Skocz do zawartości

DDR4 vs DDR5


Recommended Posts

Dzień dobry, moja płyta główna msi b660m mortar max wifi ddr4 się popsuła a dokładniej przestała zapisywać ustawienia w biosie po utracie zasilania.

Dostałem zwrot pieniędzy i szukam teraz czegoś nowego do mojego I5 13600K. Mam stare ramy 3200Mhz CL16 16Gb Kingstona na ddr4 i zastanawiam się czy warto dołożyć i kupić już coś nowszego na ddr5? Różnica w cenie między płytami na ddr4 a ddr5 nie jest aż tak duża jeśli patrzę na nowe płyty.

Pytanie tylko czy warto bo same ddr5 wiele szybsze nie jest ale na pewno jest nowsze przez co sprzedaż kiedyś w przyszłości będzie bardziej opłacalna niż ddr4. Co byście zrobili na moim miejscu?

Pozdrawiam

Edytowane przez Korniszonex
Link to post
Share on other sites

cześć! no to tak, jeśli różnica w cenie między płytami głównymi na ddr4 a ddr5 nie jest duża, to może warto rozważyć ddr5. nowe technologie zazwyczaj oferują lepszą wydajność i dłuższą żywotność. ;) ale pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na ddr5, będziesz musiał też kupić nowe ramy, bo twoje obecne ddr4 nie będą kompatybilne. z drugiej strony, jeśli nie planujesz upgrade'ować kompa w najbliższej przyszłości, to ddr4 może ci wystarczyć. ddr5 faktycznie może mieć lepszą wartość odsprzedaży w przyszłości. jeśli jednak patrzysz bardziej na oszczędności, to trzymaj się przy ddr4. osobiście? hmm, jeśli bym miał kasę, :mlotek:poszedłbym w ddr5 dla przyszłości. ale jeśli budżet jest ograniczony, to bym trzymał się tego, co już masz. powodzenia! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...