Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pany ten?

 

https://allegro.pl/oferta/router-d-link-dir-x5460-13024889460

 

Czy ten?

 

https://allegro.pl/oferta/asus-rt-ax82u-v2-14093023666

 

Czy inaczej?

Kiedyś tylko cisco, potem Dlink, a na asusach się nie znam.

Mam obecnie huawei EchoLife HG8245Q2.

Ogólnie nie wyrabia przez dwie ściany.

No i oczywiście mój durny plan to wywiercić dziurę z małego do dużego pokoju. Tam dać Asusa jako acces point i do drugiego pokoiku żeby lepiej łapało xboxa i lapka lenovo. A kabla tam w żaden sposób nie wcisnę bo bym musiał kuc dwa pokoje i przedpokój, pomijając już walkę z dwiema szafami...

 

 

Z drugiej strony to czy typowy acces point ma sygnał lepszy od routera? Te takie kuźwa miski.

Huawei to światłowód, więc tylko wyłączę WiFi i tam zostaje. 634bd647008bb39bb7e16ea2e6ab08ce.jpg

Albo i nie wyłączę, zobaczę.

Trochę ten plan zły, bo przed pokuj idzie do samego końca, i oddziela pokoiki.

Jeszcze się zastanawiałem o wpierniczenu typowego mostu WiFi. Ale nigdy nie robiłem go pod dachem, i nie wiem czy da radę przez ściany.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, tom napisał:

D-link to stary złom obsługujący WiFi 4.

Serio? Doczytaj dokładnie opis tego routera, a nie błędny (jakże często) nagłówek z automatu Allegro.

Obsługa AX5400 jest.

Co do reszty - zgadzam się. Mesh jak najbardziej wskazany, ale na takie mieszkanie 2 jednostki w zupełności starczą. Połączone kablowo z routerem - bo niektórzy myślą, że mesh = tylko bezprzewodowe linki między jednostkami

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

To że ma słabe radio ok.
Ale jeszcze ginie ssid co jakiś czas.
Czyli wyłączę w nim wi fi i pójdzie do drugiego routera.
Tplinka wszystko odpada bo nie mam zamiaru walczyć z dziadostwem które się nawzajem zakłóca.
Dlink przeważnie ma słaby zasięg 2.4 dlatego pytam czy coś jest lepsze w kasie powiedzmy 600 czy 800zł.

W salonie wszystko spięte po kablu.
Problem to lewy pokoik. Zasięg WiFi 3 kreski a transfer masakra.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...