Skocz do zawartości

Jak POBRAĆ bios z płyty głównej


Recommended Posts

Siemanko,

 

Mam taki nietypowy temat.

Mam problem z komputerem HP 280 G2 i OEMową płytą 2B5E Rev. 1.0. Po aktualizacji BIOSu do najnowszej wersji komputer przestał współpracować z 3rd Party SSD. Poczytałem trochę w internetach i wszystko wskazuje na to, że to celowy zabieg HP, aby zbytnio nie dłubać w ich komputerkach. Pierwsze co mi przyszło na myśl to znaleźć starą wersję biosu, ale... figa. Jedyna znaleziona przeze mnie w Google to MAN vA0.58, czyli to ta, którą wgrałem. Niestety, ale na stronie HP nie jest tak kolorowo jak w przypadku ASUSa, Gigabyte'a itp., że mamy dostępnie wszystkie release'a oprogramowania układowego - mamy tylko ten ostatni "prawilny".

 

Na szczęście w firmie mam parę takich samych komputerów z BIOSem A0.32, które bezproblemowo działają z SSDkami, tylko za Chiny ludowe nie mogę go znaleźć w sieci. Pomysł jest następujący - skoro mam komputery z dobrze działającymi BIOSami to fajnie by było jakoś go wydobyć. Są jakieś narzędzia do takiego typu operacji?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To nie jest takie proste. Z tego co wiem to te HPki mają zabezpieczenia i nie da się ot tak biosu wgrać, najpierw trzeba go zmodyfikować żeby pasował. Jak puszczasz update BIOS to te dane są kopiowane (plik z biosem jest automatycznie modyfikowany przez program od HP). Jeżeli wgrasz przez programator inny BIOS z takiego samego laptopa to po prostu będziesz miał cegłę która nie startuje. 

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, mlekolak napisał:

To nie jest takie proste. Z tego co wiem to te HPki mają zabezpieczenia i nie da się ot tak biosu wgrać, najpierw trzeba go zmodyfikować żeby pasował. Jak puszczasz update BIOS to te dane są kopiowane (plik z biosem jest automatycznie modyfikowany przez program od HP). Jeżeli wgrasz przez programator inny BIOS z takiego samego laptopa to po prostu będziesz miał cegłę która nie startuje. 

 

Teoretycznie mam opcję puszczenia flasha z BIOSu, jakbym miał kompatybilną wersję to powinno przejść. Zresztą, nawet jak się nie uda to dużej straty nie będzie, bo w obecnej postaci płyta jest dla mnie bezużyteczna, więc gorzej nie będzie :)

 

16 minut temu, janek20 napisał:

HPeki powinny mieć system flasz nawet jak jest czarny ekran

Co do zgrwania coś od asusa wyciągałem kiedyś i chyba sie nazywalo ami optio V

 

Dzięki za sugestię, poczytam i spróbuję skorzystać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...