Skocz do zawartości

Temat o monitorach 32:9 5120x1440.


Recommended Posts

Cześć.

Myślę, że warto byłoby założyć taki zbiorczy temat o tego typu monitorach ponieważ coraz więcej tego typu urządzeń jest na rynku. A piszę to ponieważ jestem coraz bardziej zawiedziony moim monitorem, który kupiłem i pewnie go zwrócę.

A mówię tutaj o https://www.lg.com/pl/monitory/lg-49gr85dc-b

Jarałem się jak dziecko kiedy sobie to zamówiłem i również kiedy go montowałem do biurka. Niestety im coraz dłużej korzystam z niego tym bardziej jestem zły, że jak monitor kupiony za 4400zł może być tak zły? 

Porównuję go sobie do mojego starego monitora Huawei GT 34 3440x1440

Pierwsze zaznaczę, że monitor kupiłem do pracy(jestem programistą i brakowało mi przestrzeni roboczej na starym monitorze) ale również jestem gejmerem(CS,LOL i reszta najnowszych gier singlowych).

I Fakt jest taki, że kolory na pewno są dużo lepsze niż w tym Huawei. Głębsza czerń się wyróżnia. Ale to tyle w sumie z plusów. Bo minusy są bardzo widoczne. A mówię tutaj o tym, że pixele są widoczne gołym okiem siedząc 50cm od monitora. 

Próbowałem różnych ustawień a dalej nie potrafię ustawić tego monitora tak, żeby moje oczy czuły się komfortowo. Nie wiem czy to kwestia tej pixelozy czy po prostu oczy muszą się przyzwyczaić do nowego ekranu? 

Również menu ustawień jest bardzo rozbudowane ( co dla mnie jest minusem), niestety to typowa konstrukcja typowo pod gry więc dla zwykłego użytkownika 60% tych ustawień jest niepotrzebna).

Jeżeli ktoś posiada taki monitor ale konkurencyjnej marki to proszę o komentarz ! 

Tak ogólnie to ten Huawei jak dla mnie obecnie jest dużo lepszym monitorem od tego LG....

Poniżej przesyłam zdjęcie przykładowe tej 'pikselozy' o której wcześniej wspominałem. Tak jak wspomniałem gołym okiem widzę 'białe' kratki w tym niebieskim kółku na monitorze . Co na huawei jest nie do pomyslenia. Tam jak jest niebieskie kółko to jest niebieskie kółko a nie coś takiego...

image.png.f433c7effd6a8ee4363c0e6ec0c553c1.png

Link to post
Share on other sites

huawei gt 34 też jest dedykowany dla graczy a pracuje mi się na nim super, potrafię siedzieć po 12h przed ekranem dziennie i nie bolą mnie oczy. 

A co do kwestii siedzenia to spróbuję się oddalić ale to i tak pewnie nie zmieni mojej decyzji.

czytałem tą recenzje przed kupnem, ale dali tam pracę biurową 7.5 a powinni poniżej 5...

Monitor gejmingowy tez nie tłumaczy tej pikselozy, bo co mam tylko w gry grać, przeglądarki nie mogę odpalić? przecież nie da się komfortowo z tego monitora korzystać przeglądając internet czy robiąc coś innego niż gry...

Link to post
Share on other sites

Nie bronię tego LG do pracy ale trochę dziwna sprawa:)

Bo gęstość pikseli na 49 cali i 34 cali jest identyczna:)

Jak widzisz piksele to też pewnie dlatego że siedzisz za blisko, może ten Huwaei miałeś dalej od oczu z powodu podstawy, albo nie wiem:)

Dziwne tam jest normalny układ pikseli, zdjęcie z recki:

pixels-small.jpg

 

Za czytelność tekstu dali 6.5 czyli bardzo kiepsko:)

Ja bym taki monitor od razu wykluczył bo programuje.

 

Mam płaską yiame ips 3440x1440 144hz i co do jakości tekstu nie narzekam. Myślę nad Oledem ale boją się wypalania i właśnie inny układ pikseli:)

Link to post
Share on other sites

Odsunąłem się na odległość 80cm od monitora a ja dalej widzę piksele... To nie jest normalne zwłaszcza że tego huawei mogłem mieć dosłownie 'przed nosem' i to nie robiło żadnej różnicy...

Co do Oleda to nigdy się nie dowiesz jak nie przetestujesz :)

A też w kwestii gier, mam taką opinie że jak format 21:9 jest uniwersalny do wszystkiego, do każdego typu gier, tak 32:9 to już przesada lekka w grach. (mówię tutaj np. o Leauge of Legends)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...