Skocz do zawartości

Nowy zasilacz


Recommended Posts

WItam
Wczoraj komp odmówił współpracy obstawiam na zasilacz, sprawdzę dzisiaj/jutro po pracy. Ale chciałbym już teraz uzgodnić co zamówić żeby na piątek przyszło :P
Obecnie posiadam zasilacz Antec True Power Classic GOLD 550W
do tego gtx970 z planami na przesiadkę na jakąś 2060max albo coś w ten deseń i procek I5 11400F płyta Gigabyte B560M H (ale to już bez znaczenia)
Dlatego proszę doradźcie mi proszę sensowny zasilacz tak do 350-400pln
Wymogi: Akceptowalny poziom generowanego hałasu czyli cichszy niż głośniejszy, niezawodny, jak by były odpinane kable to cud miód i malina.
Ps. Czy jeśli komputer przeważnie usypiam bo tak się dzieje teraz i na win10 i manjaro to zasilacz dostaje jakoś bardzo dodatkowe obciążenie tzn czy bardzo szkodliwe to jest dla niego?

Edytowane przez Fiszek
Link to post
Share on other sites

Taki budżet gdzie nie ma za bardzo nic sensownego, nic w nowym standardzie atx 3.0, a budżetowe opcje są przeciętne.

Miałbyś jeszcze 60zł żeby kupić zasilacz z 10 lat gwarancji, w nowym standardzie atx 3.0:

 

https://www.x-kom.pl/p/1114799-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-12-m-750w-80-plus-gold-atx-30.html

 

Jak nie to się czegoś poszuka.

Usypianie nie szkodzi zasilaczowi

 

W sumie jest wersja 550w za 404zł:

https://proline.pl/zasilacz-be-quiet-pure-power-12-m-550w-p8116833

 

i do takiego konfigu to starczy mocy. Pytanie czy nie zechcesz w ciągu tych 7-10 lat mocniejszego pc:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Nie ale to zasilacz na 10 lat, ten 550w spokojnie starczy za 404zł, ale nie wiesz czy jakiejś kiedyś karty z 300w poboru nie kupisz. Jak zakładasz że zawsze będzie mieć taki zestaw pod 550w to nie am co dopłacać.

Nie wiem co będzie.
Rok temu wymieniałem platformę więc nie widzę w przyszłości nic do wymiany prócz karty graficznej na coś pokroju 2060/3060 jak taki 550W da radę to super jak dla mnie :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...