Skocz do zawartości

Recommended Posts

W przypadku Darrowa - to nie jest spoiler zakończenia.

Od chwili gdy on aktywuje ten sygnał jest jeszcze sporo roboty - cała nowa lokacja. Jaka? Kup grę i się przekonaj - WARTO :)

Co do chipa i wyłączania pilotem - jak zagrasz to się dowiesz co się może stać gdy go wymienisz lub nie.

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

!UWAGA SPOILER ALERT!

 

 

 

 

 

Otóż podjąłem się pobocznej misji "matczyne serce". Wykonałem wszystkie elementy misji, włamałem się do komisariatu nie zostawiając po drodze ani jednego trupa, ale w logu misji ciągle pozostaje aktywny wpis o przeszukaniu magazynu policyjnego w celu znalezienia dokumentów powiązanych ze śmiercią Megan. Oczywiście znalazłem już dawno ten magazyn i sejf a w nim bransoletkę oraz dokumenty. Miał już ktoś taki problem? Niby quest poboczny ale spędziłem nad nim około 1,5 godziny i szkoda byłoby gdyby poszedł na marne.

Link to post
Share on other sites

Zapowiedziano pierwszy DLC do nowego Deus Ex o nazwie 'Missing Link':

http://deusex.com/news/The-Missing-Link

 

Ciekawe tylko czy będzie darmowy czy za milion pesos.

 

Zastanawia mnie też czy w Eidos Monteal pracują ludzie z Looking Glass tęskniący za serię Thief, bo mam wrażenie, że nowy DX bardzo duży nacisk kładzie na właśnie skradanie się i hakowanie a sama walka jest takim niechcianym dodatkiem. Brakuje w tym równowagi, a osoby chcące biegać z bronią są niemal karane. Za zabicie przeciwnika dostajemy 10xp, za ciche podejście do sprawy aż o 40 więcej. Przyjmując, że w pierwszej misji jest ok 40 przeciwników to daje mniej więcej 1600xp różnicy za samych wrogów. Do tego coś koło 15-20x 25xp za hakowanie... Ktoś gdzieś porównał, że postać 'bojowa' kończy grę mając o 7 augmentów mniej. W sumie nic dziwnego - sam wczoraj skończyłem Sarif under siege z wynikiem 10010xp co dało mi 3 punkty praxis - 1 znaleziony, 2 za exp.

Link to post
Share on other sites

Deus Ex skończony :) Zarąbista gierka. Ja jestem strasznie wymagającym graczem jeżeli chodzi o gry ale ta mnie naprawdę uwiodła. 10/10 ode mnie. A i tak na marginesie. Wybrałem zakończenie Tiggersa czy jakoś tak. W każdym bądź razie pierwszy panel po prawej :)

Link to post
Share on other sites

William Taggart - on jest jednym z Iluminatów.

 

Ja miałem save'a przy tych konsolach, więc sprawdziłem wszystkie zakończenia i muszę przyznać, że najbardziej do mnie przemawiające to Darrow i Sarif.

 

A przeczekałeś całą listę płac? :->

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No cóż. Skończyłem grę na którą czekałem tak długo.

Jedno słowo: Rozczarowanie.

Do pierwszego DeusExa nie ma żadnego porównania.

O sile tej gry stanowi scenariusz a ten był po prostu kiepski.

Nudą wiało z ekranu na kilometr a zakończenia (widziałem dwa) są śmiesznie pompatyczne.

Wprawdzie grafika w tego typu grach mi zwisa, ale nie pomagało tej grze, że momentami czułem się jakbym grał w Half Life 1. (Może powinienem, bo HL to genialna gra)

Na szczęście nie odczuwałem szarpnięć animacji na moim configu (wielu się na to skarży) bo chyba bym nie znalazł siły by skończyć grę.

 

To chyba pierwsza gra, z tych na które czekałem z niecierpliwością a które zawiodły moje oczekiwania. Teraz pozostaje pokładać nadzieje w Skyrim i Rage :)

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

DX:HR to jedna z najlepszych gier w historii.

Bez obrazy, bo gusta każdy ma różne, ale większość ludzi krytykujących tę grę jest albo malkontentami oczekującymi Bóg wie czego, albo ludźmi nie ogarniającymi cRPG i cyberpunka...

 

Ja czekam na kontynuację, albo nawet reboot całej serii bo po tym co pokazali Panowie (i Panie) z Eidos Montreal od razu widać, że są właściwymi ludźmi do tego zadania.

Są światełkiem nadziei w tych mrocznych czasach gier na 5 godzin... :]

 

I to porównanie do RAGE... Metacritic jest innego zdania... :P

Link to post
Share on other sites

Mnie najbardziej śmieszy porównywanie np. nowego deusa do 1 cześci (analogicznie tak samo porownywanie nowego homm do starej 3). Ludzie nie potrafią pojąć że zmieniły się zasady panujące w branży gier która kiedyś była niszowa i producenci mieli inne "cele". Teraz liczą się słupki,wykresy, zadowolenie akcjonariuszy etc. Klient też jest zupełnie inny (inwazja "casuali"). I niestety gracze którzy lubią wyzwania są po prostu olewani. Smutne ale niestety prawdziwe.

 

Co do tematu. Zgadzam się z Thoirn'em że to "światełko nadzieji w w tych mrocznych czasach" bo to że wiekszość gier albo przechodzi się częściowo sama albo kampania starczy max na 5-6h to już standard... Mi przejście kampanii zajeło napewno powyżej 20h i to już jest satysfakcjonujące.

 

Dla narzekających - proszę mi pokazać w takim razie co jest takiego ciekawego na rynku że nazywacie Deus Ex'a Human Revolution cytuje "średniakiem". Czekam :D

Edytowane przez nukalol
Link to post
Share on other sites

Oceny w sieci i sprzedaż mówią zupełnie co innego

Sorry, ale co to ma do rzeczy :) Napisałem swoje zdanie. Ocena czegokolwiek jest subiektywna. To nie wybory parlamentarne , że decyduje większość. Może gra mieć ogólną ocene 99% a mi się nie spodoba i co mam zrobić? :D wmówić sobie, że jest fajna bo tak twierdzi większość :)?

większość ludzi krytykujących tę grę jest albo malkontentami oczekującymi Bóg wie czego, albo ludźmi nie ogarniającymi cRPG i cyberpunka..

LOL, ciesze, że ci się podobała ale tak trudno zrozumieć, że ktoś ma inne odczucia? Malkontentem nigdy nie byłem, a klimat cuberpunka jest mi bliski jak mało który (bo cRPG to tutaj za dużo chyba nie ma )

Mnie najbardziej śmieszy porównywanie np. nowego deusa do 1 cześci (analogicznie tak samo porownywanie nowego homm do starej 3). Ludzie nie potrafią pojąć że zmieniły się zasady panujące w branży gier która kiedyś była niszowa i producenci mieli inne "cele". Teraz liczą się słupki,wykresy, zadowolenie akcjonariuszy etc. Klient też jest zupełnie inny (inwazja "casuali"). I niestety gracze którzy lubią wyzwania są po prostu olewani. Smutne ale niestety prawdziwe.

Ale co ciebie tu śmieszy? Czy ja napisałem gdzieś, że tego nie rozumiem? Nie pytałem dlaczego DeusExHR jest kiepska, tylko wyraziłem swoją opinie. :) Bez urazy, ale piszesz coś tak oczywistego, że nie wiem co ma to wnieść do dyskusji. Wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja na rynku.

A nie wiem jak można nie porównywać gry która nosi ten sam tytuł i jest kontynuacja serii. Oczywiste, że nasuwa się takie porównanie. Jakby gra nazywała się "Gra o tron" to bym nie porównywał, ale nazywa się DeusEx. koniec kropka.

Dla narzekających - proszę mi pokazać w takim razie co jest takiego ciekawego na rynku że nazywacie Deus Ex'a Human Revolution cytuje "średniakiem". Czekam

No moim zdaniem gry takie jak Wiedźmin 2, Fallout New Vegas, czy Chociażby Mafia II były o niebo bardziej interesujące. I mamy się teraz spierać która gra lepsza?

Jeszcze raz powtarzam MOIM zdaniem DeusEx był grą mocno średnią, a twoim zdaniem był super.

Nie wiem co ma do tego ocena metacritics :)

Link to post
Share on other sites

Może wyraże się jaśniej. To że napisałem o obecnej sytuacji na rynku może i jest dla Ciebie oczywiste.Że nie wnosi coś do tematu ? Tu jednak bym polemizował. Pisząc o tym chciałem zwrócić uwagę na jakość gier teraz a pare dobrych lat temu. I trzeba o tym pamiętać.

 

Śmieszy mnie takie porównywanie i będzię :) Wieśiek, Fallout, zgadzam się w 100%. Mafia 2 gra na 8 godzin :). Oczywiście że nie będę się spierać z nikim która gra jest lepsza bo to idiotyzm. Ale w jaki sposób porównuje się od paru lat gry już tak. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

DX:HR to jedna z najlepszych gier w historii. Bez obrazy, bo gusta każdy ma różne, ale większość ludzi krytykujących tę grę jest albo malkontentami oczekującymi Bóg wie czego, albo ludźmi nie ogarniającymi cRPG i cyberpunka... Ja czekam na kontynuację, albo nawet reboot całej serii bo po tym co pokazali Panowie (i Panie) z Eidos Montreal od razu widać, że są właściwymi ludźmi do tego zadania. Są światełkiem nadziei w tych mrocznych czasach gier na 5 godzin... :] I to porównanie do RAGE... Metacritic jest innego zdania... :P

W RPG gram od czasów Baldurs Gate, Planescape i Icewind Dale. Dla mnie ta gra była po prostu nudna (jak większość dzisiejszych gier). Po prostu idziesz jak po sznurku do końca. W zasadzie niewiele się to różni od takiego Call of Duty. Nie gra się źle, ale to taki średniak (coś jak Wiedźmin 2 - tyle, że ten ma niesamowitą grafikę, był znacznie staranniej wykonany i miał ciekawsze postacie (np. Megan jest całkowicie niewiarygodną postacią); Mass Effect, Dragon Age etc.).

 

Skyrim wygląda bardzo obiecująco.

 

Mnie najbardziej śmieszy porównywanie np. nowego deusa do 1 cześci (analogicznie tak samo porownywanie nowego homm do starej 3). Ludzie nie potrafią pojąć że zmieniły się zasady panujące w branży gier która kiedyś była niszowa i producenci mieli inne "cele". Teraz liczą się słupki,wykresy, zadowolenie akcjonariuszy etc. Klient też jest zupełnie inny (inwazja "casuali"). I niestety gracze którzy lubią wyzwania są po prostu olewani. Smutne ale niestety prawdziwe. Co do tematu. Zgadzam się z Thoirn'em że to "światełko nadzieji w w tych mrocznych czasach" bo to że wiekszość gier albo przechodzi się częściowo sama albo kampania starczy max na 5-6h to już standard... Mi przejście kampanii zajeło napewno powyżej 20h i to już jest satysfakcjonujące. Dla narzekających - proszę mi pokazać w takim razie co jest takiego ciekawego na rynku że nazywacie Deus Ex'a Human Revolution cytuje "średniakiem". Czekam :D

No właśnie nic nie ma, skoro takie gry są przeciętną. Ostatnią grą, która naprawdę mi się podobała, był Wiedźmin 1.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

No tak, ja wiem, że trudno wymagać od dzisiejszych gier by dorównywały tym z przed dekady. Jednak gdy gra nosi legendarny tytuł to na takie porównania sama się skazuje. X-com, Syndicate, te gry też nie unikną porównania do pierwowzorów mimo, że to już zupełnie inna era gier.

 

Mafia to gra na 8 godzin, no niestety to prawda. Jednak fabularnie wciągnęła mnie dużo bardziej niż D:HR. Właśnie fabuła jest najważniejsza w takich grach. Ta z DeusExa kompletnie mnie nie zaciekawiła.

 

Skyrim wygląda bardzo obiecująco.

Oj tak. Bethesda jawi mi się jako ostatni bastion gier dla fanów RPG. No może jeszcze Risen II coś pokaże. Oprócz tego to coraz gorzej wygląda przyszłość tego gatunku gier. Oby nie skończył jak gry logiczne, przygodówki czy ekonomiczne. Gdzieś w podziemiu. Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites

Akurat X-com i Syndicate to już dla mnie herezja... Jak już pisałem nie będę się spierać bo każdemu się podoba co innego i to oczywiście szanuje. Mafia 2 fabułe miała może i ciekawą ale krótką i brakowało mi trybu extreme z 1 części.

 

Gier perełek jest co raz mniej (kilka znajdzie sie na PC, kilka również na konsolach - chociażby Heavy Rain). Nie twierdze że że DX jest "perełką" ale wg mnie wybija się ponad przeciętne gry, ale to oczywiście moje zdanie :). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, każdy ma swoje zdanie - jednym DX:HR się podoba, a innym nie (ci drudzy są w znacznej mniejszości).

Aczkolwiek porównywanie DX:HR do CoD to lekka przesada... Ująłbym to dosadniej, ale się powstrzymałem :P

Można jedynie porównać czas potrzebny na przejście CoD i Missing Link - ML to 3-7 godzin gry zależnie od taktyki (a to tylko DLC). :lol:

 

I nie zmienię zdania, że DX:HR na tle wielu gier ostatnich lat (w tym cRPG) jest chlubnym wyjątkiem.

 

Co do Mafii II to srogo się zawiodłem - gra była za krótka, nie miała tego klimatu "jedynki" i pod żadnym względem nie umywa się do DX:HR ;)

 

Robiąc zaś offtop na temat Syndicate - mnie się podoba forma w jakiej twórcy postanowili tę grę przedstawić.

Gra z rzutem izometrycznym w klimatach cyberpunka w obecnych czasach by się nie przyjęła...

Śmiem nawet twierdzić, że gdyby twórcy pierwowzoru mieli do dyspozycji dzisiejszą technologię to by się nie bawili w kilka ludzików (zlepek pikseli) biegających po mapie... :->

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

mnie się podoba forma w jakiej twórcy postanowili tę grę przedstawić. Gra z rzutem izometrycznym w klimatach cyberpunka w obecnych czasach by się nie przyjęła... Śmiem nawet twierdzić, że gdyby twórcy pierwowzoru mieli do dyspozycji dzisiejszą technologię to by się nie bawili w kilka ludzików (zlepek pikseli) biegających po mapie... :->

Tu nie chodzi o grafikę, tylko o to, że wydaję się grę z zupełnie innego gatunku pod tym samym tytułem. Ja tego nie rozumiem.

X-com strategia turowa, z mocnym wątkiem ekonomicznym. Dzisiaj? strzelanka fps

Syndicate. Strategia RTS, z lekkim wątkiem ekonomicznym Dzisiaj? strzelanka fps

To jest według ciebie okej?

Nie można było zrobić porządnego RTSa? na fajnym engine? Przeciez to wciąż popularny gatunek

Jak wydadzą Pinbal fantasies jako wyścigi, albo Maniac Mansion jako strzelankę, to też powiesz, że okej :)

 

Ja rozumiem, że dzisiaj targetem są konsole, a tam strategia to raczej egzotyczny gatunek, ale w takim razie po cholerę wskrzeszać te legendy? Mogli wskrzesić jedną z setek gier fps z tamtych lat. Nie wiem, chociażby Redenck Rampage, czy Blood. To pierwsze jakie mi przyszły na myśl pośród setki.

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ja właśnie ukończyłem Deusa 1 ze względu że mój uszkodzony gf 8800GT raczej nie radzi sobie z nowszymi produkcjami za dobrze i jestem zachwycony. Ciekawi jak przypadnie mi do gustu HR gdy dorobię się już w pełni sprawnego PC ;P

 

Przyznam stawiam na rozgrywkę bardziej wymagającą, w Deusa 1 grałem na maksymalnym poziomie trudności ;p i starałem się nie zabijać chyba że akurat Ci których miałem zabić byli sprzeczni z moimi ideami :)

 

A propos iluminatii to mam wrażenie że dzisiejszemu światu wcale nie daleko do deusowej wizji grupy dzierżącej władze ;/

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Wcześniej to były domysły ale  teraz to już raczej pewne, szykuje się nowy Deus Ex z dopiskiem The Fall

Mega  wiadomość, czekam z niecierpliwością na E3 :P Oby był tak dobry jak HR a nawet lepszy.
 

http://img6.gram.pl/thumb/20130604091555.jpg

 

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14031673,Plotki__szykuje_sie_jakis_nowy_Deus_Ex__Podtytul_.html

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...