Skocz do zawartości

RX6800 XT - 3x8 PIN - PSU 730W


Recommended Posts

Witam, temat pewnie wałkowany wielokrotnie, podobne tematy widziałem ale nie widziałem takiego przypadku.

Procesor - Ryzen 5 3600

MB Aorus B450 Elite

GPU nowe  - RX 6800 XT Asrock Phantom Gaming

Zasilacz - https://www.x-kom.pl/p/71320-zasilacz-do-komputera-be-quiet-730w-pure-power-l8-box.html

 

I tu pytanie, trochę wywaliło mnie z kapci jak zobaczyłem 3x 8 pin zasilanie GPU. Z tego zasilacza wychodzą dwie linie po 8 PIN. Można to bezpiecznie podłączyć, czy szukać innego zasilacza? Oczywiście mam przejście z 6 pin na 8 ale to dalej trochę obejście tematu. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym poszukał raczej nowego zasilacza, ale nie znaczy że ten nie będzie działać

Ile lat ma ten zasilacz? Bo mocy mu starczy na pewno.

Masz przejściówkę 2x 6pin na 8pin? Bo 6pin to maks 75w, a 8pin to maks 150w.

Idealnie te 8pin oryginalne trzebaby by podpiąć do tych wejść w karcie gdzie karta ciągnie dużo prądu, a tam gdzie jest dodatkowe 8pin na zapas(bo tak naprawdę 6800xt praktycznie nie potrzebuje 3x 8pin) to z przejściówki.

Ale takie kombinacje zawsze mogą być przyczyną jakiejś awarii

 

Na rtx na pewno się dało sprawdzić, ale chyba na AMD nie:

download.axd?file=0;3209326&filename=309

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Lat ma dużo bo tak naprawdę leci od i5 2500k... czyli dużo :x

Z zasilacza wychodzą dwie linie, wtyk jest na 8 pin, a końcówki na 6+2 i 6 (x2 linie). Aktualnie podłączyłem jeden przewód na 8 Pin (6+2) ora drugi 6+2 i z niego te dodatkowe 6 przelotka na 8. Teoretycznie nic się nie grzeje na złączach. 

Oznaczenie zasilacza teoretycznie mówi że na tych 2x 8 PIN może być 660w maksymalnie, zabezpieczenie chyba 30A. Maksymalne obciążenie widoczne w AMD software nie przekracza 300w z tego co widziałem. 

 

Ewentualnie mogę prosić o polecenie jakiegoś zasilacza godnego dzisiejszych czasów? 

 

 

Edit: aha, 2x 8 pin podłączyłem do wejść z lewej, a to "sztukowane" do ostatniego. Zobaczę w tym programie czy istnieje tam taka informacja jak w nvidii.

Edytowane przez Aximus
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Teoretycznie nic się nie dzieje, ale 6pin jest na maks 75w.

Jaki masz budżet na zasilacz?

No tak, ale teoretycznie i tak 2x 8 pin na oddzielnych liniach jest podłączone. 

 

Budżet - nie wiem, coś rozsądnego, może z zapasem tak jak kolega wyżej polecił. Wolałbym się trzymać 500zł, ale może być tańszy jeżeli też będzie ok. Ten bequiet nie był tani jak na tamte czasy i nie zawiodł (odpukac) więc trzeba coś porządnego znowu. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, wrobel_krk napisał:

bo tak naprawdę 6800xt praktycznie nie potrzebuje 3x 8pin

Oczywiście że nie potrzebuje, 6950xt referent i niektóre wersje jak XFX mają 2x8pin. Nie wiem skąd ta moda na nadmiarowe złącza ostatnio, ale domyślam się że może chodzić o przedłużki i przejściówki bo na każdej jest jakaś strata, a są modne ostatnio.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/zasilacz-gigabyte-aorus-gp-ap850gm-850w-80-plus-gold-modularny-p8117432

To wygląda obiecująco, nie zależy mi specjalnie na ciszy bo gram w słuchawkach. 

Ewentualnie jest coś sensownego w mniejszym budżecie czy nie ma to sensu bo jakość drastycznie spada?

GPU-Z oczywiście wygląda tak:

image.png.5db6074893b400f0cfb8cadc10e4b905.png

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...