Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zbudować nowego pcta za około 5 tysięcy ale nie wiem jakie podzespoły powinienem dobrać. Słyszałem, że nowe RX 7800xt są dobre więc pod jednego z nich chciałbym dobrać podzespoły, chyba że na rynku w podobnej do niego cenie można dostać lepszą jednostkę. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mati23 napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale mam kilka pytań. Odnośnie procesora, ostatnio na naszym rynku pojawił się ryzen 5 7500F (https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/ryzen-5-7500f-najlepszy-budzetowy-procesor-do-gier-juz-w-polsce/td820hm), który jest tańszy lecz nie wiem czy lepszy. Co o nim myślisz? Chciałbym się dowiedzieć czy nie lepiej kupić karty graficznej z trzema wiatrakami (wciąż RX 7800xt)? Sprawi to dużą różnicę?

Link to post
Share on other sites

 

25 minut temu, TyuioKaszmir napisał:

Odnośnie procesora, ostatnio na naszym rynku pojawił się ryzen 5 7500F (https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/ryzen-5-7500f-najlepszy-budzetowy-procesor-do-gier-juz-w-polsce/td820hm), który jest tańszy lecz nie wiem czy lepszy.

Lepszy nie, tańszy tak. Ryzen 5 7500F to tak na prawdę Ryzen 5 7600 z lekko obniżonym taktowaniem i bez zintegrowanej grafiki. Więc moim zdaniem jeżeli szukasz akurat 200-300zł do lepszej grafiki to warto się nad nim zastanowić.

25 minut temu, TyuioKaszmir napisał:

Chciałbym się dowiedzieć czy nie lepiej kupić karty graficznej z trzema wiatrakami (wciąż RX 7800xt)? Sprawi to dużą różnicę?

Nie sugerowałbym się ilością "wiatraków" tylko wielkością/jakością chłodzenia. Ta karta która podał kolega wyżej raczej będzie głośna ze względu na bardzo małe chłodzenie, nie ilość wentylatorów.

Np zobacz tutaj.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, mlekolak napisał:

 

Lepszy nie, tańszy tak. Ryzen 5 7500F to tak na prawdę Ryzen 5 7600 z lekko obniżonym taktowaniem i bez zintegrowanej grafiki. Więc moim zdaniem jeżeli szukasz akurat 200-300zł do lepszej grafiki to warto się nad nim zastanowić.

Nie sugerowałbym się ilością "wiatraków" tylko wielkością/jakością chłodzenia. Ta karta która podał kolega wyżej raczej będzie głośna ze względu na bardzo małe chłodzenie, nie ilość wentylatorów.

Np zobacz tutaj.

 

6 godzin temu, mlekolak napisał:

 

Lepszy nie, tańszy tak. Ryzen 5 7500F to tak na prawdę Ryzen 5 7600 z lekko obniżonym taktowaniem i bez zintegrowanej grafiki. Więc moim zdaniem jeżeli szukasz akurat 200-300zł do lepszej grafiki to warto się nad nim zastanowić.

Nie sugerowałbym się ilością "wiatraków" tylko wielkością/jakością chłodzenia. Ta karta która podał kolega wyżej raczej będzie głośna ze względu na bardzo małe chłodzenie, nie ilość wentylatorów.

Np zobacz tutaj.

Odnośnie 7500F obecnie są dostępne w wersji OEM. Brak fabrycznego pudełka może oznaczać że były one używane czy nie mam o co się bać? Jeśli chodzi o kartę graficzną mam rozumieć, że hellhound jest dobrym wyborem, tak? (https://www.x-kom.pl/p/1177619-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-7800-xt-hellhound-16gb-gddr6.html)

11 godzin temu, mati23 napisał:

Mam pytanie jeszcze odnośnie chłodzenia procesora. Opłaca się dołożyć 30zl i kupić endorfy fera 5 dual? Z tego co widziałem na testach jest różnica około 1/2 stopni.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, TyuioKaszmir napisał:

 

Odnośnie 7500F obecnie są dostępne w wersji OEM. Brak fabrycznego pudełka może oznaczać że były one używane czy nie mam o co się bać? Jeśli chodzi o kartę graficzną mam rozumieć, że hellhound jest dobrym wyborem, tak? (https://www.x-kom.pl/p/1177619-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-7800-xt-hellhound-16gb-gddr6.html)

Mam pytanie jeszcze odnośnie chłodzenia procesora. Opłaca się dołożyć 30zl i kupić endorfy fera 5 dual? Z tego co widziałem na testach jest różnica około 1/2 stopni.

To procesor w wersji oem, to samo tylko bez chłodzenia, normalnie masz 36 msc gwarancji, nie ma się czego bać. Nie opłaca się dokładać 30zł do dwóch fanów, fera 5 sama w sobie na stock będziesz miał w multicore 100% 85 stopni max, zrobisz uv będzie cicho i chłodno. Co do rx 7800 xt trochę słaby wybór teraz jest, mają problemy z dostępnością, powercolor hellhound jest spoko, bierz pod uwagę wydłużony czas dostawy, ja zapodałem wcześniej takie gpu które jest dostępne od ręki.

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, mati23 napisał:

To procesor w wersji oem, to samo tylko bez chłodzenia, normalnie masz 36 msc gwarancji, nie ma się czego bać. Nie opłaca się dokładać 30zł do dwóch fanów, fera 5 sama w sobie na stock będziesz miał w multicore 100% 85 stopni max, zrobisz uv będzie cicho i chłodno. Co do rx 7800 xt trochę słaby wybór teraz jest, mają problemy z dostępnością, powercolor hellhound jest spoko, bierz pod uwagę wydłużony czas dostawy, ja zapodałem wcześniej takie gpu które jest dostępne od ręki.

Co do GPU będę kupował dopiero pod koniec października/listopad z nadzieją że wtedy cena nieco spadnie no i dostępność będzie lepsza. Jest sens szukania innych obudów lub używanych, czy ta która zlinkowales to najlepsza opcja w tej/niższej cenie?

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, TyuioKaszmir napisał:

Co do GPU będę kupował dopiero pod koniec października/listopad z nadzieją że wtedy cena nieco spadnie no i dostępność będzie lepsza. Jest sens szukania innych obudów lub używanych, czy ta która zlinkowales to najlepsza opcja w tej/niższej cenie?

 

Spadnie albo wzrośnie, aktualnie jest wzrost cen kart graficznych. Cena jest za nią dobra na promo, możesz szukać używki, pewnie taniej znajdziesz. 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, raczej nie łudź się że cena spadnie, EUR i $ poszybowały w górę, tanio to już było ;) 

 

8 minut temu, TyuioKaszmir napisał:

Jest sens szukania innych obudów lub używanych, czy ta która zlinkowales to najlepsza opcja w tej/niższej cenie?

Zależy co chcesz znaleźć. Ten BeQuiet jest małą obudową, jeżeli taką chcesz to będzie ok, zawsze można znaleźć inną, ale to wedle uznania.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, mlekolak napisał:

Dokładnie, raczej nie łudź się że cena spadnie, EUR i $ poszybowały w górę, tanio to już było ;) 

 

Zależy co chcesz znaleźć. Ten BeQuiet jest małą obudową, jeżeli taką chcesz to będzie ok, zawsze można znaleźć inną, ale to wedle uznania.

Wielkość mi obojętna o ile wszystkie podzespoły się zmieszczą, pc i tak wyląduje pod biurkiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...