Skocz do zawartości

RTX4090 - migający ekran, czarny pulpit, brak ikonek


Recommended Posts

Dzień dobry, wymieniłem dzisiaj moją starą kartę graficzną RTX3080 na RTX4090, podłączyłem kablem HDMI pod TV i zaskoczyło mnie to co zobaczyłem, ponieważ ujrzałem czarną tapetę, brak jakichkolwiek ikonek (były niewidoczne, ale fizycznie znajdowały się na swoich miejscach), ponadto ekran w monitorze co chwilę gasnął i odpalał się z powrotem, migotał.
Myślę że na szczególną uwagę zasługuje fakt, że przed zalogowaniem się do systemu - czyli w samym ekranie powitalnym Windowsa 10 ten problem nie występował i wszystko było ok.
Wrzucam również film nagrany przeze mnie dokumentujący ten problem.
Zasilacz to 850w, marki nie pamiętam ale nie czarna lista. Miałem go 2 lata przy 3080. 
Myślicie, że sterowniki? Nigdy nie miałem takiego problemu przy żadnej nowej karcie graficznej. 
Filmik: 

 

Edytowane przez arizaki123
Link to post
Share on other sites

Ciekawe. Udało mi się jakoś przebrnąć przez fiksujący obraz i zainstalować najnowsze sterowniki, po czym wydaje się że problem ustąpił i wszystko działa jak należy. Zobaczymy czy już ostatecznie tak zostanie.
Tylko że w menedżerze urządzeń mam ikonkę alarmu przy karcie która to informuje mnie ze to urzadzenie zostalo zatrzywane z powodu problemow, a w kafelku "zasoby" jest napisane ze urzadzenie nie uzywa zadnych zasobow poniewaz wystapil w nim problem. hmm.. to jakim cudem mam obraz skoro karta jest nieaktywna? posiadam procesor bez wbudowanego zintegrowanego ukladu graficznego :D
Dodam, ze na plycie glownej dioda VGA swieci sie caly czas na biało
Screeny: 

11111.jpg

2222.jpg

Edytowane przez arizaki123
Link to post
Share on other sites
27 minut temu, janek20 napisał:

To nie wiem co oznacza.U msi ma sie zapalić i zgasnąć wtedy jest ok.Ciagle palenie u msi to uszkodzenie,ewentualnie bład

Kabel hdmi jest w karcie czy mobo?

W karcie
Jakim ewentualnym programem przetestowac i sprawidzic te karte? To ze obraz wyswietla sie prawidlowo to jedno, ale widac ze cos jest nie halo

Edytowane przez arizaki123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...