Skocz do zawartości

Znikające pliki z dysku? pomocy:(


Recommended Posts

Witam dziś instalując parę programików typu modujące grę i edytory mapek (do Crysisa) gdy skończyłem instalować jeden z modów program AVG anti virus wykrył mi trojana w jednym z modów. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby po wciśnięciu przycisku ignoruj komputer na chwile mi się zawiesił zresetowała się powłoka explorera i ujrzałem w programiku(pasek RocketDock) z ulubionymi skrótami że ikonki zmieniły się na znaki zapytana co znaczy że programy z paska zostały albo przeniesione albo usunięte. Wszystkie prawie wszystkie programy znajdujące się na pasku znajdowały się na partycji "F. Zaglądam tam i widzę prawie same pustki prawie wszystkie pliki z partycji F zniknęły jak je odzyskać?

 

 

W koszu nic niema

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Spróbuj programem GetDataBack for NTFS lub GetDataBack for FAT w zależności od tego na jaki format masz sformatowany dysk, ale podejrzewam, że na ten pierwszy. Mi ten program pomógł. Przy okazji radzę Ci zmienić antywirusa np. na noda 32, ponieważ to antywirus mógł bez Twojej wiedzy usunąć Ci te pliki, mi kiedyś coś takiego antywirus zrobił. Mam nadzieję, że na tą partycję, z której zniknęły Ci pliki niczego nie robiłeś, tj. nie instalowałeś żadnych gier, programów, czegokolwiek co dodawałoby jakieś pliki do niej ani żadnych nie usuwałeś bo w przeciwnym wypadku możesz tych danych już nie odzyskać, ponieważ mogły zastąpić się klastry na dysku.

Link to post
Share on other sites

Mozliwe ze jest to taki wirus który zaraża wszystkie pliki exe jakie znajdzie lub cos w tym rodzaju. Juz spotkalem sie kiedys z takim co zarazal wszystkie Exe i problem byl. Radze, tak jak juz napisal Darodaredevil: zrób kopie zapasową najwazniejszych danych i uważaj na pliki exe. Po zrobieniu kopii zapasowej przeskanuj ją czymś dobrym.

 

Edit: nie doczytalem, nie tlyko exe znikaja ale i wszystkie pliki. W kazdym razie zrob kopie zapasowa i przeskanuj ją i dysk. Jak bedziesz mial nazwe wirusa to wpisz w google i poczytaj co on robi. Raczej nie sądze zeby byl to problem z dyskiem, obstawiam wrednego virusa.

Link to post
Share on other sites

No jeżeli antywirus usunął mu te pliki to z pewnością jest to właśnie ten wirus. Co do "sensownego odzyskania danych" to raczej je odzyskasz, program który Ci podałem pokazuje Ci odnalezione usunięte pliki z wcześniejszym ich umiejscowieniem na dysku, także problemu nie powinno być.

Link to post
Share on other sites

sprawdz go od wszystkiego, uzyj kolejno avasta, kasperskiego, noda, aviry, spybota, moze ktoras aplikacja cos znajdzie. I obserwuj,czy wszystko dziala tak jak ma dzialac. I bezwzglednie kopie tych danych, ktorych nie chcesz stracic. mozliwe, ze nagle bedziesz musial formata robic.

 

A tak wlasciwie to kiedy formatowales kompa?? Jak wiecej niz pol roku temu, to mozesz po prostu skopiowac dane te wazne i zrobic format calego dysku, pozbedziesz sie wirusa i odswiezysz system ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...