Skocz do zawartości

Laptop - poleasingowy do 550zł


Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuje wybrać bratu jakiegoś lapka, żeby miał na czym przejrzeć internet, czy wykonać przelew itp.
Poza tym będzie raczej służył do słuchania muzyki z jakiegoś odtwarzacza - wymagane jest gniazdo jack 3,5mm.
Może zajdzie potrzeba uruchomienia Heroes 3 :D (ale to pójdzie raczej na wszystkim).

Generalnie w tym przedziale cenowym (500, max 550zł) jest ogrom lapków, ale szczerze nie orientuje się w seriach danych producentów, które są lepsze, a które gorsze lub w jakie procki uderzać itp.

Sugeruje się poleasingowymi bo to w tym budżecie chyba najlepszy wybór - fajnie jakby z lapkiem był jakiś system oraz tutaj też raczej wymóg konieczny - dysk SSD
Będę wdzięczny za wszelke propozycje, czego unikać lub czego szukać.
Dzięki!
 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, janek20 napisał:

szukaj laptopa z duall chanell ram i 12 miesiecy gw

Dual Channel

 

18 godzin temu, soundvibez napisał:

Generalnie w tym przedziale cenowym (500, max 550zł) jest ogrom lapków, ale szczerze nie orientuje się w seriach danych producentów, które są lepsze, a które gorsze lub w jakie procki uderzać itp.

W tym budżecie kup coś pancernego w jakimś poleasingowym sklepie np Amso lub coś w ten deseń. Lenovo T450? Ew coś podobnego.

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, tom napisał:

A konieczny laptop? Może coś takiego HP 600 G2 i5-6500T 8GB 480SSD W10 Pro USB-C 4K - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

Do tego normalna klawiatura ekran IPS 22-24 cale. Komfort, wydajność o wiele lepsze niż w laptopie

Niestety musi być laptop, bo brat spełnia swoje młodzieńcze marzenia i nagłaśnia wszelkie imprezy rodzinne (nakupił sobie staroci, z jego czasów :D) więc czasem musi być mobilny ;)

3 godziny temu, mlekolak napisał:

Dual Channel

 

W tym budżecie kup coś pancernego w jakimś poleasingowym sklepie np Amso lub coś w ten deseń. Lenovo T450? Ew coś podobnego.

Dzięki - co to jest dual channel wiem, ale dzięki za troskę ;)
Przeglądałem właśnie ofertę tego sklepu jak i różne ThinkPady (sam mam w pracy taki - co prawda nowszy, ale jakościowo jest ok).
Bardziej chodziło mi o kwestię np takiego procka czy iść po prostu w jak najnowszą rodzinę CPU w danej cenie, czy warto wziąć coś generację niżej np gen5 zamiast gen6 bo np będzie to model wyżej mimo że starszy?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, soundvibez napisał:

Dzięki - co to jest dual channel wiem, ale dzięki za troskę ;)

To do kolegi wyżej, jeszcze mu się nie udało napisać poprawnie ;) 

 

Godzinę temu, soundvibez napisał:

Bardziej chodziło mi o kwestię np takiego procka czy iść po prostu w jak najnowszą rodzinę CPU w danej cenie, czy warto wziąć coś generację niżej np gen5 zamiast gen6 bo np będzie to model wyżej mimo że starszy?

Ile osób zapytasz, tyle uzyskasz odpowiedzi. Nie nastawiaj się, że laptop za 500zł będzie jakimś demonem szybkości. W tej cenie może i kupisz 6 gen proca ale np lapek będzie miał walniętą baterię. To będzie laptop do podstawowych zadań, ja bym wziął energooszczędnego procka np ten który wcześniej podałem i pancerną konstrukcję np. Lenovo T4X0, Dell Latitude E itd. Im lepszy stan tym lepiej. Żaden z tych laptopów nie będzie miał dobrego ekranu ani baterii nówki, za to w razie czego części leżą po krzakach jak się rozejrzysz i ogarnięcie go (np wyczyszczenie, dołożenie RAM itp) jest proste. Dlatego nie polecam w tej cenie czegoś ciulowego na alledrogo no tam jak coś walnie to masz w 90% pozamiatane, odkręcisz pokrywę to odejdzie z zawiasami. Tak w budżecie ok 1000zł można się zastanawiać nad prockiem i innymi, w tym budżecie to są odnowione elektrośmieci, nie oszukujmy się ;) 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Tez stawiałbym na coś lepiej wykonanego, sam jeszcze niedawno korzystałem z thinkpada seri T (t470s) i mimo iż to już wieloletni sprzęt to wciąż w podstawowych zadaniach działa przyzwoicie, a jakoś wykonania - nic nie skrzypi, obudowa pancerna, zawiasy solidne. Jakieś budżetowe konstrukcje rozważał bym tylko gdy laptop będzie spędzał cały czas na biurku nie ruszany.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ostatecznie w sumie potwierdziliście moje założenia, wybór padł na ThinkPada 470 z i5-6300U, 8GB DDR4, dyskiem SSD 240GB i Windowsem 10 Pro, trafiłem za w sumie niecałe 515zł w stanie A- więc powinno być znośnie.
Jak będzie brakować miejsca na dysku czy ramu to widziałem, że można łatwiutko dołożyć, chociaż myślę, że do zastosowań brata będzie ok.

Edytowane przez soundvibez
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, tom napisał:

Mając zdefiniowany budżet szukaj sprzętu w dobrej kondycji,

a jak to sprawdzisz czy on w dobrej kondycji czy 5 razy nie był podlewany?

 

6 godzin temu, tom napisał:

Technologia, która bynajmniej nie powinna być kluczowa przy zakupie laptopa

 

W dniu 8.10.2023 o 20:07, soundvibez napisał:

Może zajdzie potrzeba uruchomienia Heroes 3

 

I tu sie mylisz

Link to post
Share on other sites

Widzę, że dyskusja trwa w najlepsze ;)
Co do gier - celowo wspomniałem tylko o Heroesach 3, a nie pisałem ogólnie o starszych gierkach, bo brat po prostu serio w nic nie gra, kiedyś zdarzało mu sie we wspomniane Heroski pyknąć.
Co do stanu laptopa, wiem, że A- dotyczy aspektu wizualnego, laptopa zamówiłem w sklepie AMSO, więc jest 12 miesięcy gwarancji w razie czego.


Tak samo ja i brat mamy świadomość, że jak w tej kasie to będzie w miarę sprawnie ogarniać przeglądanie neta, youtube itp to będzie spoko.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, soundvibez napisał:

Widzę, że dyskusja trwa w najlepsze ;)
Co do gier - celowo wspomniałem tylko o Heroesach 3, a nie pisałem ogólnie o starszych gierkach, bo brat po prostu serio w nic nie gra, kiedyś zdarzało mu sie we wspomniane Heroski pyknąć.
Co do stanu laptopa, wiem, że A- dotyczy aspektu wizualnego, laptopa zamówiłem w sklepie AMSO, więc jest 12 miesięcy gwarancji w razie czego.


Tak samo ja i brat mamy świadomość, że jak w tej kasie to będzie w miarę sprawnie ogarniać przeglądanie neta, youtube itp to będzie spoko.

Na integrze haswellu czy skylake uruchomisz wiele gier dx9 czy nawet dx11 jeśli jest duall chanell ram . Oczywiście w odpowiednich detalach. Na hd520 to nagrałem nawet w metroo 2033 czy LL w ok 50fps. A co do gwarancji to jest wiele firm gdzie masz 3 miesiące albo 6

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, janek20 napisał:

Na integrze haswellu czy skylake uruchomisz wiele gier dx9 czy nawet dx11 jeśli jest duall chanell ram . Oczywiście w odpowiednich detalach. Na hd520 to nagrałem nawet w metroo 2033 czy LL w ok 50fps. A co do gwarancji to jest wiele firm gdzie masz 3 miesiące albo 6

  

W dniu 8.10.2023 o 20:07, soundvibez napisał:

żeby miał na czym przejrzeć internet, czy wykonać przelew itp.
Poza tym będzie raczej służył do słuchania muzyki z jakiegoś odtwarzacza - wymagane jest gniazdo jack 3,5mm

 

@janek20Czego Ty nie rozumiesz? 

46 minut temu, janek20 napisał:

A co do gwarancji to jest wiele firm gdzie masz 3 miesiące albo 6

Jeżeli sprzedaje firma to sobie mogą wpisać co tam chcą, i tak jest rok rękojmi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...