Skocz do zawartości

Problem z portami USB (prawdopodobnie)


Recommended Posts

Siemanko, na wstępie płyta to B760M Gaming X DDR4.

 

Mam słuchawki na USB i gdy je podłączę do byle którego portu czy to prosto z płyty głównej, czy z panelu przedniego nie robi to różnicy, wszędzie ten sam problem.

Mianowicie piszczenie w słuchawkach, jest coś w stylu delikatnego pisku, który się powoli nasila i znika by za 3sekundy znów się pojawić, i tak w kółko.

Momentami też słychać szum, kompletnie losowo i znika po 2s.

 

Dodam, że testowałem słuchawki braciaka pod AUX i tam tego problemu nie ma, więc jest to typowo związane z USB.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, jarkko napisał:

Ja na Twoim miejscu sprawdził bym je w innym kompie. Może uległy uszkodzeniu od czasu używania ich wcześniej w laptopie.

 

Sprawdzę jak wrócę do domu, ale tak jak mówię był używany do ostatniego momentu, w którym przeszedłem na nowego PC, więc ciężko by się uszkodziły, dodatkowo zauważyłem że mikrofon również piszczy, w ten sam sposób. Zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej, ale nie mogę znaleźć takiej która miała by port USB, są takie? Wie ktoś?

Link to post
Share on other sites

Niestety po testach przy dwóch innych komputerach i laptopie w którym one wcześniej działały, stwierdzam, że jednak uległy awarii owe słuchawki.. Nie wiem jakim cudem, czy jakieś spięcie poszło, ale chyba ostatni raz kupiłem słuchawki USB.. Tutaj ich model: Słuchawki nauszne A4Tech G220S

 

A pytanie z innej beczki, poleci ktoś jakieś słuchawki pod auxa do 100zł? Najlepiej bez mikrofonu, gdyż kupiłem ostatnio DNA DNC GAME

A drugie pytanie to do tego mikrofonu DNA DNC GAME, lepiej kupić dobra karte dźwiękową pod USB, czy Phantomowe zasilanie XLR? Bo aktualnie na tej karcie dźwiękowej USB, która była w zestawie, chodzi dobrze ale słychać lekkie szumy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...