Skocz do zawartości

Wybór procesora


Recommended Posts

Jaki monitor rozdzielczość i hz - masz i w jakie gry grasz.

Jak grasz to karta jest obciążona w 90% czy nie?

 

Generalnie 5600 + 7800xt to zbilansowana para i nie zmieniałbym tak bo mi się wydaje:)

Jak zmieniać Cpu to więcej sensu ma zmiana na am5, bo 5800x3d kosztuje 1500zł, a tak samo szybki 5700f 920zł, szybszy 7600 (1050zł), płyta b650 750zł, ram 32gb ddr5 460zł - czyli praktycznie tyle samo wyjdzie a masz nową platformę na ddr5 :)

Link to post
Share on other sites

Monitor Samsung G 7 240 Hz 27 cali,karta generalnie 700 80 procent ,głównie World of Tanks ,ale inne gry też . Nie chciałbym zmieniać platformy i zrobić najlepszy upgrate jaki jest możliwy ,na tej platformie ,ale żeby wydanie tych 1500 zł miało sens,jestem wdzięczny  za wszystkie odpowiedzi komentarze itd ,myślałem że karta RX 7800 XT jest dobrą karta i lepszy procesor pozwoli podnieść znacząco wydajność .W testach 7 5800 X3D jest średnio 30 do 50 % szybszy ,

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 20.10.2023 o 11:09, stan1005 napisał:

myślałem że karta RX 7800 XT

Zestaw 7800 XT i Rysiu 5600 to bardzo legancko dobrana para, tyle że nie do 1440p @240Hz. W związku z tym wymiana na 5800xd3 - jakkolwiek zacny jest to cep wielce - miałaby sens dopiero gdybyś i mocniejszym GPU miał go zasilić. Powiedziałbym, że 7900 XT to minimum pod 240Hz 1440p, a 7800 XTX wręcz wskazany, czyli trzeba dołożyć. 

Edytowane przez BlackCoffe
Jaki bot? Nie widzę żadnego bota :D
Link to post
Share on other sites

Przez kilka dni wraz z 5800x3d zauważyłem że procek(5600) kończy się w niektórych grach z 1080ti. 

 

A pleague tale, 5600 już dropi frameratem np. na rynku, czuć większe szatkowanie, mimo że średnio po 70-90 fps zakręci, na papierze jest podobnie, ale czuć, że to nie to samo. 

W mniej zawalonych lokacjach pewnie będzie lżej, ciężko mi ocenić. Bo tylko do rynku się doczłapałem :D No i nie mam karty która zdjęłaby kaganiec z CPU w większym zakresie.

 

Tomb raider - procek zostanie wymaksowany przez wiele nowszych kart, skoro 5600 u mnie to brak już z 15%.

 

CS2 - tutaj już jest jasne, że 5800x3d daje +30% lekko w dolnej partii. 

 

Rdr2 także już będzie zysk na 3d, chociaż niewielki.

 

World of tanks, już nie pamiętam o ile, test robiłem na medium detalach, wówczas cpu bottleneck przy 1080ti z mocnym oc. 40% różnicy fps a w dole nawet 2x.

Nie żeby brakowało bo framerate będzie git, lecz wciąż można wydusić więcej :D

 

 

Generalnie tutaj niby jest jeszcze ok, ale to nie jest już do końca takie optimum.

Nie mniej jednak, FPS jest bardziej stabilny z 5800x3d.

Niestety cena za niego jest imo absurdalna.

 

 

I moje spostrzeżenia dotyczą grania w FHD, przy ultra/max detalach.

Gdzie np. A Pleague Tale w tych 70-90 FPSach jest totalnie niegrywalny (detale max), CP2077 przy 70-90 FPS dla mnie to mordęga.


Vsync? pływanie kursora to dopiero jazda bez trzymanki  :D

 

(wspomniany WOT to takie 300+ na średnich detalach zarejestrowałem :D jest miodzio)

 

Nie wiem co  tu się odpierwiastkowuje :D ale normalnie po całym życiu z CSem nie potrafię chyba przejść do porządku dziennego z tym.

Natomiast takie 100+ to już inna rozmowa jest, np wiedźmin, wspomniany tombraider - te gry działają spoko i nie gryzie bardzo ten framerate dużo <240Hz.

 

Więc ile tu kasy trzeba szykować na takie 1440p? no +50% FPS to będzie raczej tak bym powiedział totalna podstawa...

Ażeby te chociaż 120 FPS gierki trzymały...

 

DLSS  na prawdę tak mocno zmienia postać rzeczy?

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...