Skocz do zawartości

Komputer do 3000zł (+monitor w cenie)


Recommended Posts

Witam, złoży ktoś zestaw do 3k z monitorem, by szło pograć w nowsze gierki? Patrzyłem na ten zestaw na 2500zł - https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jaki-komputer-do-2500-wrzesien-2023.html

 

Ale nie wiem czy znalazłem zły test tego procka z tą kartą, czy on tak słabo ciągnie w CS:GO, w sensie może słabo to nie do końca dobre określenie, bo te 300FPS wyciągał, tylko że odstraszył mnie fakt tych FPS, gdyż wyciągnął je na ustawieniach low full hd. Reszta gierek typu fh5 około 100fps na ultra, god of war na ultra ~80fps.

Monitor patrze kupić jakiś z lepszym odświeżaniem, gdyż X lat temu grałem na monitoro/telewizorze 75hz i nie chciałbym do tego wracać, ale też nie chce wydawać kolosalnych pieniędzy na monitor, co myślicie o tym - https://www.morele.net/monitor-koorui-25e3a-13092845/

 

 

(Zastanawiam się też nad laptopem do tej kwoty, ale zacząłem czytać że laptop za 3k = PC za 1.5k, i sam już zgłupiałem)

Edytowane przez Krzysiekkkkkkkk9898
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, janek20 napisał:

Myśle ze lubisz eksperymentować.Znajdz sobie jego recenzje jeśli istnieje

Co do zestawu nie bałbym tego cpu z Radeonem 6000

 

To może jakiś inny polecisz/złożysz? Bo ja to zielony w tym, w sensie części poskładam sobie w skrzyneczce, ale który procek lepszy do której karty to kompletnie nie moja bajka. Co do monitora, szukałem jakiegoś takiego do 500-600zł max i ten mi się nawinął :D

Ps. Może ktoś będzie wiedział istnieje może uchwyt/podstawka do monitora, która działała by jak laptop? :D W sensie żeby można było monitor z postawy pionowej złożyć jak laptopa do poziomu, gdyż mam biurko ustawione w takim miejsce, gdzie wisi telewizor na ścianie, i laptopa wiadomo sobie zamykam i nic mi tv nie przysłania, a że metraż jest jaki jest, to ciężko biurko w innym miejscu ustawić.

Link to post
Share on other sites

Ryzen 5 5500 to taki Ryzen 5 5600G bez zintegrowanej grafiki z okrojonym cache i co istotne, bez wsparcia PCI-E 4.0, więc dobierając do niego GPU trzeba pamiętać że będzie ograniczona przez przepustowość złącza. Co prawda przy tym RX 6600 XT jakiejś dużej różnicy nie będzie więc nie ma się o co martwić. Chyba że chciałbyś za jakiś czas zmienić grafikę, to można dołożyć do Ryzen 5 5600 i problem znika ;)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.09.2023 o 09:07, kajtek. napisał:

Zanim Ci przyjdzie to modernizować, to nie będziesz już szukał nic na LGA1700 zapewne, no ale ok - obecnie masz mniejszą wydajność 

 

Komp ma być na lata, nie jestem z tych co zmienia PC'ta bo gierka wychodzi ;p A z tego co się zorientowałem to 14gen będzie też na 1700lga, wiec w razie gdyby mi ta i3 nie wystarczała nie problem zmienić na coś lepszego, wydaje mi się. A jednak dołożenie do tego 5600 tych 300zł czy ile to tam by wyszło, to jednak troche dużo za pare FPS, na które nie zwracam uwagi. Pozdro i dzięki za pomoc, można ten temacik zamknąć.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Krzysiekkkkkkkk9898 napisał:

A jednak dołożenie do tego 5600 tych 300zł

 

Patrząc na konfigurację, którą wybrałeś i3 za 439zł i płyta B760 za 639zł to Ryzen 5600 kosztuje 629zł a płyta B550 pod niego od 400-500zł w zależności od modelu, w zasadzie bez żadnej dopłaty.

Chodzi bardziej o to, że po 3-4 latach nie będziesz modernizował nic na 13-14 generacji, ceny używanych procesorów u Intela, szczególnie i5/i7/i9 K/KF trzymają cenę więc za te powiedzmy 800-1000zł, które będzie kosztował taki używany procek, to będzie już pewnie coś na 17-18 generacji nowego do kupienia za +/-1200zł.

 

Edytowane przez bmi86
Link to post
Share on other sites
W dniu 25.09.2023 o 12:58, bmi86 napisał:

 

Patrząc na konfigurację, którą wybrałeś i3 za 439zł i płyta B760 za 639zł to Ryzen 5600 kosztuje 629zł a płyta B550 pod niego od 400-500zł w zależności od modelu, w zasadzie bez żadnej dopłaty.

Chodzi bardziej o to, że po 3-4 latach nie będziesz modernizował nic na 13-14 generacji, ceny używanych procesorów u Intela, szczególnie i5/i7/i9 K/KF trzymają cenę więc za te powiedzmy 800-1000zł, które będzie kosztował taki używany procek, to będzie już pewnie coś na 17-18 generacji nowego do kupienia za +/-1200zł.

 

 

Za płytę dałem 570 a procek 419, promocje były akurat, powiem tak jak sprzęt zmieniam bardzo rzadko, przez 6-7 lat grałem na kompie z i5 2400, potem przez 3 lata lapek z i5 8gen, aż do teraz, na lapku miałem 60-70 nie stabilnych fpsow w csgo, a na tym sprzęcie na pewno odczuje różnice, a że nie jestem tym który walczy o każdego fpsa to mi to lata, kolokwialnie mówiąc, czy będę miał 100 czy 110 :D A gdyby faktycznie ta i3 zaczęła mi przeszkadzać, to ja sprzedam i kupię jakiś lepszy procesor, który będzie pasował do tej płyty, bo przez najbliższe 5 lat lekko nie planuje wymieniać całego osprzętu, nie te lata już tyle się nie siedzi na komputerze, na weekend tylko coś tam gram, i sobie prezent zrobiłem na święta można powiedzieć, bo za dzieciaka nie było możliwości mieć lepszego sprzęt.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...