Skocz do zawartości

Podkręcanie monitora ma to sens


Recommended Posts

Mam monitor 165h z 1440p 27 cali czy podkręcanie monitora ma sens ? czytałem i oglądałem w internecie o tym i jest to możliwe, ale czy to jest opłacalne przypuśmy jak z 165 uda mi się wejść na 180 lub 200hz monitor nie padnie test ufo to wiarygodny test kręciłem już ramy karte ale monitora jeszcze nie jak to z tym jest ?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Różnica będzie ledwo zauważalna. Ja bym dał sobie spokój.

Jakby to było 120/144 na 200 to spoko, a tak?

Odczujesz to tylko na kursorze, no chyba, że grasz w jakieś mocno competitive gierki, masz refleks jak nadczłowiek albo grasz jakiś nafetowany.

 

Podkręcałem Benq XL2411 ze 144 na 200 i obraz trochę odstawał jakościowo od natywnego odświeżania.

Oczywiście wchodził na te 200hz i to było widać i czuć, ale to dość znaczne podkręcenie było.

 

Teraz mam 240Hz natywne i największym problemem jest odzwyczajenie się, i gdyby ponownie przyszłoby mi grać na 144 to bym chyba osiwiał :D

Oczywiście takie statyczne gierki to im to nie robi różnicy, ale jakieś szybkie FPP to już zaczyna być mooocno odczuwalne niższe odświeżanie - zwłaszcza jak gierka nie ma jakichś mechanizmów "blurowania" przy obracaniu się.

No chyba, że tylko ja taki wyczulony (nawiedzony) jestem :) bo generalnie i parametry dodatkowego wyostrzania obrazu w samym monitorze mam nieco bardziej podkręcone.

 

4 godziny temu, AudiAWX napisał:

Jak źle przekręcisz to trza lustro montować od ściany bo nic nie widać.

Żartowniś :rotfl:

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...