Skocz do zawartości

Wymiana 960 4gb


Recommended Posts

Obecny zestaw:
GTX 960 4GB
Seasonic FOCUS Plus Gold 550
Ryzen 5 2600
dark rock 3 (niestety zestaw montażowy na AM4 sprawia że jest skierowany wentylatorem w dół zamiast w bok)
b450 gaming plus max
16 gb (4x4) ram
Fractal desing define r4
monitor 2k
Komputer wykorzystywany w zdecydowanej większości do grania. Na całość modernizacji chciałbym wydać tak 2000 a pewnie wypadało by dorwać jakiś lepszy procek i zmienić ram na 32GB.
Kładę trochę większy nacisk na ciszę niż wydajność. Po wstępnym szukaniu polowanie na rx 6700xt wydawało się fajnym pomysłem ale mój zasilacz chyba do tego nie wystarczy? (też już ma prawie 5 lat więc może nie głupim pomysłem byłoby wziąć coś mocniejszego i przełożyć ram/procesor na później?)
Nie śpieszy mi się bardzo więc mogę chwilę popolować na jakieś promocje/okazje, używki też są ok.

Link to post
Share on other sites

Aktualizujesz bios - kupujesz ryzen 5600 - 600zł niedawno teraz więcej - ale poluj na promki, ram 32gb 3600cl16 - 280zł - https://www.ceneo.pl/152054994

Zasilacz spokojnie starczy do 6700xt, zwłaszcza że to jest bardzo dobry model - teraz mają onepo 10 lat gwarancji - nie wiem czy kiedyś tez tyle było:), czyli jak sprzedasz to co masz starczy na 6700xt + do karty dają grę starfield (kluczyki te chodzą po około 150zł)

Tak samo poluj na promocje na dobrą wersję:) jak się nie boisz używanych to możesz nawet kupić rx6800 jeszcze z ponad 2 lata gwarancji koło 1600zł(taki przykład po ile chodzą:)

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-6800-pulse-gaming-oc-16gb-gddr6-CID99-IDU34PT.html

 

Ta karta tez ma tylko 250w poboru więc zasilacz dalej wystarczy

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam R5 2600 i RX 6800 z tym samym zasilaczem FOCUS PLUS 550W Gold - kupiony jakoś w 2019r. - karta po UV bierze ok 190W cały zestaw nawet po zmianie procka na R5 5600 miedzy 300-350W wciągnie więc spokojnie starczy.

 

W RX 6000/7000 musisz się liczyć z szansą na piszczące/brzęczące cewki, u mnie RX 6800XT Red Dragon przy mocnym obciążeniu piszczy, RX 6800 Challenger Pro z kolei cichutki, loteria. 6700XT na allegro w outlecie X-KOM wersje Pulse i Challenger były po 1399zł, ASUS Dual 1499zł, dzisiaj widziałem dwie sztuki RX 6800 Pulse po 2199zł.

Sam swojego RX 6800 Challenger Pro kupiłem właśnie z outletu x-kom na allegro za 1999zł, warto przeglądać bo wpadają czasem fajne sztuki, większość kart pochodzi ze zwrotów, po naprawach serwisowych, mają pełną gwarancje(trzeba czytać opisy żeby nie było wątpliwości) i przysługuje 15 dniowy zwrot.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze ceny do tej pory jakie widziałem to outlet x-kom na allegro warto przeglądać codziennie potrafi się coś pojawić i czasem szybko znika:

https://allegro.pl/uzytkownik/X-KOM_PL/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=outlet&order=p

 

od RX6800 w górę wszystkie mają 3 wentylatory, temperaturowo będzie w miarę podobnie, gigabyte tylko odstaje.

 

od 6600 do 6700XT power color fighter, sapphire pulse, gigabyte eagle, msi mech to w zasadzie najniższa półka, temperatury rzędu 75 stopni na rdzeniu i hot spot pod 95-105 stopni na fabrycznych ustawieniach, asus dual też prawdopodobnie podobny poziom, mnie miło zaskoczył challenger pro w RX6800 od asrocka i obstawiam, że 2 wentylatorowy challenger w 6700xt też może być lepszy od wyżej wymienionych pod względem temperatur, poza tym hellhound/red dragon/red devil od power color, XFX speedster/merc, sapphire nitro, msi gaming x, asus TUF/ROG zbierają dobre opinie. Tak czy inaczej na wszystkich najlepiej zrobić undervolting  i będzie zdecydowanie lepiej pod względem temperatur, poboru energii i kultury pracy.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale kultura pracy na tańszych Radeonach zostawia wiele do życzenia więc jeśli cisza jest dla Ciebie priorytetem @wistak98to mozesz sobie z góry odpuścić dwu-wentylowe 6700 XT / 6750 XT oraz tańsze 6800 na trzy wenty (Gigabyte Eagle / Gaming pro są wręcz tragiczne przy RDNA2). Wymiana na 32GB Ram jeśli masz 4x4 jest bezcelowa, bo nie zauważysz żadnej różnicy. Bierzesz Rysia 5600 (600 PLN) i polujesz na używkę 3070 na gw (https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gainward-rtx-3070-phoenix-8-gb-14244673190). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...