Skocz do zawartości

Problemy z Ryzen 5 5500


Recommended Posts

Witam.

 

Psiadam komputer procesorem Ryzen 3 2200g i Postanowiłem go wymienić na Ryzena 5500 gdy go wymieniłem wszystko działało stabilnie aż do mojego urlopu gdy wyjechałem na tydzień i komputer był bez dostępu do prądu. Po urlopie gdy chciałem włączyć PC wiatraki/ledy/wiatraki karty oraz zasilacza działały ale na EZ debug led świecił się stale CPU. Zrobiłem reste cmos, aktualizację biosu, sprawdziłem ramy, wszystkie wtyczki, wymieniłem baterię, wyjmowałem procesor z 6 razy ale nic nie pomagało ale jak włożyłem stary procesor tego Ryzena 3 2200g wszystko po resecie cmos się ładnie odpaliło. Tak więc wysłałem R5 na gwarancję po czym przysłali mi nową sztukę lecz niestety znów sytuacja się powtórzyła po 2 tygodniowym urlopie.

 

I tu moje pytanie czy ktoś ma może pomysł czemu tak się dzieje z tym R5? R3 normalnie mi smiga może leżeć bez prądu i się odpala a R5 znów prawdopodobnie poszła.

 

Moja cała konfiguracja:

 

500 Watt be quiet! System Power 9 Non-Modular 80+ Bronze

MSI B450M GAMING Plus AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4

AMD Ryzen 3 2200G 4x 3.50GHz So.AM4 BOX

AMD Ryzen 5 5500 6x 3.60GHz So.AM4 BOX

Patriot Memory Viper Elite II DDR4 16 GB (2 x 8 GB) 3600 MHz

Nvidia rtx 3050 8gb

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.10.2023 o 23:57, Cempish napisał:

Witam.

 

Psiadam komputer procesorem Ryzen 3 2200g i Postanowiłem go wymienić na Ryzena 5500 gdy go wymieniłem wszystko działało stabilnie aż do mojego urlopu gdy wyjechałem na tydzień i komputer był bez dostępu do prądu. Po urlopie gdy chciałem włączyć PC wiatraki/ledy/wiatraki karty oraz zasilacza działały ale na EZ debug led świecił się stale CPU. Zrobiłem reste cmos, aktualizację biosu, sprawdziłem ramy, wszystkie wtyczki, wymieniłem baterię, wyjmowałem procesor z 6 razy ale nic nie pomagało ale jak włożyłem stary procesor tego Ryzena 3 2200g wszystko po resecie cmos się ładnie odpaliło. Tak więc wysłałem R5 na gwarancję po czym przysłali mi nową sztukę lecz niestety znów sytuacja się powtórzyła po 2 tygodniowym urlopie.

 

I tu moje pytanie czy ktoś ma może pomysł czemu tak się dzieje z tym R5? R3 normalnie mi smiga może leżeć bez prądu i się odpala a R5 znów prawdopodobnie poszła.

 

Moja cała konfiguracja:

 

500 Watt be quiet! System Power 9 Non-Modular 80+ Bronze

MSI B450M GAMING Plus AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4

AMD Ryzen 3 2200G 4x 3.50GHz So.AM4 BOX

AMD Ryzen 5 5500 6x 3.60GHz So.AM4 BOX

Patriot Memory Viper Elite II DDR4 16 GB (2 x 8 GB) 3600 MHz

Nvidia rtx 3050 8gb

 

Upewnij się, że temperatura procesora podczas pracy nie jest zbyt wysoka. Możesz użyć programów monitorujących, takich jak HWMonitor, aby sprawdzić temperatury podczas normalnej pracy i w stanie spoczynku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...