Skocz do zawartości

Nowy monitor kilka pytań.


Recommended Posts

1.Trochę za słaby ;p

2.Duża jest różnica między obrazem. Lepiej kupować monitory z HDMI bo w grach uzyskasz lepszą jakość ale jeśli masz słaby komputer to DVI wystarczy.

3.Z DVI nie uzyskasz rozdzielczości Full HD ...

 

Na razie nie jestem w stanie zaproponować Ci coś innego, ponieważ jak dla mnie teraz zakup monitorów LCD to jest głupota, bo jak wejdą na rynek monitory OLED cena LCD spadną ....

Link to post
Share on other sites

1.Trochę za słaby ;p

2.Duża jest różnica między obrazem. Lepiej kupować monitory z HDMI bo w grach uzyskasz lepszą jakość ale jeśli masz słaby komputer to DVI wystarczy.

3.Z DVI nie uzyskasz rozdzielczości Full HD ...

 

Na razie nie jestem w stanie zaproponować Ci coś innego, ponieważ jak dla mnie teraz zakup monitorów LCD to jest głupota, bo jak wejdą na rynek monitory OLED cena LCD spadną ....

Jeśli chodzi o różnice w obrazie między HDMI a DVI to nie ma żadnej więc nie pleć głupot jesyną różnicą jest to, że HDMI przesyła również dźwięk a złącze DVI obsługuje rozdzielczość do 3840×2400 ale tylko przy 33 Hz a przy normalnym odświeżaniu czyli 60 Hz to złącze może wyświetlać grafikę 2560×1600 więc następnym razem nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko trochę poczytaj :> :P

 

EDIT:

Mam taki sam monitor tylko wersję z G2220HD ze złączem DVI i pracuje na rozdziałce 1920x1080 i wszystko działa dobry monitor a tu masz mini recenzje dokładnie tej wersji co chcesz brać ale mimo to radze dopłacić do wersji z DVI.

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/B ... -2069.html

 

A to link do sklepu w którym kupiłem:

http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-2 ... 50|1:28391

 

Dziwne bo jest tańszy niż wersji z "A" czyli ze złączem analogfowym (D-SUB) ale to znaczy że okazja :)

Link to post
Share on other sites

Normalnie następna porażka która nie potrafi czytać ze zrozumieniem ...

Jak byś nie zauważył to pytanie 2 było takie Czy jest duża różnica pomiędzy D-SUB a DVI?

 

Wy w ogóle chodzicie do sql ?? ................ Brak słów.

 

Po 1. Niestety ale kogo interesuje taka rozdzielczość w grach (3840×2400) ??

Po 2. Każdy ma swoje zdanie jak dla mnie HDMI jest lepsze niż DVI ...

Link to post
Share on other sites

Normalnie następna porażka która nie potrafi czytać ze zrozumieniem ...

Jak byś nie zauważył to pytanie 2 było takie Czy jest duża różnica pomiędzy D-SUB a DVI?

 

Wy w ogóle chodzicie do sql ?? ................ Brak słów.

 

Po 1. Niestety ale kogo interesuje taka rozdzielczość w grach (3840×2400) ??

Po 2. Każdy ma swoje zdanie jak dla mnie HDMI jest lepsze niż DVI ...

To mi brak słów po prostu uświadomiłem Ci, że DVI może wyświetlać rozdzielczość Full HD wiem, że pewnie wstrząsnąłem Twoim światem ale wybacz mi ;) a porażką to jesteś Ty bo widocznie napisałeś niezrozumiale i myślę, że konstrukcja zdań jest dla Ciebie zbyt zaawansowanym poziomem języka polskiego :/ no cóż....

 

Jak HDMI może być dla Ciebie lepsze niż DVI jak nawet nie widziałeś porównania obrazu człowieku nie myśl, że zjadłeś wszystkie rozumy :P

 

EDIT: a na OLED jeszcze sobie trochę poczekasz :) życzę ciepliwości

>>jeśli chodzi o tą sprawę z różnicą to przepraszam ale zrozumiałem, że mówisz, że jest duża różnica między DVI a HDMI ;) Przyznaję się źle zinterpretowałem zdanie

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ojjj chętnie poczekam do października-listopada ....

Niestety ale widziałem różnice HDMI i DVi w grach na Full HD.

To raczej ty nie widziałeś tej różnicy .. :P

 

a ja specjalnie wzialem kompa do rodzicow i katowalem siebie i go szukajac roznicy na full hd miedzy dvi a hdmi i powiem Ci ze zadnej na 42 calach nie widzialem ( z bliska , z daleka )..

 

Marketingowcy zawsze gora :)

Link to post
Share on other sites

Ojjj chętnie poczekam do października-listopada ....

Niestety ale widziałem różnice HDMI i DVi w grach na Full HD.

To raczej ty nie widziałeś tej różnicy .. :P

 

a ja specjalnie wzialem kompa do rodzicow i katowalem siebie i go szukajac roznicy na full hd miedzy dvi a hdmi i powiem Ci ze zadnej na 42 calach nie widzialem ( z bliska , z daleka )..

 

Marketingowcy zawsze gora :)

A ja widziałem bo miałem 2 monitory 22calowe takie same ...

I w grach niestety ale różnice widziałem nie duże ale była ;p

I ja nie mówiłem że jest duża różnica między HDMI a DVI ...

Link to post
Share on other sites

No niestety ale na HDMI jest obraz ciemniejszy niż na DVI ... Na HDMI są trochę wyraźniejsze niektóre elementy.

 

Jeśli nie wierzysz to sobie załatw 2 takie same monitory i sam sprawdź.

 

 

To mam takie pytanie: jeśli ktoś posiada kabel HDMI za 25zł i kabel za 70zł ... to może wiesz czemu jest taka duża różnica cenowa ??

Link to post
Share on other sites

a jak ktos ma kabel dvi za 25 a drugi ktos za 70 to czemu ?? nie dawaj pytan z roznic w standardzie bo sa mega w ch.. podobne obrazy na nich tyle ze dzwieku nie ma na dvi .. a na przejsciowce dvi->hdmi ( wtyczka dvi ( od strony kompa ) + kabel hdmi ) dzwiek juz jest :P

Link to post
Share on other sites

Odradzam zakup jakiegokolwiek monitora bez DVI! Dodam że widziałem naprawdę dużą róźnicę pomiędzy DVI, a D-SUB na 17' Iiyama'ie. A przy 22' i 1920x1080 musi być to jeszcze bardziej zauważalne.

Link to post
Share on other sites

Mam taki sam monitor tylko wersję z G2220HD ze złączem DVI i pracuje na rozdziałce 1920x1080 i wszystko działa dobry monitor a tu masz mini recenzje dokładnie tej wersji co chcesz brać ale mimo to radze dopłacić do wersji z DVI.

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/B ... -2069.html

 

A to link do sklepu w którym kupiłem:

http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-2 ... 50|1:28391

 

Dziwne bo jest tańszy niż wersji z "A" czyli ze złączem analogfowym (D-SUB) ale to znaczy że okazja

 

jeśli to nie jest pomoc to co?? :P

 

A kłótnie zacząłeś Ty 50cent ;) ale dobra już kończmy to bo chłopak nawet boi się wypowiedzieć i na próżno założył temat :)

Link to post
Share on other sites

1) Przy takiej rozdzielczości lepiej zainwestować w coś minimalnie lepszego.

2) Zależy jaka rozdzielczość, ja przy 1680x1050 nie narzekam. Zależy też jaki kabel, jaka karta graficzna i jaki monitor. Nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy, a na pewno nie za 200zł więcej (które wtedy musiałbym dopłacić).

3) Na złączu analogowym można mieć FullHD. Bajki opowiadacie. Skoto monitor ma rozdzielczość FullHD i złącze analogowe, to musi działać. Logika się kłania.

Link to post
Share on other sites

3) Na złączu analogowym można mieć FullHD. Bajki opowiadacie. Skoto monitor ma rozdzielczość FullHD i złącze analogowe, to musi działać. Logika się kłania.

Nikt nie napisał że nie osiąga takiej rozdzielczości. Ale jakość jest nieporównywalnie słabsza. I myślę że warto dopłacić do złącza cyfrowego, aby być w pełni zadowolonym, niż pluć sobie później w twarz.
Link to post
Share on other sites

3) Na złączu analogowym można mieć FullHD. Bajki opowiadacie. Skoto monitor ma rozdzielczość FullHD i złącze analogowe, to musi działać. Logika się kłania.

Nikt nie napisał że nie osiąga takiej rozdzielczości. Ale jakość jest nieporównywalnie słabsza. I myślę że warto dopłacić do złącza cyfrowego, aby być w pełni zadowolonym, niż pluć sobie później w twarz.

 

du*a nie jakosc za przeproszeniem.. macie kielbie we lbie od marketingowcow..

 

Rozdzialka rozdzialką a jakosc jakoscia

 

Full HD 42 cale i wzwyz , hd ready 32 cale.. idz kup pozlacany kabel hdmi 1.3 do swojego monitora 22 calowego zeby super full hd miec.. najlepiej kup u mnie w sklepie.. Jezus prowadzal baranki a was prowadzaja marketingowcy :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dzięki za te odpowiedzi. :wariat: Chyba zdecyduje się na tego;

http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-2 ... 50|1:28391

Jak dla mnie okazja. A może wiecie jak jest z awaryjnością LCD i tego modelu?

 

A i jeszcze jedno te wymiary 393mm wyskokosci to są liczone z podstawą czy sam ekran?

 

Dobra dzięki za rady monitor już zamówiony i będę go miał za ok 2-3 dni.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki ADR.

Link to post
Share on other sites

Monitor do mnie dotarł w poniedziałek i jak Torture chciał wiedzieć jak się sprawuje. A sprawuje się bardzo fajnie kolory ładne, wygląd tak samo ładny ;D , tylko trochę słabe kąty widzenia, ale i tak spoko i to trochę dziwne sterowanie panelem. I jeszcze muszę dokupić kabel DIVI bo nie było w zestawie tylko D-SUB. Jest jakaś różnica pomiędzy kablami czy brać pierwszy lepszy? Chodzi mi o firmy itp. I jeszcze mam taki problem mam przeglądarkę google chrome i nie wiem jak przybliżyć sobie obraz bo strony mam małe a po bokach pasy mogę przybliżać c++, ale nie mogę ustawić sobie na stałe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...