Skocz do zawartości

Szukam smartfonu - wymagania w poście


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Szukam w miarę taniego, pewnie starszego, modelu smartfonu, mającego przynajmniej 32GB pamięci wewnętrznej, z baterią ok. 4000 mAh (może być więcej) i co najważniejsze - BEZ WYMAGANEGO KLUCZYKA do tacki karty SIM.

Mam już telefon od firmy Huawei, który takową igłę do tacki posiada i będąc szczerym, mam dosyć użerania się z tym tałatajstwem. Co raz gdy chcę przesłać pliki na kartę pamięci SD, muszę albo podłączać telefon pod PC (co tylko psuje baterię gdy telefon jest naładowany w pełni), albo wyjąć kartę SD i kartę SIM z tacki, przez co telefon musi się zresetować w celu wykrycia karty SIM. Czasami jest też tak, że telefon od tak zdecyduje się nie czytać karty pamięci SD. Przez to, zamiast po prostu zdjąć pokrywę z tyłu, wyjąć kartę SD i włożyć z powrotem bez potrzeby wyłączania telefonu - muszę wyjąć tackę SIM, wyjąć kartę SD, włożyć ją znów na miejsce, włączyć ponownie telefon i mieć nadzieję, że telefon odczyta tę kartę.

 

A najgorszy jest fakt, iż ponoć wszystkie nowe telefony na rynku używają tacek wymagających kluczyka, przez co zamiast swobodnie przejrzeć dostępne oferty, muszę pytać po forach. Ktoś jest w stanie pomóc?

Link to post
Share on other sites

Unia Europejska jest w trakcie robienia przepisów że od 2028 mają być telefony na rynku o parametrach które szukasz obecnie są tylko telefony z kluczykiem do tacki.

To psucie bateri i inne cuda to jakieś mity osiedlowe nie zwracaj sobie tym głowy co do kart SD to mało kto tego używa jak każdy telefon na rynku ma od 128GB pamięci wzwyż i one są zbędne.

Kolejny sprawa że karty SD mają dość krótka żywotność zwłaszcza te tanie z marketu i to zawsze robiło problemy np z wykryciem przez sprzęt albo całkowita utratę danych lepiej robić kopie na PC lub dysku zewnętrznym najlepiej tu i tu jak chcesz być bezpieczny bez kabla super trudno.

Przepraszam że nie podaje modeli telefonów ale tu cena gra pierwsze skrzypce a od dobrych trzech lat jest dobra sytuacja w średniej półce i duży wybór 

Link to post
Share on other sites

To w takim razie muszę poszukać na własną rękę. Nie mam ochoty trzymać całej muzyki/innych plików tylko w telefonie, bo nigdy nie wiadomo kiedy będę musiał przerzucić się na kolejny - poza tym, mam przynajmniej 3 karty SD, a jak wspominałem, bawienie się z kluczykami irytuje mnie niemiłosiernie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o urządzenie w podanych założeniach, z całą pewnością wszystkie Xperia od Sony obsługują karty mSD oraz nie potrzebują narzędzia do otwarcia slotu.

Alternatywnie...


Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z przechowywania i synchronizacji plików w chmurze. Godne polecenia są aplikacje Google One (15 GB), Dropbox, MobiDrive (20 GB), Microsoft OneDrive. I jeszcze całe mnóstwo innych... Choć rozumiem, że jest to dodatkowo aplikacja, powiadomienia, czasem abonament. Innym rozwiązaniem może być instalacja aplikacji do zarządzania plikami, a która potrafi przesyłać dane poprzez sieć WiFi. Przez długi czas korzystałem z File Commander Manager & Vault i to działa, jeżeli komputer i smartfon korzystają z jednego routera.

 

^^

 

Link to post
Share on other sites

Z tą ilością muzyki to on może mieć grubo ponad 15 GB które ktoś zasugerował

Ja sam mam ponad 50 GB dawnych miksów których już nigdzie nie ma dlatego ja nie widzę sensu się bawić w SD tylko kopia na dysku zewnętrznym a reszta w telefonie.

Autorze technologia idzie do przodu teraz SD karty to tak jak byś miał kasetę VHS dawne czasy 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...