Skocz do zawartości

Zestaw do gierek za 4500zł


Recommended Posts

Najwięcej czasu poświęcam na jakieś tytuły multiplayer, przede wszystkim PUBG w którego młócę namiętnie, jednak przyjdzie czas gdy zagram w gta 5, najnowsze far cry'e, czy też wiedzmin 3, rdr 2, na pewno będę chciał sprawdzić też cyberbuga.

Moja rozdzielczość to 1920 x 1080 144Hz

 

Przeglądałem polecane zestawy jak i testy poszczególnych podzespołów i myślę o czymś takim:

 

AMD Ryzen 7 5700X / RYZEN 5 5600X / intel i5-12400F ?

Chłodzenie Endorfy Fortis 5 ARGB

GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC 8GB GDDR6X

Endorfy Ventum 200 Air argb

Dysk SSD LEXAR NM620 1TB NVMe M.2 2280 3300/3000MB/s

Płyta główna ?

Pamięci ?

Zasilacz ?

 

I teraz tak w wypadku procesora zastanawiam się czy dopłacając 108zł do ryzena 7 uzyskam jakąś lepszą wydajność w PUBG który większy nacisk kładzie jak czytałem jednak na CPU. Poza tym w każdej gierce mam odpalona nakładkę nvidia geforce experience dzięki której zapisuje sobie na dysku ostatnie 1m gry, to też zdaje się trochę poci procesor. Co do obróbki wideo to robię coś takiego raz na może pół roku więc nie ma za bardzo o czym mówić :D

 

Gigabyte w wypadku 3060Ti chyba będzie najlepszym wyborem?

 

Liczę na wasze propozycje, z ww. zestawu kupując w różnych sklepach wyszło mi 3.480zł licząc z ryzenem 7, bez niego ta kwota będzie 100zł mniejsza, również chłodzenie wtedy nie musi być tak mocne. Pozostaje więc 1k na zasilacz, płytę i ramy. Może się okazać to za mało, a kosztem słabego chodźby zasilacza nie ma co dziadować stówki czy dwóch więcej. Tak więc budżet będzie można nadwyrężyć ale tylko w wypadku tych 3 podzespołów, wydaje mi się że nie potrzebuję silniejszej jednostki :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...