Skocz do zawartości

Zasilacz do RX 7700 XT


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Marcin 1234,

Recommended Posts

Witam:)

 

Zastanawiam się na zmianą karty. Mój obecny zasilacz to: thermaltake 530W smart se i nie chciałbym go zmieniać. Aktualnie trafiła mi się wyżej wymieniona karta w dobrych pieniądzach. Według eXtreme Outer Vision zestaw z nową kartą pobierałby 450W więc jakiś tam mały zapas jest, ale chciałbym zapytać się też Was co uważacie? Mój zasilacz da radę takiej karcie? Jeżeli nie to może ktoś podpowie jaką maksymalnie kartę mogę kupić pod taki zestaw:

Mobo: MSI b450 PRO VDH MAX 

Ryzen 5 3600 - bez podkręcania

Dysk nvme + 2x sata 1TB ( w niedalekiej przyszłości będą wymienione na ssd )

obudowa Zalman Z3 plus 

 

Dodam, że w najbliższym czasie nie zamierzam robić większych zmian także nie potrzebuje " zapasu mocy na przyszłość " po prostu chciałbym mieć pewność, że zasilacz da radę teraz. 

 

Link to post
Share on other sites

To stary zasilacz na grupowej regulacji napięć, bez certyfikatu nawet plus, bez zabezpieczenia termicznego OTP i zwarciowego SCP, już jako nowy miał 11.66v na linii 12v. Ile ma lat?

Ja bym go nie zostawiał do gpu za ponad 2000zł. Może działać, a może też się wyłączać, a nawet w najgorszym wypadku coś spalić -

ale to ostatnie rzadko się zdarza:)

 

Nawet już za235zł kupisz taki zasilacz na DC-DC z m.in. tymi OTP, SCP

https://www.ceneo.pl/117169497

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

No faktycznie zasilacz ma już swoje lata myślę że z 8 albo 9... i przez te lata nie było z nim najmniejszego problemu:) 

Rozumiem, że głównie chodzi Ci o jakość tego zasilacza a nie o jego moc, tak? 

dzięki za link. Ten zasilacz, który podesłałeś to taki typu : " od biedy się nada " czy można go śmiało kupować i przy normalnym korzystaniu z PC posłuży przez kilka lat? A może warto dołożyć jeszcze parę złotych ( 300-400) i kupić coś lepszego? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...