Skocz do zawartości

Problem z zacinającym się komputerem.


Recommended Posts

Hej

Nie wiem w jakim dziale napisać temat ale mam problem z zacinającym się komputerem. Raz jest dobrze a czasami podczas używania np przeglądarki(filmiki yt) albo np włączyłem aplikacje battle.net i podczas korzystania z niej miałem przycięcia systemu(W10). Włączyłem gierkę i w grze np już nie było żadnych freezów.

Wyłączyłem komputer i po ponownym uruchomieniu było już ok. Nie ma reguły. Komputer złożyłem dopiero rok temu. Wcześniej nie miałem takiego problemu.

Podzespoły:

Intel i5-12400f

MSI MAG B660M MORTAR DDR4

Corsair 16GB (2x8GB) 3600mhz cl18

Dysk systemowy KIOXIA EXCERIA G2 1TB NVMe

Dysk drugi WD 1TB Blue SN570 NVMe

XFX Radeon Rx 6800xt 16GB

Corsair RM 650W 80 Plus Gold

 

W załącznikach dodaję jak to wygląda:

Na filmiku widać jak się przycina. A na zdjęciu np nie mam tych ikonek przy nazwach plików itp.

Możliwe, że to przez dysk systemowy np?

 

Przycinanie systemu.

 

Snapchat-770992423.jpg

Zauważyłem, że przy odtwarzaniu filmików na yt i do tego też włączyłem przed chwilą serial sobie który mam na dysku i ścina jak startuje. Albo np przewinę do przodu i łapie freeza. Za chwilę film przyspiesza na sekundę i znowu leci normalnie.

Edytowane przez cinek93
Link to post
Share on other sites

Witam
Usunąłem sterowniki programem amdcleanuputility i potem zainstalowałem najnowsze sterowniki grafiki AMD.
Zaaktualizowałem sterowniki chipsetu i na końcu właśnie zrobiłem update BIOSu.
Póki co wszystko wróciło do normalności. Nie było jeszcze ani jednego freeza. :)
Więc problem rozwiązany. I z dyskami wychodzi na to, że wszystko w porządku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...