Skocz do zawartości

Modernizacja pod granie w 1440p


Recommended Posts

Cześć, przychodzę do Was z pytaniem czy da radę sensownie zmodernizować poniższy zestaw, żeby grać w 1440p w aktualnie wychodzące gry?

Do grania w 1080p ten zestaw mi w zupełności wystarczy, ale chciałoby się czegoś więcej, a w 4K na pewno nie pójdę.

Co do budżetu, to powiedzmy, że 2000zł, najwyżej mnie naprostujecie. 

 

ASRock Z390 Pro4

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6

Intel(R) Core(TM) i5-9600K CPU @ 3.70GHz

Corsair 16GB (2x8GB) 2133MHz CL13

 

 

Link to post
Share on other sites

Problem taki ze 9600k to 2060 to prawie maks GPU jakie uciagnie. Ceny używek 9700k/9900k oderwane od rzeczywistości, ram słaby też nie pomaga.

 

Pasowało by sprzedać wszystko i coś składać np Ryzen  5600 - 600zl, 32gb ram - 300zl, mobo b550 - 400zl, 700zl zostaje na GPU plus to co ze sprzedaży gratów - będzie mało wg mnie na GPU pod 1440p. Monitor już masz czy też musisz kupić?

 

Chociaż jeszcze jak 9600k+ 2060 spoko wg Ciebie było w 1080p to taki np rtx3070 ma wiecej FPS w 1440p co 2060 w 1080p

Link to post
Share on other sites
Cytat

ram słaby też nie pomaga

Ja nie jestem przekonany czy to na pewno ten ram. Nie znalazłem ani pudełka ani w historii zamówień sklepów, z których prawdopodobnie brałem podzespoły i trochę strzelałem z tego co mi pokazało w CMD. Właściwie to nawet się to za bardzo nie zgadza...

obraz_2023-09-07_201944805.png.b1008418ddbb5a1d0e7346b12b863678.png

 

Cytat

Monitor już masz czy też musisz kupić?

Też muszę kupić, ale nie wliczam go w budżet, który powiedzmy, że jest dość elastyczny

 

 

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, teraz włączyłem i jest 3000.

 

chłodzenie: Cooler Master Hyper RGB H410R

obudowa: Regnum RG3 Pure Black

zasilacz: nie wiem, jakiś 550W 

 

a ramy to chyba konkretnie te, jeśli dobrze myślę: Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4

Edytowane przez Pan Pikus
Link to post
Share on other sites

Obudowa troche też piekarnik, ale zależy jakie GPU się wybierze może jeszcze zostać

zasilacz to model by się przydał ale jak nie z czarnej listy to też spoko

chłodzenie jak masz zestaw montażowy am4 to da radę z Ryzen 5600

 

Ram 3000cl16 jeszcze ujdzie zwłaszcza że może się do jakiegoś 3400cl16 wykręci.

 

Czyli Ryzen 5600 600zl + b550 np Gigabyte b550m ds3h 400zl i reszta że sprzedaży 9600k + z390 ile dasz radę na GPU dać?

 

 

Monitor powiem taki sensowny 1440p

1340 zł 170hz Gigabyte m27q:

https://m.ceneo.pl/97668388

 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Obudowa troche też piekarnik

Ja ta obudowę to wygrzebałem z mojej historii postów tutaj z forum, jak składałem kompa w 2016 r...

 

8 godzin temu, wrobel_krk napisał:

reszta że sprzedaży 9600k + z390

z racji tego, że po przeprowadzce nie mam do niczego pudełek i tak jak mówisz, obudowa też już niedomaga, to nie wiem czy nie spróbować sprzedać tego jako gotowca. 

Naiwnie liczyłem, że wymienię tylko podzespoły jeden do jeden, bez większych kombinacji (ogarniam składanie kompa od zera, ale nie jest to dla mnie przyjemność i staram się unikać). Skoro coś takiego nie ma sensu, to może nie dziś czy jutro, ale np. z końcem roku kupić wszystko nowe. 

 

8 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Monitor powiem taki sensowny 1440p

1340 zł 170hz Gigabyte m27q:

Przemyślałem sobie wieczorem, że kupno monitora to będzie pierwszy krok. Tylko czy przy założeniu, że poruszamy się wokół tego co zaproponowałeś + np. rx 6800, lub rx 7700xt to i tak nigdzie nie wyciągnę 165fps, więc nie starczy monitor 144hz? 

Link to post
Share on other sites

Monitor to się kupuje na lata więc nie ma też tych 200zł oszczędzać:)

To nie tylko chodzi o hz w monitorze, można kupić dobry monitor 144hz i do du*y 170hz:) ale generalnie te o mają więcej hz mają nowsze i lepsze panele

  • czas reakcji
  • kolory
  • rozmycie obrazu
  • input lag
  • kontrast
  • jasnośc
  • hdr

itd

59 minut temu, Pan Pikus napisał:

ale np. z końcem roku kupić wszystko nowe. 

To wtedy trzeba temat zakładać bo za 3 miesiące to wszystko się pewnie zmieni(w sensie opłacalności podzespołów)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać nowego wątku, a widziałem, że wypowiadałeś się np. w tym 

Ze względu na to, że w pokoju , w którym mam komputer jest ciemno nawet za dnia, to myślę jednak o matrycy VA. 

Pytanie czy iść w ten AOC Q27G2E/BK czy coś te "200 zł droższego", ale lepszego? a jeśli lepszego to co np? 

Link to post
Share on other sites

Ten AOC jest Spoko monitorem więc jak go kupisz to i tak nie będzie źle:)

Ok jak na VA to ja bym osobiście dołożył Gigabyte G27QC https://www.ceneo.pl/94767209

 

Generalnie poza szybszą matryca masz ten Gigabyte będzie w wielu rzeczach albo lepszy albo podobny.

Z takich dużych ficzeerów to wsparcie freesync, poza tym rozmycie w ruchu(i w 60 i w 144-165hz), lepsza jasność(chociaż dla Ciebie jeśli ciemny pokój to bez znaczenia raczej), 10 bit kolor itp

 

Dobre porównanie z renomowanego portalu:

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/gigabyte-g27qc-vs-aoc-cq27g2/12906/14542?usage=3623&threshold=0.10

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...