Skocz do zawartości

Bootloop po upgrade PC


Recommended Posts

Cześć!

Info: 

Wcześniej

Gpu: RX 570 RS XXX Edition 8GB GDDR5

Cpu: Ryzen 3 3100, 3.6 GHz, 16 MB

Płyta główna: Asrock B450M Pro4 R2.0

Ram: Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB, 3000MHz, CL16

Zasilacz: Thermaltake Smart RGB 500W

 

UPGRADE

Gpu: Gigabyte GeForce RTX 3060 Eagle OC 12GB GDDR6

Cpu: Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB

Ram: Lexar Thor, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

 

Właśnie zaktualizowałem swój komputer (przed włączeniem z nowymi komponentami sflashowałem BIOS do wersji 5.30).

Przejdźmy do rzeczy, wymieniłem procesor i kartę graficzną i wszystko działało dobrze (zaktualizowałem każdy sterownik). Pograłem w kilka gier, obserwowałem temperatury czy są jakieś oznaki przegrzania (to był mój drugi raz pracując na komputerze) wszystko wyglądało dobrze.

Po około 4 godzinach od wymiany części zauważyłem, że w cpu-z częstotliwości pamięci RAM były ustawione na niskie Hz, więc w BIOSie zmieniłem częstotliwości i „zwiększyłem” napięcie dram z 1,2 (fabryczne) do 1,3 , po wyjściu z biosu, obejrzałem trochę YouTube'a i odpaliłem Apex Legends. Po około 5 minutach grania wywalił bluescreen „Kernel Security Check Failure”.

Więc próbowałem uruchomić ponownie, ale zaczęły się problemy, komputer wpadał w bootloopa bez obracających się wentylatorów chłodzenia procka (tylko led i wiatraki na karcie graficznej się włączały i kręciły się przez około 15 sekund, po czym wyłączało się i uruchamiało ponownie),wyłączyłem, „odłączyłem” 2 kości RAM i wypróbowałem je osobno w każdym gnieździe w pojedynczym/dwukanałowym trybie (nie zadziałało ;p). Wyjąłem baterię z płyty głównej, przytrzymałem przycisk zasilania przez 15 sekund i pozostawiłem na około 10 minut. Następnie wszystkie wentylatory zaczęły działać (cpu, GPU oraz 2 wentylatory intake i out), ale problem z bootloopem nadal występuje.

Próbowałem także: odłączyć GPU i odpalić tylko z procesorem, odłączyć wszystkie nowe części i włożyć stare komponenty, ponownie wyczyścić cmos, wyjąć płytę główną z obudowy i położyć ją na folii antystatycznej. Żadna z rzeczy, które próbowałem, nie zadziałała.

Jestem w tym momencie naprawdę zdesperowany, nie mam żadnego głośnika diagonostycznego ani diody LED. Jakieś inne pomysły, zanim udam się do serwisu? (Rozmawiałem już z serwisantem i najprawdopodobniej coś się spaliło w płycie bo jest stara itd.)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...