 1234 napisał:

TCL powinien posiadać opcję, która w czasie rzeczywistym wyświetla parametry podczas grania " to nie wiem o czym mówisz. Możesz podpowiedzieć jak to włączyć i jakich " podpowiedzi " szukać?

 

Podczas rozgrywki należy przytrzymać klawisz Menu lub klawisz ustawień (zazwyczaj ikona kółka zębatego na pilocie). Powinien zostać wyświetlony pasek z rozmaitymi opcjami i informacjami o rozdzielczości, częstotliwości, aktywnych trybach. Nie mam doświadczenia z telewizorami TCL, ale wydaje mi się, że jest to wspólne dla urządzeń z Android TV / Google TV. To jednak czysto informacyjnie...

Trudno powiedzieć, co może powodować problem. Jeżeli podobna sytuacja miała miejsce również na poprzedniej karcie graficznej, a dodatkowo nie występuje podczas grania na monitorze, to chyba można wykluczyć komputer jako źródło problemu. Chyba, że rozgywka w rozdzielczości 4K powoduje utratę stabilności... Niewiadomą pozostaje jeszcze kabel, którego specyfikacja jest OK, ale może doszło do jakiegoś uszkodzenia mechanicznego?

 

Znalazłem jeszcze coś takiego...
https://www.reddit.com/r/tcltvs/comments/18671ll/tcl_c645_pc_game_mode_hdr_guide/

 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Skaza napisał:

 

Podczas rozgrywki należy przytrzymać klawisz Menu lub klawisz ustawień (zazwyczaj ikona kółka zębatego na pilocie). Powinien zostać wyświetlony pasek z rozmaitymi opcjami i informacjami o rozdzielczości, częstotliwości, aktywnych trybach. Nie mam doświadczenia z telewizorami TCL, ale wydaje mi się, że jest to wspólne dla urządzeń z Android TV / Google TV. To jednak czysto informacyjnie...

Trudno powiedzieć, co może powodować problem. Jeżeli podobna sytuacja miała miejsce również na poprzedniej karcie graficznej, a dodatkowo nie występuje podczas grania na monitorze, to chyba można wykluczyć komputer jako źródło problemu. Chyba, że rozgywka w rozdzielczości 4K powoduje utratę stabilności... Niewiadomą pozostaje jeszcze kabel, którego specyfikacja jest OK, ale może doszło do jakiegoś uszkodzenia mechanicznego?

 

Znalazłem jeszcze coś takiego...
https://www.reddit.com/r/tcltvs/comments/18671ll/tcl_c645_pc_game_mode_hdr_guide/

 

 

A więc tak: przełożyłem HDMI do innego wejścia, znalazłem opcję do wyświetlania parametrów w czasie rzeczywistym i ogólnie sugerowałem się radami gościa z reddita. Włączyłem na telewizorze tryb gry, ale to i tak nie pomogło:( Podczas gry dalej to samo, parametry telewizora 60 kl/s ale klatki w grze 30 kl/s bo tak pokazuje wewnętrzny system mierzenia klatek w grze. Taki sam kabel kupiłem dziewczynie, ale ma go na mieszkaniu i dopiero za półtorej tygodnia będziemy mieli okazję tam podjechać więc do tego czasu nie mogę wykluczyć, że to faktycznie może być ten kabel, albo uszkodzone wejście HDMI w karcie. Dla pewności jak będę miał chwilę to przepnę kabel DP, który mam podpięty do monitora i zobaczę czy to coś zmieni. A i w gwoli ścisłości na Tv gram w 1440p nie 4K Ale czy to robiłoby tak dużą różnicę miedzy 1080p a 1440p? Pewnie procesor może trochę bardziej dostawać po du**e, zwłaszcza, że lata świetności ma już raczej za sobą, bo grafika przy tych tytułach raczej bardzo się nie męczy 

W sumie zastanawiam się co zrobić dalej? może problemem są same gry? Zainstaluję sobie FH5, albo najnowszego NFSa zobaczymy czy tam też będą występować podobne problemy. Dam znać jak tam sprawy się mają, kiedy sobie wszystko ogarnę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...